Popraskaná koža medzi prštekmi na nožičke

namarie
19. okt 2012

Z čoho mohla 8 mesačnej dcérke popraskať koža medzi prštekmi na nožičke? Celkom tam má takú kožu akoby jej šla zliezať ☹ Keď som je strihala nechtíky tak som si to všimla, kúpame ju aj žmolky z ponožiek čo sa jej tam narobia jej vyberám dosť často...

jaruska8
19. okt 2012

@namarie Nesvrbí ju to????? Môže to byť aj pleseň, nechodíte plávať????? Nespotili sa jej nôžky?????

nikolet_89
19. okt 2012

@namarie ahoj neviem ci ti pomozem, ale ja malinku ked ma niekde takto suchu, popraskanu pokozku natieram klasickou modrou indulonou, neobsahuje ziadne chemikalie a je dostatocne mastna 🙂 Dcerka ma tiez 8 mesiacov a natieram ju tym od narodenia 🙂

namarie
autor
19. okt 2012

@jaruska8 tak nebýva skoro vôbec oblečená ani teraz, akurát tak ponožky alebo pančušky tak potiť sa jej asi nepotia a plávať nechodíme... a 8 mesačná mi veľmi nepovie, že ju svrbia nôžky ☹ nechytá si ich ani nič, ale ma napadlo, že je to možno ďalší dôvod prečo je taká nervózna...
@nikolet_89 tak ja som jej to našla po kúpaní a keďže dnes sa rovno nacapila na 20 min do vaničky tak to mala rozmočené, takže to suché nebolo, počkám ešte tak hodinku že či je to také vyschnuté, či čo to je...

josenka
19. okt 2012

Aj náš malý to mával. Čistila som mu medzi prštekami vatovou tyčinkou. A občas som mu tú kožu natrela olivovým olejom. Doteraz je háklivý na nohy a to už bude mať 7 rokov.

namarie
autor
19. okt 2012

@josenka Čistou vatovou tyčinkou? Či ako??

jaruska8
19. okt 2012

@namarie Jasne, že ti to nrpovie, len či si to nechytá. 😀 Možno je to fakt len suchá kožtička a pomôže Indulona. Malé deti majú veľmi citlivú pokožku, veď ak moja babuľa bola takto. 😉

nikolet_89
19. okt 2012

@namarie este mame od dr. krem po kupani Excipial U Lipolotio je to dermalna emulzia na liecbu stredne az extremne vysusenej pokozky, natierali sme jej tym cele telo do 6m, teraz len sem tam tvaricku

josenka
19. okt 2012

@namarie Áno, čistou - po kúpaní, vtedy bola tá kožička vlhká. Keď ju mal suchú, tak som tú tyčinku navlhčila vodou. On mával tú kožu až takú žltkastú.

namarie
autor
19. okt 2012

@nikolet_89 my sme ju tým natierali od narodenia po kúpaní, ale kožná povedala, že to neni dobré, že to obsahuje ureu či čo a dala nám robenú lienskú masť a tou malú natierame, ale pomedzi pršteky ma veru nenapadlo natierať, nikdy také niečo nemala a to sa narodila s totálne zničenou kožičkou, na rúčkach mala až šupiny...
@josenka tak uvidíme, u nej je to hádam len chvíľková záležitosť, ďakujem za radu 🙂

bambina1009
19. okt 2012

vyskúšajte Bepanten krém, moja sestra ho používa napopraskanú kožu na nohách, a keďže je to detský kré, mal by pomôcť. želám skoré uzdravenie