Po zápale stredného ucha má 8 mesačná dcéra nádchu

ruthiel
3. feb 2014

Ahojte baby,

Mala 8 mesacna dcera mala zapal stredneho ucha, ucpaty nos a nepekny kasel. Po nasadeni antibiotik na pohotovosti kasel aj nadcha ustali, teploty presli,
Vcera dobrala antibiotika no dnes jej uz tecie z nosa ako z vodovodneho kohutika (tak sa to zacalo aj predtym). Dost sa bojim aby sa jej to zase nerozvinulo do zapalu.
Zijem v UK, kde jej obvodna velmi dobre nevie pozriet do uska nakolko tam ma vosk (tu vas k ORL neposlu a sami sa nemozete objednat).
Je nieco co mozes spravit aby som znizila rizko zapalu ucha. odsavat som odsavala aj predtym, ale nam to velmi nepomaha, vela neodsajeme len sa strasne rozculime a teplota nam stupne niekedy aj o 2 stupne.

Dakujem

jasminet
3. feb 2014

libenar, mar a podobne zvlhcujuce veci do nosa a odsavat odsavackou na vysavac - aj ked v nejakej teme mamicky zo zahranicia tvrdili, ze v zahranici sa odsavacky ani kupit vraj nedaju a deti napriek tomu zapaly stredneho ucha nemaju....
pri zapchatom nose obcas kvapnut nasivin detsky.

bubelko
3. feb 2014

@ruthiel nam na sople pomahal vzdy kupel - dobre sa naparit v teplej vode v podstate, to ich vytiahlo, plus ak bolo treba solny roztok do nosteka, a potom zvlhcit na noc izbu.

lenkael
3. feb 2014

@ruthiel ahoj my sme si so splmi uzili svoje. Inak niesme ani chory len upchaty nos a kompl.okolo toho. V poslednej dobe nam pomaha vincentka v spreji. A to pri soplikoch vyplachovat aj 10 na den vobec to neskodi. A flasticka sa da doplnat z velkej flase ktora stoji necele euro. Je to aj lacnejsie ako tie morske spreje do nosa. Ale ked nie si na slovensku tak tie spreje co ti tu radili a len vyplachovat ale fakt casto a odsavat. Este ma napadlo ci nema nejakeho bacila v nosteku ktory kym bol kryty Atb bol ok a teraz prepukol znovu. Aj to sme uz mali. Nech dr.spravi vyter.

ruthiel
autor
3. feb 2014

Dakujem za rady
@lenkael budem trvat na tych steroch ak sa jej ten zapal vrati, zatial sa snazim byt pokojna, lebo muz mi vravi ze male deti stale soplia a ze to je normalne a ze ked budem riesit kazdu nadchu tak sa zblaznim

ruthiel
autor
3. feb 2014

@jasminet to je je pravda ze tu v lekarnach odsavacky nekupis a pozeraju na teba ako na truhlika ale na amazone odsavacky kupis, ono to vie byt dost drahy spas nakolko ich treba vyskusat zopar ak nemas stastie, tak preto asi niektore mamicky preferuju ich nemat. Ked sme uz pri tom ja som mala sople ako mala casto, mama o odsavacke nechyrovala a ja som zapal stredneho ucha nikdy nemala, ale zato mama tym ako decko strasne trpela a aj ju naparovali, vyplachovali solnymi roztokmi a podobne takze si myslim, ze je to individualne, niektore deticky asi maju vacsii nabeh