Pokrčené prsty pri chôdzi a odpadávajúci necht

oblivian
7. dec 2016

Dnes som si všimla, že moja dcéra má na nechte (ľavé chodidlo - palec) pri nechtovom lôžku žlté sfarbenie (akoby vzduch pod nechtom). Keď som sa nechtu dotkla, videla som, že pri lôžku je necht odlúpnutý od pokožky. Neviem, od čoho to má - ak máte skúsenosti, rada si ich prečítam. Keď som ju nechala chodiť bosá, videla som, že pri chôdzi má pokrčený palec. Topánky sme jej kupovali drahé z lekárne, už sme sa jej chystali kúpiť väčšie ale myslím si, že jej boli akurát a ešte neboli malé. Alebo sa mýlim, a necht sa odlúpol kvôli nevhodnej obuvi? A aj palec má preto pokrčený?
Ďakujem za rady...

pribinak
7. dec 2016

Je dost možné, ze su jej male, vsetci mame jednu nohu prirodzene väčšiu ako druhu
Vyber vlozku z topanky, poloz na zem, postáv bosou nohou dieta na vlozku
Musi mat vpredu cca 1cm priestor

sissy27
7. dec 2016

@oblivian možno malé topánky, možno zlý tvar topánky... možno jej zarastal necht, bolelo to a tak si takto "pomohla" ...

katriona1
7. dec 2016

@oblivian co je to, že jsou boty akorát?
nové boty kupuji s nadměrkem přes 1cm. a měním nejpozději při 0,7mm. méně už je malé, navíc ted u zimních se musí počítat i stím, že několik mm. přidá i ponožka
takže důkladně skontroluj velikost boty a nohy a potom uvidíš 🙂

oblivian
autor
7. dec 2016

Tak som sa na tie topánky pozrela a podľa vložky je OK len možno nemá dostatok miesta nad prstami...neviem...
No ale zaujíma ma, či pokrčenie prstov môže byť fyziologické alebo nie je to normálne - dcéra má 15 mesiacov a chodí od 12. mesiaca.

luciannka83
7. dec 2016

@oblivian zmena farby nechta a odlupovanie môže signalizovať pleseň na nechte. Manžel presne tak má. No je otázne, či aj také malé dieťa by to mohlo mať. A tie pokrčené palčeky sú v pohode. Malé deti zvyknú krčiť palce, aby sa vtrepali do topánok. Keď bude topánočka väčšia, tak ich krčiť nebude. Kupuj topánky s nadmerkom aspoň 1cm. Zimné aj 1,5cm. Nôžka sa v topánke posúva. Ja osobne si kontrolujem, či sú topánočky ok tak, že vyberiem vložku a vidím odtlačky prstov. Ak sa odtlačky blížia 0,5cm ku okraju, tak kupujem nové. No zväčša už prechádzame do novej sezónnosti. 🙂 Vo vašom prípade by som dbala aj na výber správne širokej topánočky. Obkresli si nôžku malej na papier. Pomeraj dĺžku a šírku. A podľa toho kupuj topánky. V obchode vyber vložku a premeraj si to. Nadmerok ako som písala minimálne 1cm. Ak sa nedá vybrať vložka, tak si zober vyťahovací kovový meter a pomeraj vnútro topánky tak. Niekedy vnútro topánok môže byť aj o 2cm kratšie ako vonkajšia dlžka. A vôbec by som sa nespoliehala na to, že dáš dieťaťu odskúšať a stlačíš kde má palec. Lebo tým, že deti zvyknú tie palčeky sťahovať neodhadneš veľkosť. Ja osobne kupujem radšej s vačším nadmerkom, ako keby sa mi deťom mali deformovať nôžky.

katriona1
8. dec 2016

@oblivian jeste dodam, ze dceri se v necelem roce zvlnily postupne vsechny nehty na rukach, vypadalo to na plisen, kvuli tomu bylo odlozeno ockovani, potvrdit se to nedalo, protoze podle kozni by ji musela strhnout cely nehet, aby to poslala na testy, trvalo to tak 1,5 roku nez ji to odrostlo, ted jak je zima se muze noha v botech vice zaparovat takze je to mozne, popripade jeatli chodite do bazena tak i tam se to da chytit

edn
8. dec 2016

moja mala ma na oboch nozkach znicene, zhrubnute a zazltnute nechty - krci ich vsetky.. bola som s nou na koznom a povedala mi, ze ma malo zinku a vitaminov, tak jej odvtedy davam martankov sirup so zinkom a este taky lak na nechty SILILEVO a odvtedy to je lepsie, aj ked nie este normalne.. mala to hlavne v lete, kedy topanky nenosila, takze to nemusi byt topankami..

wind123
12. dec 2016

Ahoj aj moj syn cca v rovnakkm veku (16 m)mal znicene a zazltnute palce na oboch chodidlach, mal ich zhrubnute a v polke akoby zlomene, pokozku pri nich tiez stvrdnutu a zazltnutu.....a tiez este krci a vybocuje palce pri chodzi..... ukazala som to pediatricke, ta povedala ze to nie je plesen, skor nedostatok vapnika a decka....tak sme zacali davat 4 kvapky vigantolu denne ....jasom to zas davala do suvisu s tym ze na jesen zacal syn nosit klasicke papucky na doma aby nechodil na boso po studenej dlazbe (mal papucky Rak s otvorenou spickou, ktore ho urcite netlacili z dovodu ze by mu boli male). Mne sa vsak zdalo ze maju tvrdu stielku(aj ked boli super ohybne) a ako vybocuje palec tak ten mu naraza na lepeny spoj, ktory bol tiez tvrdy a tym padom sa prirodzene palec deformuje a tvrdne......takze syn prestal pouzivat papucky a na doma ma bud "papucoponozky" z h a m alebo kozene capacky bez podosvy.....aby doslapoval do mekkeho....obuv na vonku som neriesila, ma protetiku......neviem ci pomohol vigantol alebo zmena papuc ale po mesiaci sa nam zhrubnuta koza sama odlupla a zjemnila a zhrubnute nechty su skoro odrastene, verim ze o mesiac to bude uz ok...vyskusajte, mozno to pomoze