Pokakávanie sa budúceho škôlkara

1. aug 2024

Ahojte , malý pôjde teraz v septembri do škôlky a máme problém s kakaním. Cez deň je bez plienky, pekne sa pýta cikať keď treba chvíľu aj vydrží ale odmieta sa pýtať kakať. Vždy to pustí do gatí a ani sa neprizná . Skúšali sme knihy, rozprávky, staršia mu to ukazuje , v skrini má hračky ktoré si vybral že dostane ak sa vykaká do záchoda ale nič. Keď sa pokaka pýtam sa ho kam patrí hovienko tak ukáže na záchod ale neurobí to tam. Neviete mi prosím poradiť čo ešte skúsiť ? Ja mám normálne paniku z toho že sa bude v škôlke pokakavat

cookie29
1. aug 2024

neviem kolko ma rokov, ale do 4 rokov je to z fyziologickeho hladiska normalne... aj ked bohuzial skolky to neakceptuju

thirstymonk
1. aug 2024

No jasne, že sa stane. Joooj, moj chlapec prvý rok v školke 3-4 slipy obsral za týždeň. A prežili to všetci, zvládli ;)
Teraz mu na noc dávame stále plienku, lebo dostáva nejaký krém a z toho potom púšťa šťavu.

pininka1
1. aug 2024

Závisí aká učiteľka bude. Ja som takto aj trikrát za deň prezliekala jedného chlapčeka, ale pred našou riaditeľkou tam bola iná a ta vylúčila hneď keď sa dieťa počítalo, takže asi tak. Držím prsty.

anjelicek26
1. aug 2024

Skolka ho v adaptacnej dobe pošle domov ako nezreleho. Občas nehoda je niečo iného,ako kakat každý deň do slipov. Zas trosku sudnosti s personálom, sú to učiteľky a ty by si tiež nechcela XY deťom umývať okakane zadky každý deň.

Ak ti môžem poradiť, nauč ho kakat do plienky. Ideal večer alebo poobede. Nech nabehne na taky rezim. Das mu plienku a pošleš do izby vykakat. Žiadne okakane oblečenie,žiadne nehody. Keď dobrej, pôjde to aj bez plienky. Teraz to evidentne ešte nejde.

dame2
1. aug 2024

Aj my máme doma budúcu škôlkarku, v septembri pri nástupe do škôlky bude mať 2 a pol roka. Mali sme pri odplienkovaní presne tento problém, až sme ju raz vymákli počas kakania do gatiek a posadili "nasilu" na nočník, a vtedy ako keby sa v nej niečo pohlo, keď videla, že to šlo aj tam, a odvtedy sa pekne pýta aj kakať. Ale inak aj keď kakavala do gatiek (boli to asi 2-3 týždne odkedy cikať sa už pýtala), vždy to bolo len doma, vonku alebo na návšteve pred inými ľuďmi sa to hanbila spraviť. Podľa mňa do septembra možno ešte na to príde, predsalen mesiac je pri tak malých deťoch ešte celkom dlhá doba. Ako hovorím, u nás to bolo zo dňa na deň. Držím palce 🙂

3petka
1. aug 2024

Pozri sa môj syn bol plne odplienkovaný keď šiel do škôlky v 2,5 roku. Kakanie mimo domu radšej zadržiaval ale keď to bolo akútne zvládol to kdekoľvek. No akonáhle nastúpil do školky, tak sa prvé 3 meisac niekedy pocikal, lebo mal stres..

cookie29
1. aug 2024

@anjelicek26 prepac, zvycajne s Tebou suhlasim, ale toto je debilita na n-tu...

jedine co tym dosiahnes je narusenie prirodzeneho procesu a dieta sa nauci zadrziavat. Netvrdim ze dennodennou naplnou pracovniciek MS ma byt utieranie pokakanych zadkov, ale ide o male deti a je to este normalne. Nebavime sa o predskolakoch.

lubbi1
1. aug 2024

ano, stane sa a dokonca aj v skolke. ak sa to deje na dennej baze, tak to asi tolerovat nebudu, ale obcas to predsa niekedy nestihne ani dospely. 😂

martul
1. aug 2024

@cookie29 normálne je, keď sa ti to stane sem-tam. Dáš mu náhradné oblečenie do skrinky, ale toto dieťa sa pokakáva stále. Neviem si predstaviť mať v škôlke viac takýchto detí, čo zamestnajú jednu učiteľku len na to aby vytrásala hovienka a utierala rite?

bluka2
1. aug 2024

@cookie29 ja zas nesúhlasím v tejto téme skoro s ničím 🙈 aj babatkam je podľa mňa prirodzene, že nechcú kakať na seba, aspoň moji čakali, kým dám dole plienku a potom sa vycikali a vykakali. Keď si to človek všimne, pokračuje v tomto systéme. T.j. jasne, niekedy je človek na cestách a ide to ťažko, ale keď je to skor výnimka, tak stále funguje systém dať dole plienku a uľaviť si. Môj syn hádam od 8mych mesiacov nikdy nekakal do plienky. Pre mňa prirodzený proces, lebo ta schopnosť tam vždy bola. Keď v skolkarskom veku kakajú do plienok, do oblečenia, prirodzený proces bol očividne narušený. Žiadne dozretie, teraz zas treba učiť niečo, čo bolo na začiatku, ale bolo oducene, lebo pohodlná západná poločnosť, ktorá ma takto práve nastavený normál.
Ako vidíme, tento model ma aj nevýhody. Ja som pár mesiacov na začiatku sa venovala 💩 a v 17. mesiacoch sme fungovali rovnako ako v 9. rokoch.

Každopádne, čo už teraz. Dúfať, že bude mať šťastie na učiteľku a robiť plán B pre prípad, že nie…

anjelicek26
1. aug 2024

@cookie29 utrieť na WC, obcasna nehoda...ale úplne pokadene dieta každý deň sú úplne rozdielne veci. Úplne. Véd to musí komplet prezliecť,osprchovať,obliecť, kto v tej dobe dozerá na ostatne deti? O tom, že je to skutočne nevhodné toto "pozadovat" ako rodič od učiteľky len kvôli tomu,že si nevedia s dietatom poradit🫣🫣Ja sa občas fakt nedivím,že tu prácu nikto nechce robiť. Doma to nezvládajú, ale ved ucitelka si poradi🫣🫣 Na toto sú jasle,tam.moze byt (a mat plienku) do 4 rokov. Alebo sa naučí chodiť len doma. Moji sú už pradávno školáci a nikdy ani v skolke ani skole nekakali.. otvorene dvere,žiadne súkromie,furt im tam niekto liezol, chýbal vlhceny papier... ani za pána by ich nikto nedonutil kakat tam. Dôjdu domov a idu...

cookie29
1. aug 2024

@anjelicek26 presne toto je problem, spolocne zachody, cikanie na povel atd, to vsetko narusa prirodzeny vyvoj. Moje starsie bude radsej zadrziavat nez by slo na WC v skole. A v skolke to bolo podobne. Nehovoriac ze tie kravy ucitelky rozdelili zachody na chlapcenske (pisoare) a dievcenske zachody s ruzovou doskou... vysledok, aj keby bol nahodou chcel, tak ako chlapec nepojde na dievcensky zachod a do pisoara sa kakat neda. Asi tak. Ja mam v tomto na skolku nehorazne tazke srdce, lebo s prepacenim "posrali" co mohli. Podobne ako nutili dieta jest, lebo ved ked neochutna, nemoze vediet ci mu to chuti alebo nie...

nathalie1976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
5. aug 2024

@nathalie1976 úplne nenápadne si robíš reklamu 🤦

cookie29
5. aug 2024

@nathalie1976 reklama nenapadna ako slon v porcelane... nic proti homeopatii, aj ked ja tomu neverim, niekedy aj placebo efekt ma svoje ucinky, ale nie na vsetko