Pomohlo vašim detičkám kolostrum?

veronika70603
5. sep 2015

Ahojte maminy, prosím vás o radu - synček je stále chorý keď chodí do škôlky - či je teplo, či je zima. Do škôlky začal chodiť minulý rok, no bol tam spolu asi 3mes. z 10tich. Stále bronchitídy a chrípky... už som z toho zúfalá. Od decembra sme brali Broncho Vaxom, no nepomáhalo vôbec. Doktorka mu stále dávala len atb, čím sa mu asi imunita ešte viac zničila. Vo februári sme začali chodiť k imunologičke, tá nás poslala na orl, už máme za sebou aj výber nosnej mandličky. Nečakala som od toho že bude stále zdravý, no dúfala som, že to aspoň trošinka pomôže. No zbytočne... Po dvoch dňoch v škôlke máme zasa soplíky a kašeľ.... už mi je z toho do plaču.....
Niekto mi hovoril o kolostre, Hľadala som to aj na internete, ale chcela by som vedieť, či to niektorým vašim detičkám skutočne aj pomohlo. Koľko ste ho užívali?
Ďakujem Vám za každú radu... 🙂 ,

maminkasisa
5. sep 2015

@veronika70603 my sme pred začatim skolky uzivali Imunoglukan, asi 2 mesiace, potom v zime a byvali sme velmi malo chori.... mozno treba trosicku viac otuzovat, neprekurovat doma, chodit casto von za kazdého počasia, vela ovocia.. este ked vidim, ze nieco na nas lezie, tak davam Cebion multi... toto sa mne osvedcilo...

maminkasisa
5. sep 2015

este k tym antibiotikam, ked mu tak casto dava ATB, skuste ked budete u doktorky, a zase Vam bude chciet dat ATB, tak nech Vam urobi CRP vysetrenie a podla toho nech uziva ATB, ja by som tak casto svoju dietatu nedavala ak to nie je naozaj nevyhnutne...

veronika70603
autor
5. sep 2015

@maminkasisa CRP robíme vždy pred tým ako mu dáva atb. A vždy má zápal, vždy ich treba... Von chodíme stále, či je zima, či horúco. Doma neprekurujeme, často vetrám. Keď ideme von, nebabuším ho ako cibuľu, obliekam ho podobne ako seba. Toto všetko dodržiavam, v tom problém nie je. Ale to ovocie a zelenina... v tom problém je. Neviem, ako to do neho dostať. Urobím mu na tanier šaša z ovocia - nezje to. Odšťavené horko-ťažko vypije. V normálnom stave absolútne, okrem jabĺčok, tie má veľmi rád. Všetko ovocie mu je kyslé, ale citrón mi oblizuje a keď ho odšťavím do čaju vypije samostatne ten citrón - to mu kyslé nie je. Minule som mu ošúpala hrušku miesto jablka, tak, aby to nevidel... ochutnal a hneď to bolo z neho vonku... ufff ťažko s ním s tou zeleninkou a ovocím. Z ovocia len odšťavené pomaranče, má rád citróny a jablká. Ostatné do neho nedostanem. Zelenina v surovom stave absolútne, no zeleninkové polievočky miluje. Pritom vidí nás ako jeme ovocie a zeleninku, on ani za svet... ani hrozno, nič!!! Ach, dieťa moje..... 🙂 V decembri ma s tým ovocím tak hneval, že som doniesla od svokry kyslú kapustu domácu a pili sme tú šťavičku... každý deň hodinu a pol sme za tým sedeli (on mal v poháriku na dne iba, aby mal vitamínky a aby ho to neprehnalo) a pýta sa ma - mami, ty ma už nelúbiš keď mi dávaš piť toto?..... ja mu na to - ja ťa milujem, preto ti to dávam :D :D potom o týždeň sa ho pýtam - dáš si radšej jahôdky a hrozno miesto tej kapusty? A on- nie, radšej budem kapustu. No čo s ním????

bibistec
5. sep 2015

no kolostrum je fajn ale...najpr pozor ci nie je alergicky na bielkovinu kravskeho mlieka lebo potom nemoze ( aj ked su varianty bez tej bielkoviny ale aj tak neviem) ale inac je to fajn vec. Ale byt chorlavy je normalne po nastupe do skolky teda sopliky a pod ano ale uz to atb nie. Ale toto je vec skor pre imunologicku lebo ma asi znizenu imunitu, podla mna volnopredajne lieky z lekarne neviem toto uz treba inac riesit. my sme si presli niecim podobnym ale zas ja som si dcerku mohla nechat doma cize radsej som to takto riesila .

maminkasisa
5. sep 2015

@bibistec ak ste nechali dcerku doma, a nechodila do skolky tak pozor, moja suseda je ucitelka na prvom stupni a vravela, ze deticky, ktore nechodia do skolky, alebo su izolovane, tak pri nastupe do skoly si ich tie choroby akoby pockaju, takze v tom kolektive si dieta tiez ziska nejaku tu imunitu, potom v skole vynechavat to asi tiez nebude moc dobre....

bibistec
5. sep 2015

@maminkasisa no nie celkom, dcerka nebola chorlava kym nenastupila do skolky potom katastrofa, ale mala oslabenu imunitu a nastupovala skor, lekarka mi ju najprv ani neodporucala davat tak skoro ale zas povedala ze keby nieco nech ju necham doma, tak potom bola doma a do skolky uz nechodila ale s kolektivom problem nema to bolo ked mala 2,5 roka to nastupovala teraz ma 5,5. ale u nej boli problem aj diety lebo az neskor sme zacali zistovat co vsetko nemoze papat a az po nasadeni diety aj imunita sla do poriadku a teraz uz je to klop klop dobre takze s kolektivom nemame problem, uz je to 4. rok takze viem co mate na mysli ale nie je to nas problem

misiacik52
5. sep 2015

u nas zabral velmi....aj ked ochorela bola to dvojdnova zalezitost ale bolo to skor take lahsie prechladnutiie.my sme kupovali biocolostrum v takej flaske ako sirup stoji okolo 36eur ..teraz sme skusili arko defenses a potom znovu prejdeme na colostrum

veronika70603
autor
5. sep 2015

@bibistec No, u nás je to ozaj extrém.... Minulý rok bol naozaj hrozný, bol doma mesiac, týždeň v škôlke.... z choroby sa veľmi ťažko vysekával, dlho mu trvalo kým úplne vyzdravel, týždeň v škôlke a potom zasa zle... u imunologičky sme boli vo februári, tá nás poslala najprv na orl. Teraz máme vybranú nosnú mandlu, všetci mi hovorili že aby som od toho nečakala zázraky, ale ja som hovorila, že mi nevadí, keď bude 6xchorý.... ale nie takto celý rok!!!! V škôlke teraz nebol 4mesiace a bol zdravý. Chodili sme medzi detičky stále, na kúpalisko... a prišiel do škôky, v stredu nastúpil, v piatok soplík... uff!! Na krčnom mi povedali, že má aj krčnú mandľu zväčšenú a že by ju vybrali, ale neviem... počula som že potom sadajú choroby viac na priedušky... Neviem, rozmýšľam stále ako ho z toho dostať, no veľa ľudí mi už povedalo, že niektoré deti si tým musia prejsť a musia z toho vyrásť..... Veľa ľudí to kolostrum vychvaľuje, tak som zvedavá, čo to spraví s nami.....

hameeda
5. sep 2015

@veronika70603 : u nás kolostrum veľmi pomohlo, no moje deti neboli nikdy choré, potom sme zmenili krajinu, teda podnebie a boli choré stále, potom sme brali tiež ten broncho vaxom no to ako keby nič nebrali, potom sme tri mesiace brali kolostrum, a od vtedy je pokoj, no je pravda že moje deti pojedia aj veľa zeleniny a ovocia, a neboli sme až tak často chorý, no vtedy ten prechod mali veľmi ťažky, a po kolostre sme už potom neboli chorý a keď aj boli tak maximálne 2 -3 dni soplík, kašeľ ale nie na atb. Takže ja za seba, u nás sa osvečilo, aj teraz pred zimou sa chystám im kupiť, veď skúsiť môžeš za to až tak veľa nedáš, my sme brali taký sirup z lekárne stál tuším niečo okolo 25 eur

bibistec
7. sep 2015

@veronika70603 no u nás to bolo podobné dokonca sme končievali v nemocnici s prazvlaštnymi virózami. u nás pomohla diéta, dcérka má problém s lepkom a + x vecí na ktoré je intolerantná, toto zabralo akože brutálne, lebo aj imuno jej chcela dať lieky na imunitu aj nosné mandle sa mali vyberať aj x ďalších vecí... potom celkom fungoval c bion akože chemické svinstvo ale asi tie b vitamíny čo obsahoval pomohli a + ja som dávala čaj lapacho, to je tiež na imunitu, moja dcérka nemôže mlieko čiže preto som to kolostrum ani neskúšala ale ak syn môže veľmi dobré je z LR firmy oni majú kvalitné veci medzi mojimi známimi odskúšané dokonca naša detská lekárka odporúča ich produkty, príp. niečo ozaj kvalitné z lekárne. A ešte som počula aj o propolise a materskej kašičke ale to sa tiež treba poradiť ako užívať vraj má tiež dobré výsledky. Držím palce.

reppka10
13. okt 2015

@veronika70603 ahoj, ja ti odprúčam vyskúšať kolostrum, ak nie je malý alergický na bielkovinu kravského mlieka. Konkrétne ti doporučujem kolostrum od firmy LR. Keď naša dcérka nastúpila prvý krát do škôlky, tiež bola stále chorá, viac bola doma ako v škôlke. Lenže museli sme to čo najskôr riešiť, keďže aj ja som nastúpila do zamestnania. Tiež dom dcéke začala toto kolostrum dávať na odporúčanie od známej a veru, vyplatilo sa. Ja naň nedám dopusitiť, samozrejme som sa kvôli tomu aj zaregistrovala, aby som to mala lacnejšie 🙂 Tu si môžež pozrieť viac info http://www.lr-slovak.com/exec/search.aspx?exps=.... Tento mesiac je v akcií, tekuté 33,90 € a perličky a kapsule za 44,90 €. Ak by si mala nejaké otázky, kľune píš aj do IP 🙂