Po koľkých hodinách sa môže dať dieťaťu znova Nurofen?

montinka
25. mar 2011

ahojte mám otázočku. dávala som malej od teploty o šiestej nurofen. môžem jej dať znova o desiatej alebo až o dvanástej?

katy1979
25. mar 2011

pokial ja viem tak po siestich hodinach. ale mozes jej dat teraz paralen.

katusradus
25. mar 2011

ahoj nurofen sa dáva každých osem

geegee
25. mar 2011

ja mam take info, ze o 6 hodin dalsia davka. Ak treba castejsie zrazat teplotu, treba striedat lieky s ucinnymi latkami aj po 3 hodinach - ipobrufen a paracetamol

bebebrumik
25. mar 2011

...ja pri teplote striedam napr. nurofen s panadolom - napr. o šiestejnurofen a o deviatej panadol...a samozrejme ešte ine napr. zabaly,dostatok tekutin-ak to nejde tak aj po lyžičkach a pod.

lenkasan
25. mar 2011

Tak ako píše geegee,ale čo ja viem tak po nurofene sa može po 4 hodinách dať paracetamol,teda paralen,alebo iný sirup.Inak každých 6 hodín.

begibn
25. mar 2011

ahoj. nurofen mozes podat znovu az po siestich hodinach, ale uz po troch hodinach mozes podat paralen alebo panadol. po nom znova ak to bude nutne mozes po troch hodinach podat nurofen. drzim palce

mmaattuuss
25. mar 2011

Ked si dala o siestej nurofen, tak mozes dat po 4,5 hod. paralen. Ak chces dat len nurofen, musis dodrzat vacsi odstup - 6 az 8 hod. To iste plati aj pri Paralene.

denisa1111
25. mar 2011

presne ako vravi geegee,po troch hodinach striedat paracetamol a ibuprofen,rovnake lieky najskor po 6 hodinach ak neklesa zabaly okolo hrudnika vlazne nie studene a kontrolonat ruky nohy ak studene dat dole,menit kazdych 10 minut pokila neklesne teplota pod 38 a veeeela caju ked nechce pit tak aj striekackou...pokial teplota klesne a nestupa staci kezdych 8 hodin ,pri teplote pod 38 nepodavat,len velmi malym detom a detom do 3 mesiacov len spicku paralen cipku kazdych 8 ak neklesa vyhladat lekara,dufam ze som pomohla,prajem rychly navrat zdravia

andrejka1974
30. máj 2011

mozes davat po 4 hodinach ale musis striedat s paralenom ak nestriedas tak az po 6 hodinach

katrinka8
30. máj 2011

Nam na pohotovosti poradili (okrem toho, co pisu baby o tom striedani), ze ak potrebujes zrazit teplotu rychlo, ze skor zaberaju cipky do konecnika (napr. ten paralen). Ze sirupy (panadol alebo nurofen) zrazaju teplotu ovela pomalsie.

evina313
31. máj 2011

maly mal teraz vysoke teploty, vobec mu nesli zrazit, lieky zaberali az po vyse hodine. volala som na pohotovost, tak mi povedali, ze kombinovat lieky s kupelom. posadit ho do teplejsej vody a doplnat studensiu. a nechat ho tam asi 10 min. toto nam fakt zabralo. inak som nurofen a panadol striedala najskor po 3 hodinach

annaopialova
1. jún 2011

ahoj montinka neviem aku mas staru dcerku ale su dobre aj panadolove cipky atie sa davaju po siestych hodinach

monikatulejova
18. nov 2013

Ahojte prawe ma nasa dcerka teploty podawame jej nurofen a zatial nic nezabera ked jej klesne teplota po dwoch hodinach zase ma teploty co mame robit

miku1
18. nov 2013

Keď sú teploty vysoké, nad 38,5 tak jej dávaj buď nurofen alebo panadol. Neviem akú starú máš dcérku. Ak je bábo, tak skús čipky, ak je väčšia tak môžeš dať sirup. Ak má teplotu do tých 38, nemusíš dávať nič. Ak má trebárs nad 39, môžeš jej dávať aj zábaly, ale s vlažnou vodou, aby telíčko nedostalo šok. Vtedy môžeš striedať nurofen s panadolom po 4 hodinách. Nenapísala si bližšie, takže neviem ti presnejšie poradiť, nakoľko neviem, aká je stará ani akú teplotu má.

j_a_n_k_a21
18. apr 2014

prosim vas ked som dala malej Nurofen medecinu a horucka neklesa mozem teraz dat po 3 hodinach nurofen cipky?

hanelienka
6. máj 2014

Polovičnú dávku Nurofenu by som možno dala aj po 4 hodinách, keby bola horúčka vyššia.
Inak čakám tých 6 hodín.

janka5879
29. nov 2018

Ak opakujete latku ibuprofen,tak po 6 hodinach.Ak opakujete latku paracetamol,tiez po 6 hodinach.Ak striedate ibuprofen a paracetamol,tak sa interval moze skratit na 4 hodiny.A hlavne nech su nase deticky zdrave😗

clarae
1. apr 2024

Urcite nedavat polovicnu davku nurofenu po 4 hodinach .. nemusi zabrat a potom co cakat dalsie 4 hodiny na polovicnu davku, ktora tiez nezaberie..nurofen dat najskor po 6 hodinach a ak je teplota uz 39 tak zabaly alebo striedat s panadolom ako bolo uz pisane…pozeram, ze je to stara diskusia ale mozno pomoze niekomu