Po stranách zležaná hlavička z inkubátora

neri0905
2. feb 2023

Milé mamičky predčasniatok, naša malička je už 2hy mesiac v inkubátore. Všimli sme si, že kvôli polohovaniu týchto detí na bok sa jej veľmi zležali obe strany hlavičky a ma hlavičku len "vpredu" a "vzadu", velmi úzku a dlhú hlavičku...
Chcem sa spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti a ci sa to polohovanim v perinke napraví alebo bude nutná helmicka...
Ďakujem

zuzka102
2. feb 2023

To je veľmi individuálne, ak aj bude potrebná helmicka, nie je to nič strašné a dokáže hlavičku krásne napraviť, zagulatit. Určite choďte v 4.mesiaci na premeranie 3D skenerom a podla jasne odmeraných parametrov ti povedia ako ďalej, či prilbu treba alebo nie.

doda26
2. feb 2023

@neri0905 nasa sice nebola predcasne, ale natodila sa s skratenym krcnym svalom a mala zlezanu hlavku z jednej strany uz z bruska a polohovanie nepomahalo, aj kvli tomu krcname svalu a tak sme nakoniec museli nosit prilbicku… Ale gakt je to v pohode, deti si zvyknu na vsetko a ak budete nosit prilbu cim skor ako sa bude dat, tak ju budete nosit len kratko, mozno dva / tri mesiace 😊 my sme to zacali riesit neskoro az po 8 mesiaci a nosili sme 5 a pol mesiaca, a hlavka doteraz nie je uplne dokonala 😊 drzim palce

sandyan
2. feb 2023

Ahoj,aj moj sa narodil so skrarenym krcnym svalom,musela som s nim cvicit a polohovat a polohovat,,tiez som sa bala ze bude pptrebovat helmicku. Museli sme absolvovat kvoli tomu aj ultrazvuk mozgu. Ja som k synovi stavala aj v noci aby som ho polohovala ,nakoniec sa hlavka sama upravila.

vorkola
2. feb 2023

To nic ,aj ja som sa zlakla, ked mal zleazanu,akoby polku hlavy, cim viac sa hybal samo sa to upravilo