Pocit nedostatku kyslíku

ado2004
23. aug 2021

dobrý den, mám 16 rokov uz dlhšie mám pocit ako keby som nemal dostatok kyslíku niekedy mám aj taky divný pocit na hrudi neviem to popísat nikdy som taketo stavy nemal velmi ma to trápi a ked tie stavy ignorujem tak pomože to len na chvílu a potom sa to vráti a ked si spomeniem na nejake miesto kde som mal tieto stavy napr. obchod tak sa tie stavy hned vratia proste neviem to popísat uz neviem co mam robit prosim čo to može byt som zufaly dakujem každemu za radu :(

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
antoniatonka
23. aug 2021

@ado2004 zver sa rodičom a choď k tvojmu lekárovi 👌 panicka úzkosť, porucha, strach ta ochromi

katulik123
23. aug 2021

@ado2004 Nemôže to byť panická porucha? Podla opisu to môže byť aj psychického rázu

miriam11
23. aug 2021

@ado2004 nie, nemáš dychavicnost, ale panicku poruchu a uzkostne stavy.

ado2004
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ado2004
autor
23. aug 2021

a panická uzkost/porucha sa dá vyliečit ?

slovakboy
23. aug 2021

@ado2004 áno panička porucha sa dá vyliečiť. Možno nemáš ešte panické poruchu ale uzkostnu poruchu. Nauč sa dýchať. Na teba keď príde úzkosť tak dostaneš strach buď z niečoho konkrétneho alebo z niečoho čo nevieš pomenovať. Potom začneš rýchlo vydychovať čo ti zmení pomer kyslíka a Co2 v krvi. Vola sa to hyperventilacia. To ti spôsobuje další strach a pocit že nemáš dosť kyslíka vo vzduchu. Znovu začneš viac dýchať a dostávaš sa do kruhu ktorý sa môže skončiť aj bezvedomim niekoľko sekundovým. Dobrá správa je že sa ti nič nestane. Nezadusíš sa ani nezomries. Len sa ti to nesmie stať pri šoférovaní. Potrebuješ lieky na úzkosť napríklad Neurol ten je ale návykový môžeš ho brat buď pravidelne ale dočasne alebo nepravidelne iba ak ti je zle. Viac ti povie lekár a lieči sa to aj antidepresívami čo nie je návykové ale trvá to rok. Najlepšie je nech to rozhodne dobrý psychiater ktorý sa s tebou porozpráva a podľa toho ako často to máš ako dlho ako intenzívne a čo ešte okrem toho prežívaš on urci liečbu. Možno ti netreba lieky ale naučiť sa dýchať správne meditovať oddychovať dobre spať možno dlho pozeráš do PC možno sa bojíš korony v podvedomí alebo nejakej situácie. Treba preto navštíviť aj psychológa. Alebo psychologičku ak si chlapec je lepšia psychologička muži sa dokážu žene ľahšie zdôveriť ako mužovi. Aké ešte iné psychické pocity máš? Smútok? Strach? Pocit strachu z budúcnosti? Snaž sa žiť prítomným okamihom, máš s niekym konflikt?

antoniatonka
23. aug 2021

@ado2004 áno, dá sa liečiť, neboj🍀

ado2004
autor
24. aug 2021

@katulik123 vlastne mal som už niečo podobne ked som mal 13 rokov vtedy som mal pol roka pocit cudzieho telesa v hrdle a dostal som nejake lieky na psychiku zabrali asi do týzdna ale nepametam si ako tie lieky sa volali. teraz som dostal setralin beriem to 1 mesiac a vobec mi to nepomaha boužial..

ado2004
autor
25. aug 2021

a mozu byt tieto psychicke problemy dedične ?

katulik123
26. aug 2021

@ado2004 Teoreticky áno, ale úprimne neviem do detailov na koľko % zohráva rolu genetika a na koľko % vzor od rodičov, skrz ich správania apod. Ak si dostal sertralin a nezaberá po mesiaci určite navštív svojho psychiatra aby ti zmenil liečbu 🙏🏼