Po výbere nosných mandlí

milka1978
6. jún 2013

Ahojte maminky. Mám zopár otázok ohľadom stavu po vybratí nosnej mandle a zavedení trubičiek do uška. Viem, že som sa to mohla opýtať aj v nemocnici lekára no mala som vtedy toľko otázok až som na týchto pár zabudla. Operovali ho včera na obed.

1. syn má 3,5 roka no ešte stále pije mliečko z fľaše a niekedy si ho vypýta ešte aj v noci ... môžem mu dať mlieko ceez fľašu? viem, že tam vtedy vzniká nejaký podtlak alebo niečo podobné no neviem či mu tú fľašu môžem dať alebo nie.

2. a to isté sa týka aj cumlíka ... bez neho ani na krok, ledva mi teraz zaspal no určite sa o chvíľu zobudí a bude si ho pýtať.

Ďakujem za všetky odpovede.

tari
6. jún 2013

Nám vyberali nosne mandle v 2 rokoch (v celkovej narkóze) a vtedy bol ešte doslova závislý na dudke 🙂 v ten deň operácie bol z narkózy celý deň taký oťapený a spavý že dudku neriešil, ale na druhý deň ju pýtal, tak som mu ju dala 😉

Čo sa týka fľašky, tiež sme na nej fičali bez problémov - mliečko, vlažný čajík. Skôr kúsanie jedla mu bude robiť problémy lebo to podnebie je citlivé - ale to ti určite povedali v nemocnici že niekoľko dní sa preto dáva kašovitá strava (polievky, omáčky, kašičky...) Prajem rýchle zotavenie 😵

milka1978
autor
6. jún 2013

@tari takže normálne mu môžem dať fľašu a aj dudlík? tak to by bolo super ... a má teraz tvoj synček ešte problémy? alebo sa mu vtedy niečo nevyskytlo? mám strach tak preto sa pýtam

tari
6. jún 2013

milka daj mu - skús, ved keby ho nieco bolelo, alebo by mu to bolo neprijemne, tak ti uz vie povedat 😉 😉 nám ten zákrok velmi pomohol, on tam mal lozisko bakterii - odvtedy mame pokoj s antibiotikami, nebyva taky chory... takze ja som spokona 🙂

milka1978
autor
6. jún 2013

@tari no to aj mne lekár po operácii povedal, že ked mandlu vybral a pichol do nej tak bola plná hnisu a všetkých chorôb, ktoré doteraz prekonal, takže som rada, že je vonku ... no v noci mu ešte mliečko nedám a túšim, že sa ani nezobudí, pretože spí ako drevo ale ráno už skúsim a dúfam, že bude všetko O.K. ... ďakujem za radu

andrejka1974
7. jún 2013

starsej dcerke vyberali nosnu mandlu v lokalnej anesteze, ked mala rok a 5 mesiacov a ficali sme aj na flasi aj na cumli, nie je s tim vobec problem 🙂 🙂 🙂