Poraďte niečo na afty

lucia006
5. okt 2013

Zdravim mamicky,ja uz neviem ako dalej smojim syncekom a jeho aftamy v ustockach,najprv bol chory potom sa dostal sanginy a dostal afty najprv na jazyku teraz ma aj vkutiku a pod hornou perou u dr sme boli na injekcie b 12 aj doma berie vitaminy b ,a, potieram fialovou vodickou a gelom mundisal,a davasm sprej sorex no vsak nic nezabera maly nechce papat,pit stale place,nemoze dudlik zobrat dopuse takzebez neho ho neviem uspat,je to hrozne ja som uz na nervy.noc den sa trapime,a neustupuju afty podla mna,trva to uz 9dni 😒

realfantasy
5. okt 2013

@lucia006 nam na aftu zabral propolis podomacky vyrobeny - propolis + silny alkohol. Miesto okolo afty sme osusili vatovym tamponom a potreli vatovou tycinkou namocenou v propolise. Najprv to dost stipe, ale po chvili to uz skoro necitila a tak sme to zopakovali a afta zmizla.

lucia006
autor
5. okt 2013

@realfantasy kde to zohnam?

realfantasy
5. okt 2013

@lucia006 nepoznas niekoho v okoli, kto chova vcely? Alebo mozno v lekarni maju propolisovu tinkturu

lucia006
autor
5. okt 2013

@realfantasy poznam chovaju unas v dedine,a potierali ste tym ajnvnutorne afty v puse ?

realfantasy
5. okt 2013

@lucia006 ano vnutorne.

lucia006
autor
5. okt 2013

@realfantasy ako dlho to trvalo vasej dcerke ?mojmu uz vyse tyzdna a nezabera mu to co mu dala dr 😒

realfantasy
5. okt 2013

@lucia006 tiez asi tyzden a vitaminy nezaberali. Ak mu to budes potierat, tak bude plakat, ale stoji to za to vydrzat. My sme to potreli 2x posebe a potom sme na to zabudli, lebo uz sa nestazovala, zmizlo to ani nevieme kedy.

janinah
5. okt 2013

@realfantasy tým alkoholom v propolise ste mu "spálili" sliznicu v ústach,robil si to niekedy už sebe? ja áno a dieťaťu by som to nerobila,nič v zlom,píšem svoju skúsenosť...pomáha Tandum verde,ale je tuším až od 6r.,ale ja som dávala aj 3roč. a bez problémov

lucia006
autor
5. okt 2013

@realfantasy no on place teraz aj tak stale ,stazovat sa sice nemoze lebo ma len 11mes,a rozpravat nevie,ale nemoze jest pit zobrat dudlik dopusy

lucia006
autor
5. okt 2013

@janinah moj ma len 11mes ☹

janinah
5. okt 2013

@lucia006 hej,pozrela som si,ale opýtaj sa v lekárni čo také "škodlivé" obsahuje,ja by som to riskla,to sa strieka,tak nastriekať na vatovú paličku čo sa uška čistia a tak potrieť priamo to miesto

janka258
5. okt 2013

@lucia006 najlepšie zaberajú čučoriedky,aftami trpím často ale s čučoriedkami mi do dvoch dní zmiznú.Lepšie ako hocičo z lekárne, preto mám vždy doma v zásobe minimálne 2 čučoriedkové kompóty. Rozpuč troška v miske a natri mu to s tým a môžeš aj častejšie.Zatiaľ to zabralo všetkým, čo som im to poradila, dokonca kamoška to dávala polročnému a do 2 dní bol pokoj.Síce sa možno teraz 150 mamičiek obuje aké neskutočné alergie z tohto hrozia,ale podľa mňa je hocičo prírodné lepšie ako chémia. Skús a uvidíš či pomohlo.

lucia006
autor
5. okt 2013

@janka258 dakujem za radu cucoriedky mam aj doma teda kompot uz ho jedol vela krat cize vpohode,ale ked mu dam dnu na afty on to hned zlyze ma to aj vtedy ucinok ?

janinah
5. okt 2013

@janka258 alergie nie,skôr odkiaľ zohnať čučoriedky 😉 nejaké málo doma mám a šetrím ich na prípady rýchleho behania,lebo na hnačky sú skvelé

janka258
5. okt 2013

@lucia006 má to aj vtedy účinok,ide o tie vitamíny v nich,ale lepšie by ich bolo rozdrviť na kašu a potierať to s tým každú chvíľku, ja si zvyknem dávať každú polhodinku jednu lyžičku a troška ich podržím v ústach a zjem,ono hneď si všetko nezlíže,neboj sa,ale je to fakt jediné čo mi doteraz zabralo a to ich viem mať fakt brutálne, že sa mi ani rozprávať nedá.
@janinah ja používam len kupované, tento rok som ich chcela zavárať,ale som ich prešvihla. Najlepšie sú tie od NovoFruct tuším sa tak volá tá firma.

obu
5. okt 2013

U nás zabrala soda bikarbona, niekoľkokrát denne natierať a zabralo to, trvalo to tak cca 3 dni odkedy som ju začala dávať

lucia006
autor
5. okt 2013

Snad mu uz prejdu je to hrozne ked sa nevie napapat napit a stale place 😒

lucia006
autor
5. okt 2013

@obu svodou riedenu alebo normalne taku praskovu? A moze to aj 11mes,dietatko?

marcela_mate
5. okt 2013

Ahoj, dobre skusenosti mam aj s cajovnikovym olejom. Je to sice na chut nic moc, ale lieci pomerne rychlo. Je pravda, ze moj drobec este nic take nemal, takze to mam odskusane len na dospelych. Cajovnikovy olej je protizapalovy a antibakterialny. Ja konkretne pouzivam z Oriflame. Ten obsahuje aj rozmarin, ktory upokojuje.

vejula
5. okt 2013

@janinah ja som si v tehotenstve potierala afty propolisom,sice štipalo, ale zabralo to rychlo a perfektne. Momentalne to ma môj synček zatial dava kamistad, a stale rozmyšlam či dať propolis, kvôli tomu, že to štipe... ale zas mal by pokoj pri papani a umyvaní zubkov, teraz sa trapi

zita19
5. okt 2013

@lucia006 Propolisovu tinkturu mavaju aj v lekarnach. Mala som specialnu do ustnej dutiny pri zapale dasien.
A ked mas zavarene cucoriedky vo flasi, kludne ju otvor, to co by si nespotrebovala do dvoch dni daj do malinkych nadobiek do mraznicky a postupne vyberaj a spotrebuj. Nieje to sice najlepsi sposob, ale aspon sa nepokazi.
A v lekarni su aj vyrobky z cajovnikoveho oleja, urcite Ti poradia ten spravny, aby si mu nemusela vytierapu tym "petrolejom" aspon mne to ako petrolej pripada. Ale zas zabera.

lucia006
autor
5. okt 2013

@zita19 uz som mu rozpucila a dala 2 lyzicky cucoriedok velmi mu chutili aj namazala tam kde ma afty aj sodu bikarnonu trosku ja dufam a verim ,ze nieco mu konecne zaberie ak nie toto skusim popytat vlekarni tu propolisovu mast ci co to je, 😒

obu
5. okt 2013

@lucia006 ja som si naslinila prst, namocila do sody a natrela, ja som to dávala malému ked mal 15 mes. takze si myslim že mu to neublizi

lucia006
autor
5. okt 2013

@obu a preslo ho to?zaako dlho a cca kolko krat denne?

obu
6. okt 2013

Preslo tak cca do 3 dni odkedy som mu to začala dávať, 2-3 krat denne, dcéra ich mala na jazyku a tiež jej to veľmi pomohlo

lucia006
autor
6. okt 2013

@obu uz som vcera mu raz dala dnes 2krT TAK uvidime ,lebo tie na jazyku vobec nemiznu 😒