Podanie lieku ročnému dieťaťu

denuska999
18. júl 2022

Ahojte, prosim poradte, ako podat sirup rocnemu dietatu. Ide o to, ze sme nikdy s podavanim sirupu problem nemali, vzdy sme podavali tou pipetou, ktora je k tomu pribalena. Posledne dni to ale syn odmieta, ledva ho dvaja udrzime, aby sme mu to dali, lezi na chrbte a aj napriek tomu vzdy vypluva, jazykom vytlaci von. Ma virozu, Druhy den ma vysoke teploty a neviem ako mu ten sirup podat, aby ho nevyplul, takto ma vzdy mensiu davku. Capik ked dame tak do 5 min kaka takze to tiez nezaberie lebo neviem ci sa to stihne vstrebat. Sirup na lyzicke dat nemozem, lebo ked to zaciti tak to nechce a bolo by toho vela. Pritom su tie sirupy sladke, ochutene. Rozmyslala som ze ci sa to da zriedit a vodou,ale neviem, ci by to potom zabralo tak ako ma a ktovie ci by to vypil. Dakujem.

pribinak
18. júl 2022

@denuska999 no žiaľ niekedy to inak ako na silu nejde. Proste streknut mu sirup až úplne dozadu a chytiť ústa aby nevyplul

Minule som videla fajn video, že sirup schovali do krabičky od džúsu. Dieťa akože slamkou náramne pilo džús. Mizno ho tak klameš aj ty

basska_b
18. júl 2022

Streknut rovno do hrdla. Liek sa musi... inak napr. Smectu v letaku odporucali zamiesat do presnidavky... 2rocna papkala jak nic

fiafia
18. júl 2022

@denuska999 neodporúčam schovávať do jedla a pitia. Aby nevznikol problém s jedením. Nasilu streknúť do boku pusinky,inak to nejde a držať ústa kým neprehltne.