Po operácii - Perthesova choroba

perthes
20. jún 2022

Ahojte. Syn má perthesovu chorobu. 2.6 bol operovany kde mu dali drôty a natočili hlavicu do púzdra a následne mu dali vstep do kosti. 18 dní len lezi v tej sadre. Dr. Zakázal mu vstávať ešte, cca tri až štyri týždne má lezat. Mne to príde cez..veď je v sadre po pás. Toľko doktorov a toľko názorov. Nie sú jednotní. V Žiline stávajú deti na druhý až tretí deň po operácii na nohy a nam po 18 dňoch ešte dovolí sa postaviť. Dom z toho zmätená 😔 a neverím že syn vydrží len ležať

joesvk
20. jún 2022

@perthes Radšej by som robila všetko pre to, aby ležal a nemal potom následky.
Ležaním mu nepoškodíš, skorým zaťažovaním nôžky mu môžeš ublížiť na celý život.

perthes
autor
20. jún 2022

@joesvk áno. Ale vidíš každý vychvaľuje popluhara v Žiline aký je on odborník a práve on po operácii stáva deti na nohy

joesvk
20. jún 2022

@perthes Popluhár je špičkový doktor na operácie chrbtice u skolióz. Podľa mňa najlepší na Slovensku. A možno preto, že po operácii chrbtice dieťa takmer hneď vstáva z postele, možno preto je to pre ňho blízke.
Mám ale skúsenosť, že pri inej diagnóze aj pochybil. Ale nechcem tým zhadzovať jeho kvality.
Vydrž pri tej Pertesovej chorobe, nech sa stihne kosť prestavať a na to treba aspoň mesiac.

perthes
autor
20. jún 2022

@joesvk áno, ako píšeš. Poznám osobne dve dievčatá ktoré boli u neho operované s chrbticou. My sme boli so synom dvakrát pri ňom. Rozhodli sme sa pre iného doktora. Ten nám povedal že aspoň tri až štyri týždne nech leží. Musím že potom sa už môže za pomoci barli presuvat po dome. Stačí aj pár metrov len aby stále nelezal. Našťastie syn má 7 rokov ale jeho sila a statočnosť nás prekvapuje ako ho zvláda