Pomohlo vám odstavenie od materského mlieka na bolesti bruška?

27ivana
26. mar 2018

Mam 4 mesacneho synceka, ktoreho plne kojim. No je extremne citlivy na brusko, cize jem dokola to iste. Akonahle si dam certvy rozok, chlieb, kusok pizze, hrozno....(kapustu a pod som radsej ani neskusala) boli ho brusko. Tak neviem ci to suvisi este s kolikou, ktora stale trva, alebo s mojou stravou. Preto sa pytam, odstavili ste niektora babatko od kojenia a presli na UM a pomohlo to, ci je to zbytocne a brusko by ho aj tak bolelo. Vdaka.

saska.t
26. mar 2018

@27ivana je to uplne zbytocne kolika sa Strati medzi 6-12 mes. a ani prechod na UM nepomoze, traviaci System je este nezrely, a ani UM nezabrani kolike

michaella94
26. mar 2018

skus vydrzat a jest veci z ktorych ho brusko neboli ak mas odsledovane....z um ho moze boliet tiez a niekedy dietatlku treba dlho hladat ktore um bude dobre...koliky prejdu a uz bude dobre....dojcenie sa neda nahradit nicim 🙂 je to krasne ze dojcis teraz vydrzte a potom si to budete uzivat viac 🙂

marylynn
26. mar 2018

A ked ješ to isté dookola tak ho bruško nebolí? Lebo moja skúsenosť je taká, že malú bolelo bruško aj keď som dva dni píla iba čistú vodu jedla a staré rožky so šunkou. Pre istotu bez masla.
Tak som začala jesť normálne a malej zabrali kvapky coliprev, úplne malá dávka. Okolo pol roku bolesti bruška vymizli. Podľa mňa to s tvojou stravou nesúvisí, materské mlieko sa predsa netvorí priamo z jedla. Prestaň sa trápiť a vyčítať si tie koliky, veď pre drobca robíš to najlepšie keď ho kojis.

27ivana
autor
26. mar 2018

@marylynn ale boli, mozno menej, ale aj tak. Preto som myslela, ci um nie su lepsie v tom, ze su v podstate vsetky davky rovnake. Ale my teda vydrzime, snad to prejde a je to fakt len nevyzretym travenim.
Coliprev nam nepomaha ani moja bezlaktozova dieta 😕

marylynn
26. mar 2018

@27ivana tak potom by si veru zbytočne prestala kojit. Pokúšaj ešte tie ostatné kvapky, je toho kopec a niečo možno pomôže.
A masáž olejčekom od weledy mi niekto chválil. A nosenie v šatke/nosiči. Držím palce ;)

saska.t
26. mar 2018

@27ivana nedavas nahodou Vigantol (vit. D kvapky) pretoze z tych casto boli brusko

mikadooo
26. mar 2018

Mne doktorka poradila espumisan. Pri prvom dieťati takisto som strašne dávala pozor na stravu, aj tak mala koliky, pri druhom nebolo kedy dávať pozor, bola som rada že sa stihnem najesť doma a koliky rovnaké. Aj vigantol som skúsila vysadiť, vôbec to nezavážilo. Ten espumisan pomáhal, plus masáže, plus nosenie. Teraz pri treťom ten zas nosiť sa nechce, na rukách sa mi vrtí, ale má rád keď byciklujeme s nohami, takže keď to naňho príde a dá sa mi, tak sa takto hráme, koľko treba. Treba zistiť čo mu je najpríjemnejšie, čo mu najviac pomáha, asi každé bábo bude aj v tomto iné a neexistuje univerzálny návod.

marylynn
26. mar 2018

Jaj, pozeram, že som zabudla napísať, že v rámci tých pokusov som jej zhruba ako mesačnej tiež dva dni dávala bebu. Ja som si vtedy odsavala a vylievala. Bruško stále boľavé...

lubi40
26. mar 2018

@27ivana skusila si zaradit probiotika?

adriannasvk
26. mar 2018

Skus probiotika nam velmi pomohli,pripadne kvapky coliprev ale zapeka z nich trosku,a hrozno nepapaj,to nie je dobre,z neho boli brusko deti. Zeleninu korenovu,varenu myslim,ze mozes,pecivo radsej den stare,par tyzdnov vydrz a potom ked sa to stabilizuje postupne pridavaj ine jedla....ale zatial take lahsie jedla iba papaj,nje pizzu a podobne....maly je citlivy takze musis pomaly.

simsalabim
26. mar 2018

@27ivana dcera mojej kolegyne odstavila maleho od MM koli laktozovej intolerancii. Stale plakal, nafukovalo ho...jej manzel je lekar, tak patral po pricine. Maleho otestoval aj na laktozovu intoleranciu - inak zriedkavu u babatiek - a test bol pozitivny. Tak ho odstavili, mali presiel na UM (neviem, ake, ci bezlaktozove alebo napr. sojove) a do 24 hodin bolo dieta kludne a spokojne.

pininka
26. mar 2018

Tiez poznam taky pripad ako pise @simsalabim, suseda ma dcerku a ta mala od narodenia velke problemy, vyskusali vsetko a nakoniec jej sama detska povedala,ze zial ale to bude z jej mlieka a tak aj bolo. Ale je velky rozdiel ked je dieta otestovane, neprospieva a ked ma obycajne koliky.

galixx
26. mar 2018

@simsalabim pri laktozovej intolerancii staci podavat laktazu-enzym stiepiaci laktozu. To je vlastne to, co obsahuju “bezlaktozove” mlieka. Takze kolegyna zbytocne odstavila

marylynn
26. mar 2018

@pininka
@simsalabim https://babetko.rodinka.sk/vyziva/vyziva-deti/i... 🙂
Inak autorka hore píše, že coliprev im nepomáha. To je práve ten enzým stiepiaci laktózu, takže ich prípad to nebude.

simsalabim
26. mar 2018

@galixx to bola kolegynina dcera 😉 Netusim, ci nieco ako laktazan sa moze podavat uz malinkym babatkam... viem to sprostredkovane od kolegyne. Jej dcera s rodinou ziju v Holandsku, zat je lekar. A "malinky" uz ma 12 rokov....mozno sa v tejto oblasti nieco zmenilo?

@marylynn pozrela som si narychlo ten Coliprev - jednak je urceny pre deti od 4.mesiaca a jednak pisu, ze je pre deti s nedostatocnou tvorbou laktazy... zrejme niekomu, komu sa uplne netvori, nepomoze...neviem. Ja sama mam laktozovu intoleranciu (preto na to pred rokmi aj prisla s kolegynou rec) a bezne pouzivam laktazan (ten silnejsi, forte) . Su vsak jedla, na ktore mi laktazan nestaci, obsah laktazy nie je dostatocny.

Naozaj netvrdim, ze dietatko zakladatelky ma LI - len som sa podelila so skusenostou, kedze sa pytala, ci niekomu pomohlo odstavenie na bolesti bruska 😉

siska53
26. mar 2018

@27ivana nejedz,co vies,ze mu skodi.. Ja som bola na UM a mala som koliky..

janickacrazy
26. mar 2018

@27ivana može byť alergický na mlieko, skús vysadiť mlieko a mliečne výrobky úplne na mesiac a uvidíš, či dojde k zlepšeniu, môjho syna tiež trápili bolesti bruška, no ked neprechádzali ani po 4.mesiaci dala som ho otestovať a alergia ako vyšitá

marylynn
26. mar 2018

@simsalabim coliprev je pre deti DO štyroch mesiacov.
Pozri, ja som vôbec nechcela znieť útočne. Mojim hlavným cieľom bolo autorke príspevku pomôcť, lebo som usúdila,že kojit chce...
Keďže s mojou dcérkou sme si teda prešli veľmi veľkymi problémami s kojenim a ja som veľmi chcela kojit, dosť som si toho načítala, laktačná poradkyňa u nás bola neraz a podarilo sa. A tiež som bola chvíľu presvedčena, že malú boli bruško práve z môjho mlieka.
Keď som hľadala pomoc v okolí, nenašla som nikoho v podobnej situácii, buď boli takí s bezproblémovym kojenim, alebo takí čo to proste nerozbehali. Lenže čo ti takí poradia...
Preto si myslím, že je dôležitejsie povedať, že sa to dá, než uvadzat príklady, z nie.

27ivana
autor
26. mar 2018

@saska.t vigantol nie, ale oleovit v rakusku kupujem. Z toho to iste nema, skusala som vysadit

27ivana
autor
26. mar 2018

@janickacrazy otestuju aj take male dieta? Ako sa to robi?

janickacrazy
26. mar 2018

@27ivana samozrejme, že otestujú, len musíš byť dostatočne otravná, ja som si to vydupala, normálne stačí odber krvi

xxxkatka
26. mar 2018

@27ivana ano pomohlo odstavenie a presli sme na UM- laktozova intolerancia.

xxxkatka
26. mar 2018

@marylynn intolerancia laktozy je velmi indi vindi zalezitost co niekto odtoleruje, iny uz nemusi. Dietatu s vrodenou LI kvapky nepomozu ad1 netvori sa ziadny enzym, cize to co telo dostane vo forme kvapiek je minimum ad2 materske mlieko obsahuje najviac laktozy zo vsetkych zivocisnych mliek. Takze ak coliprev nepomohol, neznamena to, ze automaticky nema dieta LI, ale to, ze sa mu bud netovri ziadny enzym alebo pripravky nestihli zaucinkovat (vycistenie crievka drva dlhsie) alebo prijalo vyssiu davku laktozy aku telo dokaze spracovat (hodnoty sa lisia od cloveka k cloveku aj od prijatej potravy- viac mlieka pre daneho jedinca a/alebo jogurty a/alebo laktozove vyrobky atd.)

montemotherone
26. mar 2018

@27ivana ja som pri dcérke dávala strašne pozor na to, čo jem. Vystresovaná prvorodička, chcela som dojčiť, všetko načítané, do 6. mesiaca výlučne dojčená... A mali sme koliky, a mali sme reflux, alergie, dojčená do 2 rokov ... Pri synčekovi, o 12 rokov neskôr som nabehla na mañana režim 🙂 Jedla som všetko (aj keď opatrne, vždy som počkala čo bude), po 4 mesiaci "ochutnávanie", čiže prvé minipríkrmy, dojčený do 3 rokov... Koliky, ani neviem či vôbec boli, alergie žiadne, jedol za troch...
Ná, a babo raď 🤔