Pomalé srdce aktívne športujúceho dieťaťa

andreanova
24. mar 2015

Ahojte maminy,
mám doma syna, aktívne pláva, a na nedávnej prehliadke mu zistili ,,pomalé srdce,, = malý počet úderov srdca za minútu, a AV blok 1. a 2.stupňa- vynechanie ,,úderu?,, srdca...v kľudovom režime, avšak pri plnej záťaži srdiečko ide, tak ako má...
podľa jedného dr. je to vraj absolútne normálne u športovcov, a podľa iného môže isť aj o zavažnu poruchu, preto dočasne žiadnu športovu činnosť nepovoľuje - teda aspoň plávanie. momentálne očakávam opätovné vyšetrenie na kardio, no, keďže , ešte si počkáme na vyšetrenie, rada by som vedela viac, ak máte s tým skúsenosti.
o čo vlastne ide? ide o vytrénované, zdravé srdce, alebo, naopak, nejako poškodené??
je tento stav trvalý alebo sa môže zmeniť?
Ďakujem

trgypadl
24. mar 2015

@andreanova ahoj kolko ma syn rokov??a ake vysetrenia Vam robili?

andreanova
autor
25. mar 2015

ma 8 a pol roka, robili mu testy - podrobna sportova prehliadka - objem pluc, ekg v sede, lahu pred , pocas a po zatazi,....a ine....a sme objednani na testy u kardiologa

trgypadl
25. mar 2015

@andreanova doteraz ste na ziadnom vysetrenie neboli???kardiolog urobi uzv srdiecka.hlavne treba byt v klude,je vela nalezov na srdiecku,ktore nemaju vplyv na zivot a dieta moze plne fungovat

andreanova
autor
25. mar 2015

pravidelne raz za 3 rokz na kardio, vysetrenie boli vzdy ok , a neboli problemy pre aktivny sport, posledna kontrola na kardio teraz vo februari, a prehliadka v marci u sportoveho lekara...

trgypadl
25. mar 2015

@andreanova a syn ma nejake tazkosti?

andreanova
autor
25. mar 2015

doteraz nic

ladyblcha
25. mar 2015

moj priatel ma tiez, ma v spanku 26tep. mal ten holterov ony na sebe 24hodin, ze ma tep ako fakir mu povedala sestricka u kardiologa :D ale pri aktivite sa mu riadne zvysuje, takze je to v poriadku, len sa to sleduje. ale nevynechava mu asi.

ladyblcha
25. mar 2015

a pre srdce je to dobre praveze, je to sval a cim menej stahov srdiecko spravi, tym dlhsie by malo vydrzat 🙂 😉
inak ano - maju to trenovani ludia, aktivni sportovci - ze v klude maju nizsi tep ako bezny clovek.

trgypadl
25. mar 2015

@andreanova
@andreanova tak hlavu hore,dolezite je,ze je maly ok

damedame
27. mar 2015

ak je to aktivne sportujuce dieta malo by to byt v poriadku, aspon podla mojich vedomosti 🙂. Ak vysledky budu ok a citi sa dobre, tak by som nerobila paniku.

andreanova
autor
2. apr 2015

@damedame , mas nejake info, alebo skusenosti? no, nam robili vcera, dnes ten holter EKG, no a utorok by mali byt vysledky.....

daniaz
14. jún 2017

@andreanova ahoj. Chcem sa opytat co vam nakoniec zistili. Syn je tiez sportovec ma 8 a pol roka takisto a ziestili mu to co tvojmu. Mas nieco nove? Nam naopak dovolili aj pretekarske sporty. Tak teraz neviem. Jia mam takisto zisteny av blok druheho stupna ale teda sportovky na niesom... Som z toho uplne zufala.. ☹

andreanova
autor
14. jún 2017

@daniaz ahoj, no, nakoniec, aj nas kardiolog /okrem ineho aj sportový lekar), ale iný, než som najprv navstivila, nam povolil aj sutažne športovať, vraj je to stale v medziach ,,normy,,. tak športujeme...

budem rada, ak napr. napises. kludne IP, aky šport robite. ako dlho, kde? a u akeho kardiologa ste boli? ..

daniaz
14. jún 2017

@andreanova je pra1videlne sledovany na detskej kardiologii nikde inde som nebola s nim ale chcela by som ist na posudenie aj inde len neviem ci mi treba aj listok od obvodnej alebo ako sa niekam inde dostanem. Mojnsyn je futbalista maju caste treningy,zapasy a turnaje. Stale je v pohybe. Sportuje dva roky ale tak intenzivne rok. Som z toho nestastna lebo aj ja mam zisteny tento av blok a dost sa stresujem koli tomu ☹ Aky pulz mava tvoj ked chodite na ekg?

andreanova
autor
14. jún 2017

@daniaz to ja neviem , sa mi zda 48 al 50. chod za sportovým lekárom, teda takým, čo vyslovene testuje športovcov, robia testy pri záťaži, teda, meraju ekg, tlak, tep, dych a ine pokial stale pri zvyšujucej intenzite šliape počas 10min na stacionarnom bicykli,,,,,stoji to asi podla lokality, ale niekde medzi 20-40e za vyšetrenie, netreba odporúčanie, objednáš sa...

daniaz
15. jún 2017

@andreanova aha to som ani nevdela. Ty si u koho bola? Neviem ani kde by som to hladala. Ci vobec u nas na orave niekto taky robi tieto vysetrenia detom. Mohlo by to byt aj inde zbehli by sme autom