Pomáha sauna na nádchu u deti?

3. mar 2023

Pomáha sauna na nádchu u detí? Jasné súkromná,medzi ľudí vy sme nešli!

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
3. mar 2023

Nie zhorsi sa choroba saunou urcite

autor
3. mar 2023

@miriam11 áno? Ja som čítala že môžu už od 3 mrsiacov,môja 3 roky

autor
3. mar 2023

@zuzubb007 aha som nevedela,dobre vedieť ..osobná skúsenosť?

zuzubb007
3. mar 2023

Nie zo soplavymi detmi som odjakziva doma a snazim sa ich liecit, ale neodporuca sa to

katulienkax
3. mar 2023

inac mne teta povedala ze chodi s nadchou do verejnej sauny ze jej to vzdy pomoze tak som sa jej spytala kolkych tam asi nakazi

zuzana0506
3. mar 2023

Tu píšu všetko o saunovaní ☺
https://www.belenka.sk/blog/saunovanie/

autor
3. mar 2023

@zuzubb007
@katulienkax čítajte s porozumením,píšem súkromná čiže naša( našich ) sauna

autor
3. mar 2023

@zuzana0506 ďakujem

zuzubb007
3. mar 2023

Ja som citala, ze sukromna a moja odpoved bola, ze by som nesla, tak ked chcea chod a zistis co to spravi

autor
3. mar 2023
vikus17489
3. mar 2023

Ono to plati aj u dospelych, nie len u deti. S chorobou vseobecne by sa nemalo saunovat, aj partnerovi sa tak zhorsil kasel aj nadcha. Len mu to akoby este viac spustilo a uvolnilo. A to si myslel, ze mu to pomoze. Takze nie, nie je to tak. A co sa deti tyka, ti to maju vyslovene zakazane, nakolko sutam fakt vysoke teploty, ktore nie su pre ne vhodne.

zuzana0506
3. mar 2023

@vikus17489 no ved o to ide, čo má isť von z tela, nech ide, či ☺

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domka222
3. mar 2023

Dr pri nádche neodporúčala ani nadparovanie. Vraj pri vdychovaní horúceho vlhkého vzduchu vie sliznica ešte viac opuchnúť.

kaca222
3. mar 2023

@miriam11 a na túto múdrosť ste prišla kde? 🙂

gabika0825
3. mar 2023

Určite 3 ročne dieťa netahat choré do sauny… to je jedno či súkromná alebo aká. Do 12r. Deti nemajú čo robiť v saune. Viem to na 100% lebo známa to riesila s pediatrickou priamo, ma 5 ročného. Pediatrička jej sama povedala že dieťa nemá čo robiť v saune až okolo 12-13 roku života a tiež nie pravidelne. Má to nejaké podmienky.

maribell
3. mar 2023

Ja sa čudujem tým odpovediam, že až od 12 rokov. Niekoľkokrát som čítala, že v škandinávii chodia deti do sauny od malička 🤷.

simca06022011
3. mar 2023

Nie, urcite s nadchou, prechladnutim a nebodaj nejakym zapalom. Ine je naparovat, a ine je saunovat... Ani to naparovanie nie je pre vsetky choroby dobre... A ano, deit mozu chodit do sauny, ale nie par mesacne, odporuca sa ked uz neplienkuju. A hlavne v inej teplote chodia ako dospeli. A deti sa nesupnu do sauny len tak :D zvyknu ich otuzovat, atd.. a teda, no chodia tam na par minut, cize men osobne by sa s tym nechcelo zabavat :D

zooeynka
3. mar 2023

Saunovanie je velmi prospesne aj pre male deti, v rusku a severskych krajinach sa bezne skolkari saunuju, cize ktokolvek tvrdi opak vie o tom prd.(samozrejme ze detom netreba 80 stupnove teploty, ale primeranejsie). My sa doma saunujeme, ale dieta byva ajtak obcas chore. Cize je to mytus ze saunovanie nejak vyrazne pomaha na imunitu, za mna je to len super relax a vypotenie sa, ale chore dieta nikdy do sauny nevolam....ani vtedy nema chut ked sa horsie citi.

luliu
3. mar 2023

@miriam11 v každej téme dávaš také zaujímavé odpovede. Sauna sa odporúča aj pre malé detičky, samozrejme nie pro chorobe a nie vysoké teploty. Takže tvojich 12 rokov je blud

kikusha2212
3. mar 2023

Áno môžeš a pomôže. Iba ak je nádcha a kašeľ, s horúčkou nie. Od 1 roka beriem deti do sauny vždy pri nádche a kašli a vždy pomôže. Hlieny sa uvoľnia a choroba skôr odoznie.

mizoko
3. mar 2023

@miriam11 moje deti mali saunu v ramci skolky 🤨 a vsetko bolo ok a to su obaja alergici

mizoko
3. mar 2023

@luliu asi tak, moje decka mali saunu v ramci skolky a to su alergici a len im to dobre spravilo a doktorka proti tomu nič nemala 😁

kaca222
3. mar 2023

Jasné že môžu maličké deti do sauny, vo Fínsku myslím chodia od narodenia? Nechcem kecať. Od 3 mesiacov už určite. My sme s malým boli prvý krát keď mal 4 mesiace, to sa ale odporúča max 60 stupňov. S fínskou začneme neskôr

autor
3. mar 2023

@mizoko
@kaca222 veď aj ja mám tieto info ,preto sa čudujem čo tu píšu niektoré

autor
3. mar 2023
maminkadeticiek
3. mar 2023

Radsej inhalujte Vincentku alebo krhlickujte Vincentkou doma.Nikto nepotrebuje roznesene bacily v saune nachytat.

kaca222
3. mar 2023

@anonym pretože o tom prd vedia a nenaštudujú si informácie k téme, ku ktorej sa idú vyjadrovať.
Ja som si o tom čítala a zisťovala dosť, keďže celý život chodím do sauny. Aj v 8 mesiaci som ešte bola v saune, aj s malým budeme chodiť do sauny, samozrejme teplotu aj dĺžku pobytu vždy treba prispôsobovať aktuálnemu stavu

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz