Počuli ste o šiestej chorobe?

gabuska36
28. júl 2012

Ahojte baby..mojej dcerke pravdepodobne idu horne zubky...3 dni teplotovala...hnačkovala,boli sme u lekarky všetko ok......zatal zub nevyšiel, ale počula som že vraj to môže byť takzv. šiesta choroba......ale na 3 deň by sa vyhodila...počuli ste o tom?

lulu19
28. júl 2012

ano mala by vyrazky po hrudniku chrbatiku nozickach a rucickach .a teplota byva vtedy vysoka 3-5dni .aj ja som si myslela ze to je 6 chporoba a boli to zubky a zubok vysuiel neskor .tak asi to su len zubky . pri 6 chorobe je len teplota nie hnacky .ci sa myslim ak ano opravte ma 🙂 🙂

traktor
28. júl 2012

Šiesta detská choroba je nákazlivé infekčné ochorenie, ktoré sa prejavuje náhlou vysokou teplotou nad 39°C, ktorá trvá tri dni a potom opäť náhle klesá. Zvyčajne na tretí deň dochádza k výsypu dieťaťa ružovo červenými fliačikmi na tvári, končatinách, hrudníku a krku.

Akonáhle sa zjavia, horúčka klesne. Popri týchto príznakoch môže mať dieťa nádchu, mierny kašeľ, zväčšené lymfatické uzliny, môže byť mrzuté a trpieť nechutenstvom. Ochorenie sa prenáša kvapôčkovou cestou – kýchaním, rozprávaním či slinami a zvyčajne trvá 6 až 7 dní. Liečba spočíva v znižovaní teploty (zábaly), podávaní bežných liekov, ako sú paracetamolové alebo ibuprofenové prípravky vo forme sirupov resp. čapíkov. Dôležitý je pitný režim.
MAťko ju tiež mal..ako prišla tak odišla..toto čo opisuješ ty to bude niečo ine, nie 6 choroba si myslím ..ak sa chces opytat viac , tu mas temu o 6 chorobe https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/siesta-choroba-exantema-subitum-skuste-poradit/

jankamgr
28. júl 2012

ahoj, my sme tak mali šiestu chorobu. Tri dni teploty nad 39, nepomáhali ani čípky a po troch dňoch z hodiny na hodinu teplota zmizla a malý sa vyhádzal na chrbátiku, brušku, na hlávke a na tváričke (okolo očí) a to trvalo tiež približne tri dni a potom nič 😀 lekárka mu aj testy robila pri tých teplotách, ale všetko bolo ok

sssimi
28. júl 2012

Sarah mala 6tu chorobu 3x. Všade som síce čítala, že sa vyskytuje iba raz a potom je pokoj, ale moja bola "tá výnimočná", ktorej sa to zopakovalo. Pravdepodobne to bolo tým, že nemala veľmi vysoké horúčky. Vždy mala tak do 39 a na tretí deň celá osypaná. Jej liezli zuby strašne nárazovo. Išli jej po 4roch kusoch behom 2 tyždňov až mesiaca. A po 6tej chorobe jej vyliezol prvý (z tých 4roch) do týždňa. Ale nikdy sa nám nestalo, že by sa neosypala. Vždy bola totálne ďobková.

gubcikova
28. júl 2012

teraz má 6chorobu neuveriteľné množstvo detičiek.

mandarinkadarinka
28. júl 2012

a v akom veku mali vase deticky 6 chorobu?

cajova_lienka
28. júl 2012

takze 6 chorobu sme prekonali ako 11mes. bolo to spojene sice aj s rastom zubkov - velmi caste spojenie kvoli oslabeniu imunity. Najpr mal 3 dni teploty do 39,8 - to som uz salela lebo nesli vobec zbit dole - po panadole zliezli na 37,8 - 38,5 a po 4 hodkach zase k 40ke. Ani zabali ani kupele proste nic nezaberalo. Na 4. den sa mi vysypal - mala ruzova vyrazka - strasne husto a nezlieva sa do flakov - hrudnik, chrbatik vela, trosku nozicky, rucicky a xichtik. Teplota razom ustala hned s prvymi vyrazkami. Potom asi 3-4 dni vyrazky postupne mizli tie prve a objavovali sa dalsie.Na 4.- den vysypu - 7 den choroby mal uz len asi zo 5 a aj tie do vecera zmizli bez stopy. Dufam ze pomoze osobna skusenost 😀

katren
28. júl 2012

@gabuska36 ano poculi, tu je dokonca aj aktivna diskusia
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/siesta-choroba-exantema-subitum-skuste-poradit/
staci len pouzit vyhladavac 🙄