Po akom prípravku prestanú kiahne svrbieť?

winka99
15. mar 2014

ahojte, viem ze su tu temy o kiahnach, precitalala som ktore som nasla, no zaujimalo by ma, ci existuje nieco, po com aj prestanu svrbiet.
Sedemrocny syn ma treti den kiahne, cely chrbat, brucho...potierame tanno hermal, davame dithiaden, ale nezabera to proti svrbeniu ani na chvilu. Vcera som skusila ho harmancekom oplachnut, v noci som skusila sodu bicarbonu s vodou som rozmiesala a potierala..vobec ziadny efekt. Spal v noci dokopy mozno 4 hodiny 😖 uz som zufala.
Hovorim mu nech si to nevsima, ze to je dobre ked to svrbi, lebo uz neviem co ine, ale mam pocit ze sa ide zbesnit 😒 neviem ci to len on je taky citlivy, alebo vsetkych to tak svrbi?...na svoje si uz nepamatam
zbehla by som do lekarne, len neviem co kupit...zabralo vam nieco? dakujem

zuzka767
15. mar 2014

Ahoj nepotieraj nicim kup si iba do kupela take fialove gulicky ( velmi to farbi) a daj mu to do kupela aj 3x denne.A homeopatika si kup Rhus toxicodendron alebo este su jedny neviem uz nazov ale ked sa spytas v lekarni tak ti povedia.Nam do 1 tyzdna zmizli a po 2 dnoch uz nesvrbeli.Odporucam.Zuzana 🙂

sojana
15. mar 2014

nám pomohol kupel v hypermangáne- to je fialovy prášok dostaneš ho v lekárni. ja som do vane napustala trochu vody,dala zopár zrniečok aby bola taka svetloružova voda a malu oplachovala robila som tak 3x denne a svrbenie raz dva prešlo.

kate1616
15. mar 2014

My tiež máme kiahne a potieram ju tekutým púdrom a ráno a večer jej dávam polku dithiadenu alebo raz denne fenistil kvapky. Ani sa nepoškriabe a za týžden sa jej to pekne zahojilo do chrastičiek.

alinka0
15. mar 2014

My sme mali kiahne posledné 2 týždňe, raz môj 6 ročný syn a potom 9 mesačná dcérka. Dávali sme tantum verde. Normálne tká zelená vodička na kloktanie. Super pomohlo, syn po dvoch dňoch už behal. A nám ešte pomohlo vejárovanie. Je to taká dobrá alternatíva škrabania. Keď veľmi svrbelo, tak natrieť tantum verde a chvíľu ovievať, kým nezaschne. Tekutý púder sa už neodporúča, nakoľko popence nedýchajú a dlhšie sa hoja.

monicm
15. mar 2014

staršiemu veľmi pomáhalo kúpanie v hypermangáne,pozor,naozaj stačí pár guličiek,tým som ho oplachovala a dávala som fenistil alebo aerius (už si nie som istá)už ho to bude svrbieť iba pár dní a potom bude lepšie.niekedy nepomôže nič,len vydržať.každý sme iný a každé dieťa je inak vyhádzané,takže len trpezlivosť.

baruskas
15. mar 2014

nám velmi pomohol TANNO HERMAL odporučila nám to zastupujúca pediatrička, my sme tým mastili hlavne oblast zadočku,genitálii a tvár. Čo sme neminuli sme posunuli ďalej a deti v okoli sa nemuseli škrabať ako o život a neostali jazvy...Rýchlejšie sa to potom hojilo...Vyskúšaj 🙂
P.S. Homeopatia sa do 6r. deťom neodporúča...treba viac prečítať čo to homeopatia vlastne je 🙂

luba28
15. mar 2014

ano aj ja odporucam Tanno Hermal lotio,....

inffinity
15. mar 2014

Ja sem malou nicim nemazala jen davala fenistil kapky a mela bohaty program ..

anexis
15. mar 2014

zeny, vy aj citate ten prvy prispevok alebo len nadpis?
ved pise, ze pouziva tanno hermal a ze to neucinkuje 🙄
skus ten hypermangan, alebo kupel so sodou bikarbonou...inak len vydrzat, nepotrva to vecne

gumimaci
15. mar 2014

Fenistil kvapky a mentolovy puder

1talizmanik1
15. mar 2014

Vo vode rozpustit sodu bikarbonu a okupat 🙂 , za 10 dni je po nich,ziadne chrasty,jazvy,svrbenie 🙂

sabinka2805
15. mar 2014

Dieta sa v ziadnom pripade nesmie kupat najviac rychlo osprchovat a osuskou neutierat len tak zlahka osusit, akonahle sa kiahne rozmoci svrbi!!! Nam dokotorka odporucila svedske horke-malu flasticku dostat v lekarni do 4€.Malo to svoj efekt.Mala sa nam vobec neskrabala, vyschli a postupne odpadavaju....

ivet1371
15. mar 2014

tekuty puder mentolovy alebo naliat alpu do neho

brokolicka
15. mar 2014

Na každé dieťa, niečo iné zaberá, ja mám dobrú skúsenosť s panthenol spray, Tanno-hermal lotio( to je tekutý púder, ktorý je drahý ale mne vydržal a ešte aj z neho mam), kúpať v žiadnom prípade

mamami3
15. mar 2014

Ja som striedala kupel v hypermangane s kupelom v tea tree olejceku. Po TT olejceku bola viditelna ulava. Dcerka ich mala ako 8 mesacna a syn mal necele 4 roky

adkap
15. mar 2014

Aj ja odporucam Tano hermal zmiernuje svrbenie a urychluje hojenie velmi rychlo sme sa z kiahni dostali.

esti77
15. mar 2014

Nám pomohli ovsenné vločky lepšie ako púder či hypermangán. Vločky zaliať vriacou vodou, nechať odstáť asi pol hodky a potom precediť cez sitko - čo je prácnejšie, alebo rozmixovať. Ochladené na teplotu tela naliať do lavóra, podľa potreby vodu a oplachovať telíčko 5-7 minút. Dcérka si posedkala v lavóre a očividne sa jej uľavilo 😵 . No každé dieťatko je iné aj jeho reakcia...Rýchle uzdravenie drobcovi 😉.