Pomôže Mucosolvan junior aj pri suchom kašli?

nikusssik
13. mar 2015

Ahojte,2 ročná dcerka uz tretiu noc kašle. cez deň vôbec nič a v noci ju pár krát chytí kašel,teda trocha aj poobede keď si ľahne. Pritom počujem taky čudný zvuk z hrdla,akoby zachripnute alebo čo. Inak bez teplôt,cez deň úplne bez kašla,nepočuť žiadne pískanie ani chrapot a soplik nema. Davam jej calciovy,fenistil aj ventolin.neviem ci aj mucosolvan pomoze ak je to nejakym zatecenym hlienom.mate skusenost?

seahorse27
13. mar 2015

Neviem, ci je dobre kombinovat Fenistil a Ventolin, obidva tlmia drazdenie na kasel, tak naco to podavat duplicitne? Ventolin mozno v pripade, ak ma astmu...to neviem, mozno to ma naordinovane od dr. Mucosolvan je skor na vlhky kasel, ale vtedy treba vsetky utlmovaky cez den vysadit, aby sa jej hlieny podarilo vykaslat a zasa ich nasadit na noc, aby sa vyspala. A Mucosolvan dat najneskôr o 17.00.

ikuska31
13. mar 2015

ahoj z mojich skusenosti..no ja by som to takto určite nekombinovala..calciovy cez den ano ..večer skus vyskúšať trifed žltý ten je na taký suchy kašel , nám teraz perfektne pomohol maly mal kašel ako "z hrnca" suchý a super kombinovali sme cez deň calciovy a večer trifed , je to samozrejem individuálne..a mucosolvan je na vlkky hlienovy kašel ..vobec nie na suchy..takže ten radšej vynechaj a daj až vtedy keď sa ti bude zdať že má čo vykašliavať..

seahorse27
13. mar 2015

Trifed je ale na predpis....

kasiu
13. mar 2015

Prečo jej dávaš Ventolin? To máte predpísané od lekárky? Tiež sa mi zdá veľa kombinovať to aj s fenistilom. Ak, tak ráno a na obed fenistil a na noc ventolin. ale aj tak, pri takom malo dieťati by som to konzultovala s lekárkou...

nikusssik
autor
13. mar 2015

@kasiu
@seahorse27 ked sme mali silny zapal priedusiek tak ventolin inhalovala...potom mi ho lekarka dala ako sirup pre pripad ze ju chyti nieco...raz sa nam podarilo vdaka nemu vyhnut atb. ,davala som jej ho dva dni a postupne to preslo...a lekarka mi vtedy dala k nemu aj fenistil,ten dava asi vzdy...tak neviem...davala som jej ho jeden den a dalej cakam...uz som jej dala aj ten mucosolvan lebo sa mi zda ze hlieny ma v hrdielku zatecene...no uvidime,budem teda pokracovat len s kalciovym a cakat ci nieco bude.tiez ma taly kasel ako z hrnca obcas :( ale zatial len v spanku

seahorse27
13. mar 2015

@nikusssik Ked je kasel hlavne v spanku, tak by to mohol byt zapal priedusiek. Ak sa to konca vikendu nezlepsi, tak by som radsej skocila k dr., nech ju popocuva ako experimentovat doma s liekmi. My tiez teraz riesime kasel u malej (6 rokov), ma taky vlhky dudravy, ale v noci je klud. Davame Mucosolvan, tak uvidíme, co bude. Uz ho ma tyzden, tiez bez teploty a bez nadchy...

nikusssik
autor
13. mar 2015

@seahorse27 no toho sa obávam, ale nepočuť žiadne chrčanie ani nič...proste cez deň je dieťa ako vždy a keď si lahne a zaspí tak sa rozkašle...my keĎ sme mali ten silný zápal, tak nekašlala ku podivu vôbec a potom keď začala tak viac cez deň ako v noci...može to byť hocičo, ale taktiež by som nechcela malú stresovať vyšetrením, ak to môžme zvládnuť doma...toto sa nám už stalo pred rokom, že kašlala len v noci a s tým ventolínom to prešlo, tak uvidíme...akurát vtedy sme mucosolvan nedávali, tak enviem...čítala som, že má vyznam aj pri suchom kašli, lebo kašel tíši,...tak neviem

seahorse27
13. mar 2015

@nikusssik Ventolin kasel nelieci, len ho tlmi. To ma vyznam napr. pri alergickom kasli alebo zapale priedusnice, kedy sa hlien netvori a cloveka kasel len vycerpava. Pises, ze mas pocit, ze jej hlieny zatekaju, ale odkial, ked nema sople? Vacsinou zatekaju sople a z toho je potom kasel...Mucosolvan praveze kasel podporuje - podporuje vykasliavanie, preto by sa ani nemal davat pred spanim a uz vôbec nie pri suchom kasli. To uz potom radsej z tych volnopredajnych Stoptussin.

nikusssik
autor
13. mar 2015

@seahorse27 no stale mam pocit ze ked spi tak tam nieco je lebo sem tam aj chrape co bezne nerobi...pred polrokom bola chora a vykasliavala vlhko bez sopla...tak ja neviem aky hlien sa este moze tvorit a z coho...netusim...ok ten ventolin som uz ukoncila po jednom dni...o tom mucosolvane som to nasla na nete ze je aj pri suchom kasli dobry tak clovek fakt nevie co pouzit...ten mam doma aj s kslciakom...no uvidime teda..dakujem krasne hadam sa z toho dostaneme

ikuska31
13. mar 2015

aj ja by som radšej mucosolvan na veer vynechala..presne tak on je na podporovanie vykalsiavania takze by malu v noci este viac drazdilo na kasel ..ale cez den skus dat ten kalciovy..a tu ked tak na noc by som dala fenistil...na tie hlieniky co zatekaju..ved uvdis ako to bude pokracovat....

kasiu
13. mar 2015

ja by som skúsila možno kombináciu doobeda mucosolvan, poobede najneskôr o 17tej (neviem, kedy chodí spinkať) stoptussin alebo vraj aj stopkašel je dobrý. a na noc fenistil určite. ja mám 4 ročnú a máme na noc od lekárky polovicu ditiadenu. ale to jej dávam len vtedy ak naozaj sa jej nedá kvôli tomu spinkať. držím palce aj my sa momentálne trápime s kašlom. je toho veľa