Pneumolisin kvapky - skúsenosti

avk
2. mar 2017

Dobrý večer aku mate skusenosť s pneumolisin kvapky ? Davali ste niektora 1-ročnému dieťaťu ? A kolko kvapiek Ďakujeme

janci05
2. mar 2017

Ja som dávala trochu neskôr ako jedno ročnému, ale dávala som tých 7 kvapiek 3 x denne.
Vám isto postačí 5 kvapiek 3 x denne.

3. Ako používať Pleumolysin

Vždy používajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika. Pri podávaní lieku deťom do 6 rokov sa vždy poraďte s lekárom.

Dospelí užívajú zvyčajne každé 2 až 3 hodiny 13 kvapiek, deti od 1 do 6 rokov 7 kvapiek 2 až 3-krát denne, od 6 do 15 rokov 16 kvapiek 2 až 3-krát denne.

Liek používajte po jedle, nakvapkajte na lyžičku alebo do menšieho množstva tekutiny a zapite.

Liek nepoužívajte dlhšie ako 1 týždeň. Pred použitím je potrebné liek pretrepať.

U detí je potrebné dodržiavať maximálne odporúčané dávky.

Ak použijete viac Pleumolysinu, ako máte
Poraďte sa so svojim lekárom.

avk
autor
2. mar 2017

Ďakujem vám veľmi pekne

kubobubo
2. mar 2017

Ano. 2rocnej dcere. Vyborne zabera na suchy kasel. Davala som jej maximalne 3 dni, rano a vecer po 5 kvapiek. Viacej mi doktorka neodporucala a ani nebolo treba. Rozpustil hlieny a isli potom cez nos.

katka1981
2. mar 2017

Nie, ja som ich davala ovela neskor, ale stale ich mame doma, ked ma niekto dusivy kasel, tak davam len to, lebo zarucene je najucinnejsi. Ale viac ako 1-2x rocne ho neberieme nastastie.