Podávanie liekov deťom, ktoré nechcú spolupracovať

21. aug 2023

Dobrý deň. Moja 4- ročná dcéra nechce zjesť lieky. Už ja neviem , ako jej ich mám podať . Nejde to s ňou proste ani po dobrom ani po zlom . Nedá sa ničím uplatiť a keď jej ich dávam nasilu tak ich odmieta. Prosím , poraďte mi .
Ďakujem krásne za rady.

viestta
21. aug 2023

Striekaca od nurofenu, strcit pod lice a pockat kym prehltne

domiklik
21. aug 2023

Bohužiaľ, ústa na rybicku a striekačka... Keď sa jedná o lieky nemám zlutovanie

patka06
21. aug 2023

4 ročná by už mala aspoň z sčasti chápať prečo má lieky brať. - vie povedať prečo ich nechce
Takže v prvom rade rozhovor, nájsť vhodnú formu lieku /napr. moja dcéra neznášala sirupy, tabletky a kvapky zjedla bez problémov/
Motivácia, napr. keď vyzdravie bude môcť chodiť von, hrať sa s deťmi, proste robiť čo má rada.
Ako krajné riešenie "úplatok" napr. čokoláda ak ich zje bez protestov.
Nedávala by som nasilu

bimbina
21. aug 2023

Vy máte dieťa , ja mám muža ktorému podstrkujem na tajňaša lieky tak že keď je chorý , rozpučím tabletku medzi dvoma lyžičkami a primiešam do čaju alebo podobne 😀

tosomja
21. aug 2023

Aké lieky? Sirupy, tabletky, kvapky?
Sirupy nechcú ani moje deti, vždy hľadáme s lekárkou inú alternatívu, proste, aj prehltnu, ale ich tak napína, že sa pozvracaju z toho.
Keď boli menší, tak nasilu otvoriť ústa a naliať 🙄 kvapky to isté.
Dať ľahnúť, ruky k telu, chytiť ústa a šup. Len nie priamo do hrdla, ale do líca. U nás najhoršie sprej a kvapky do nosa. Aj spolupracujú, ale nepotiahnu do seba, ale výfuknu 😃

davidofff
21. aug 2023

No proste ju nejako presvedčiť že to zjesť musí.aj keby pri nej stojíte hodinu.ja keď som mala malého .mal cca pol roka ...tak sme mu dávali lieky po kvapkách ....vtedy mal strašne veľa liekov .a jednoducho sme aj hodinu mu dávali z mužom lieky..a takisto keď mal 3mesiace.sme mu museli pravidelne brat moc do skúmavky...to som vždy pri ňom sedela 2 hodiny a čakala aby volal do skúmavky ...takže všetko sa dá keď sa chce...dcéra má už dosť rokov aby spolupracovala lepsie