Po akom čase môžem dať 6 mesačnému dieťaťu s teplotou Nurofen?

lauriema
30. júl 2020

Ahojte, idem si po rýchlu radu. Pol ročne dievčatko od včera berie antibiotika cefzil. Ma zapálené hrdielko. Striedam od teploty panadol a nurofen,avsak teplota neklesá pod 38. Dávam obklad studený. Mam viac otázok ak som jej dala nurofen o pol4 kedy teraz mam dat až o 4hodiny?Občas ju tak akoby strasie. Bojím sa o ňu. A nemám ísť radšej na pohotovosť? Viem ze dnes má službu náš lekár. Moja sesternica keď bola malá a mala vysoké teploty stiahlo jej do strany očko a ma to tak do teraz.

ukulela
30. júl 2020

@lauriema Ja som dávala tak po troch hodinách. Nurofen som dávala sirup a Paralen čípky. Mám dojem, že tie čipky teplotu rýchlejšie zrazili. Ja by som pod 39 ešte studené obklady nedávala. A teda radšej vlažnú sprchu ako studený obklad, ten by nemal byť úplne studený. Podľa mňa to môže byť normálny priebeh, tá teplota nemusí zmiznúť zo dňa na deň. Ak máš pochybnosti tak zavolaj na tú pohotovosť keď slúži váš lekár. nemusíš tam ísť.

lauriema
autor
30. júl 2020

@ukulela OK ďakujem za odpoveď

martinuska
30. júl 2020

Dolezite je aj spravne davkovanie liekov, a pre tak male babo su lepsie čipky. A treba len vyckat, nemusite sa trepat na pohotovost medzi dalsie chore deti.

pribinak
30. júl 2020

Na pohotovosť s týmto nie. ATB potrebuju cca 2 dni aby zabralo v plnej sile.
Môžeš striedať nurofen a panadol sirupy, alebo čipky. Dávaj veľa piť, aby nebola dehydrovaná. Ak robíš zábaly, tak pozor aby nemala prekryté konce rúk a nožičiek

zuzka251
30. júl 2020

@lauriema kde ste merali tú teplotu a koľko presne bola? má studené ruky, nohy? vtedy nechladiť! koľko váži, akú dávku nurofenu ste dali? treba pitný režim aj kvôli tomu nurofenu a ďalší nurofen nie skôr ako za 6 hodín!, aj na paralen je ešte skoro.

ajka0207
30. júl 2020

@lauriema do 38,5 by som teplotu nezrazala. Nurofen dávaš sirup? Málokedy zaberie, čipky sú lepšie.

lauriema
autor
30. júl 2020

@zuzka251 Dobrý deň, teplotu som merala v zadočku bola 38,7.Rucky ma teplé aj nôžky. Váži 6,30kg.Nurofen som dala 2,5ml.

ajka0207
30. júl 2020

@lauriema tu teplotu si merala koľko po podaní sirupu?

hipuska
30. júl 2020

@lauriema z konečníka sa odratava 0,5 C. Takže ma 38,2 čo není strasne. K tomu nurofenu...na jej váhu buď dáš 3 ml 3 x denne alebo 2,3 ml 4 x denne. Ak striedas s panadolom....tak dávaš 4x denne s odstupom 3 hodín nurofen-panadol. Ale ak.ma tepotu okolo 38 cez deň, nedala by som nič. Ale ak pred spaním, na noc, by som dala, nakoľko je predpoklad že počas spánku sa zvýši

sapetka
30. júl 2020

Ja som striedala cipky so sirupom kazde 3-4hod podla toho ako isla rychlo teplota hore. No do 38,5 som nedavala nic. Vy davate uz pri 38.2 co by som ja nedala ale budis nevadi.. organizmus treba nechat trochu aj sam zabojovat. A obklady sa zvyknu 39,5 davat..

lauriema
autor
30. júl 2020

@lauriema Dievčatá, nebola som na pohotovosti, volala som, malej už ale šla teplota dole Chvála Bohu! Ďakujem za vaše reakcie