Plienky a ekzém

ririan
15. feb 2018

Ahojte, odkedy prestali dodávať toujours plienky tak sme dali lupilu. Po pár kusoch sa malému objavili nad plienkou červené fľaky a tak sme plienky vymenili za biele Pampers, ale fľaky sú už rozšírené aj na rukách a nohách, po bruchu, proste vyzerá to ako ekzém. Zatiaľ sme k MUDr nešli, lebo je veľa chrípky, len či náhodou niekto nemá podobnu skúsenost alebo čo by pomohlo, budem vďačná. Ešte spomeniem , že ak svagrininmu malému sa po lupilu vychádzali nohy bodkami a neustupuje to. Vďaka

ririan
autor
15. feb 2018

@ririan foto

gretocka
15. feb 2018

ale toto podla mna s plienkami nesuvisi, bude to len zhoda nahod.... mne sa maly takto vyhadzal zo suchej pokozky na zaciatku zimy.... celu zimu kremujeme a tym padom sa nam to drzi v dobrom stave

alenka7777
15. feb 2018

ja tiez myslim, ze je to len zhoda nahod. vyzera to na ekzem. aj ho to svrbi? urcite to treba poriadne premastovat

emi16
15. feb 2018

Aj mne mala ma exem po chorobe a ked je chladno
Treba premazat
U nas kyselina mliecna 3xdenne
Ked sme plienkovali, zacinalo to vzdy od plienky, pretoze sa ta sucha koza vydrazdila ako sa vrch plienky obtieral o kozu pri pohybovani

dudos
15. feb 2018

Náš syn zle reagoval na plienky pampers, aj na plienky z dm. Prešli sme na plienky z obchodu Lidl. Sú najlepšie.
Tiež sa nám takto vyhadzoval, mastili sme, natierali... Až sa raz cez deň vyhadzal až tak, že to bolo na zaplakanie. Do toho sa mu vytvorili opuchy na rukách, nohách,kolenách sprevádzané so škaredým čiernym sfarbením vyzeralo to ako modriny. Išli sme na pohotovosť, poslali nás domov s nurofenom. Na druhý deň sa stav zhoršil. S manželom sme sa báli, že mu opuchnu dýchacie cesty. Skončili sme v nemocnici, kde mu zistili akútnu zihlavku. Vraveli, že ešte nevideli dieťa, ktoré by až tak opuchalo. Po dlhom behani po lekároch a vyšetreniach synova diagnóza znie silná potravinová alergia na chémiu v potravinách.
Tým chcem len povedať, že chrípka nechripka, zavolala by som pediatricke, dohodla si termín a nech sa na dieťatko pozrie.
Plienky môžu byť už len posledná bodka pre zaťažený organizmus. Rodičia si naozaj dlhšiu dobu nemusia nič všimnúť.

dudos
15. feb 2018

Priznám sa, že sa aktívne nezucastnujen diskusii. Dokonca nemám vytvorený žiaden profil na žiadnej zo sociálnych sietí, až na modrého koníka a aj to len pre to, že som potrebovala predať nejaké veci po malom. Neuverejnujem žiadne jeho fotky ale teraz spravím výnimku a pošlem fotku noziciek. A to mal po celom tele. A zacalo to malými fľakmi.

melesmeles
16. feb 2018

@dudos ja som teraz riesila velmi podobne vyzerajucu alergiu na plienky u mojej malej. velmi ju to svrbelo, najskôr som netusila z coho to ma. potom ma napadli plinky. zacali sme pouzivat lupilu z lidla a dopadlo to katastrofalne! ked som sa pytala doktorky, povedala, ze alergia na plienky je viac menej len na zadocku. my sme to mali tiez na nozkach, rukach, taricke.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudos
16. feb 2018

@stvura dobrý deň neviem na základe čoho ste usúdili že sme to nechali my ako rodičia zájsť až do takéhoto štádia. Presne pre takéto plytké a unáhlené komentáre sa nezucastnujem žiadnych diskusií. Foto som poslala pre ririan aby vedela že aj keď sa rodič snaží dieťatku pomôcť ako sa dá svojpomocne alebo pomocou dobre miernych rád iných, každý organizmus je individuálny. Neviete o mne nič, som pre Vás cudzí človek. Neviete či sme niečo riešili alebo nie pred tým.

ewka777
16. feb 2018

@ririan ahoj, aj my mame problem s plienkami lupilu. Predtym bolo vstko ok. Po zmene nazvu ma dcera ekzem na ritke a ide to na stehna. Takze ideme hladat ine ienky 😕

pokojvdusi9
16. feb 2018

Syn je uz sice dospely ale my sme nemohli vobec nosit Pampersky lebo exem okolo bruska atd.Bohuzial taha sa to s nim dodnes.Teda napr.ziadne boty od cinana a ani oblecenie.Pediatricka nam vtedy povrdala ze je to aj s tych ich farieb.Vzdy sa to upravilo ked sme davali bavlnene plienky a v lekarni sa sa kupit na taketo problemy Ovseny kupel aj s levandulou

lubka3232
16. feb 2018

my od narodenia pouzivame pampers vsetko ok, a zrazu v 9m sa mu vyhodil ekzem. len tak z nicoho nic. a nepomahalo menit plienky ani ziadne zmeny v stravovani. pomaha tie suche cervene miesta natierat bepanthenom alebo potom priamo atoderm od biodermy

evicita
16. feb 2018

Ahoj, my sme exematici a tiez sme sa vysypali z plienok. Skusila som malemu kupit na skusku par bambusovo bavlnenych nohavickovych latkovych plienok a velmi mu to pomohlo a ukludnilo sa to. Ale na exem urcite bude treba nejaky zarabany krem a antihistaminika aby sa neskriabal, to nevyliecite rychlo.. Z volnopredajnych m zabrala Ichtyo care pasta. Pozor pasta nie krem. Je to take biele. A skusit prip.kvapky fenistil nech to stiahne trosku. Drzim palce

prevenar
17. feb 2018

@ririan toto zrejme s plienkami nesuvisi ..aj ked niektore plienky mozu zhorsovat ekzem. kazdy clovek je iny ..v zasade najjednoduchsie , zmen znacku plienok ..ak to neprejde, tak budes musiet zmenit stravu dietatu. za zaklad uspechu sa povazuje vynechanie mlieka / mliecnych vyrobkov a vsetko v com je lepok. atopicky ekzem je autoimunitne ochorenie ..s tym vam ziaden lekar nepomoze. jedine odstranit vonkajsie drazdenie, ak nieco take pozorujes a zmena stravy.

ririan
autor
17. feb 2018

@ewka777 ahoj, môžeš mi do správy poslať foto?

ririan
autor
17. feb 2018

Ďakujem za všetky názory, kúpila som biodermu a namiešali nám ichtyolovu masť, tak uvidíme čo to spraví, snáď pomôže. A na 99percent sú príčinou plienky, pretože švagriná tiež začala používať lupilu a majú to podobné, nič iné nemenila, a potom že výrobky pre deti 🙈😕

lenka15101510
27. feb 2018

@ririan ahoj, z fotky to neviem identifikovať, či to aj mokvá alebo nie a ďalšia otázka či to aj svrbí alebo nie..? Ja mam totiž dobré skúsenosti so značkou KAMEDIS. Ak by to mokvalo môžu v tom byť plesne a tým pádom by bol vhodný krém na T-zónu (viem znie to zvláštne ale je to určené na hojenie aj takýchto prípadov) ak to nemokvá tak by mohol zabrať zase topic krém na telo a tvár a ak to aj svrbí tak calming lotion z tejto rady. Je to na prírodnej báze kozmetika s klinickými štúdiami. Mňa to úplne dostalo, viem u nich nájsť riešenie na každý kožný problém tak snáď pomôžu aj tebe resp. tvojmu dieťaťu 🙂

ririan
autor
4. mar 2018

@lenka15101510 vdaka za radu, pomáha bioderma 🙂

gleep1
4. okt 2020

@dudos tento prispevok je uz davno a toto je moj prvy prispevok tu, ale som tak zhrozena ze to musím komentovat.
Pani, to vazne sa nehanbite nechat hentak plnu plienku dietatu co ma ocividne velky kozny problem a este k tomu to bez hanby capnete na internet? Naozaj sa necudujem ze hentak to chyda dieta skoncilo ked jeho matka isla politiku "kolko plienka znesie". Hnus.

nitka1157
12. jan 2021

@ririan prosim vas aj ste zistili z coho to ma?

nessie_m
16. feb 2023

@ririan Dobrý deň, ak sa smiem spýtať- zistili lekári čo sú tie fľaky resp. Z čoho vznikli? Alebo je to individuálne? Ďakujem za odpoveď a snáď je už zdravý 🙏