Pleseň na zadočku

vika9792
26. máj 2013

nenašla som info o tomto probléme tak zakladám novú tému. náš maličký (dnes má mesiac) má už cca týždeň pleseň na zadočku ( detská povedala, že je to pleseň). dávali sme imazol, ale mal to potom ešte horšie. teraz kúpeme v hypermangáne a krémujeme sudokremom. ale nemám pocit, že by sa to lepšilo. malý pri prebaľovaní strašne plače, už nevieme, čo robiť. nemáte skúsenosti, čo by pomohlo? a ak áno, po akej dobe sa to dá do normálu? a čo to spôsobuje? ja už neviem, čo robiť ☹

pallacinka
26. máj 2013

Skus to potierat zmesou borax glycerin (mali by vam to vediet namiesat v kazdej lekarni), nam hned zabrala. Treba potierat aj par dni potom, ked uz zmizne. No co je dolezitejsie, je mozne, ze sa tam dostala zvnutra a treba preliecit aj systemovo. V puske ziadnu plesen nema? Plesen je u babatiek naozaj bezna, nezufaj.

xlucia
26. máj 2013

@vika9792 ked mu na to das sudocream tak mu to, nech je to uz cokolvek kvazi zaparis a zhorsis, takze jasne ze place. ak nepomaha ani canesten, tak ste uz davno mali byt u kozneho...

vika9792
autor
26. máj 2013

@pallacinka a tu zmes mi daju bez predpisu? a co je to? mast? v puske plesen nema, boli sme u detskej, tam je to ok a nevedela povedat, z coho to je. dakujem za radu 🙂

vika9792
autor
26. máj 2013

@xlucia ale ja mam pocit, ze sa to po natreti sudokremom ukludni, lebo mal to take skarede cervene a teraz je to uz take, no , povedzme lepsie, no stale nie dobre. a myslim, ze po tyzdni by to uz malo byt ok, ale pojdeme asi ku koznej...

vika9792
autor
26. máj 2013

@xlucia a ozaj, canesten sme nedavali len imazol. skusim mozno aj canesten....

sissy27
26. máj 2013

@vika9792 canesten krém, dostaneš voľne v lekárni... a spôsobuje to vlhké prostredie v plienke, množia sa baktérie, takže čo najviac vetrať prdelku, po kúpaní poriadne osušiť a vyvetrať...

pallacinka
26. máj 2013

@vika9792 Ano, daju ti to aj bez predpisu a je to roztok. Nam v puske zabral behom par hodin, doslova. Chvalabohu, ze to nema aj tam, pre istotu to sleduj aj nadalej. Nech sa tej pliagy zbavite co najskor 🙂

vika9792
autor
26. máj 2013

@sissy27 takze po prebaleni uz len natriet canestenom? vetrame casto ale v noci sa mi to stale zhorsi...

vika9792
autor
26. máj 2013

@pallacinka ok, takze to umyjem v tom roztoku a potom este natriem? ci uz nenatieram?

vika9792
autor
26. máj 2013

dakuje za vsetky rady 🙂 dufam, ze to vyliecime co najskor...

pallacinka
26. máj 2013

@vika9792 Ten roztok nie je vodnaty ale glycerinovy, takze ja by som ho nim natrela a nechala co najdlhsie volne bez plienky.

wena
26. máj 2013

V prvom rade sa poraď s kožným, lebo systémom pokus - omyl mu to len zhoršíš.

bublina83
26. máj 2013

@vika9792 Nas maly mal plienkovu mykozu - neviem ci je to to iste. Mal cervenu zaparenu ritusku aj vsetko dookola az mu to zacalo praskat do krvi. Tiez to boli take suche cervene lysaje. Nam nas doktor hned predpisal dva druhy masti, najprv Vobaderm (ten sa mal dat len asi 3-4 dni pre zlepsenie od najhorsieho) a potom Candio-Hermal pastu, ktoru som natierala az do uplneho vyliecenia. Vsetko sa vyliecilo asi za tyzden. Vyrobca tychto masti je Almirall - neviem ci dostat na Slovensku.

katieg85
26. máj 2013

@vika9792 ked doktorka povedala ze to je plesen tak nato urcite pomoze canesten a ked to ma cervenu fest zaparenu tak pomoze pytiol mast najlepsia mast na dupu podla mna.

sissy27
26. máj 2013

@vika9792 áno, okúpať, poriadne osušiť,vyvetrať a pred zabalením do plienky natrieť canestenom... pôsobí pomerne rýchlo. a zvážila by som aj vymeniť značku plienok, a neviem ako často prebaľuješ, ale v jednej plienke by nemal byť viac ako 4hod, ani v noci...

smoni
26. máj 2013

zvonku fajn - kúpeľ + krém, z vnútra by možno bolo dobré dať probiotiká (aj s probetikami, aby mali výživu)

stanulienkat
26. máj 2013

Tvoja doktorka skonstatovala, ze ma plesen a nic neurobila? Mala urobit ster a podla vysledku cielene dat antimykoticku mast. Najhorsie, co mozes urobit, za sa budes riadit radami, ktore ti tu poskytnu baby. Alebo chod ku koznej. Ale neriad sa radami jedna baba povedala.

cikyta
26. máj 2013

Ja by som to ešte utierala repíkovým odvarom. Výborná vec. 🙂

milek
26. máj 2013

Ja by som tiež sla ku kožnej, je este malý na experimentovanie a canesten ma tu istu latku alo imazol takže je to isté a určite nepoužívat vlhké obrúsky

googlinqa
26. máj 2013

na plesen je imazol, ked je okolo zadocku, mozno pomoze az gastrac a predpise tabletky proti plesni ak to ide z vnutra, z vonku by mal zabrat ten imazol

adriana89
18. dec 2014

@bublina83 mojko aj mne doktor predpisal vobaderm..kolko mal maly ked to bral?je to silna kortikoidna mast preto ju nechcem davat...nemal ziadne problemi po nej??

bublina83
18. dec 2014

@adriana89 uf nepamatam si presne, podla datumu kedy som pisala prispevok mohol mat rok a nejake drobne. Znasal to v pohode. On vtedy este aj ochorel, mal podla mna to obdobie oslabenu imunitu, dostal tu hnusnu siestu chorobu a robili mu vysetrenia kde potrebovali moc a kvoli tej vyhadzanej ritke ho museli cievkovat, no hroza ... takze ja som bola vdacna za tie maste lebo mu to rychlo pomohlo a podla mna nejak neublizilo.