Plastická chirurgia v Ružinove

bambuliacick
4. aug 2017

Dobry den,chcem sa opytat mamiciek,ktore mali deticky hospitalizovane na detskej plastickej chirurgii v ruzinove. Boli ste tam ubytovane s detmi,alebo vas pustili/poslali domov? My budeme mat 7 mes a caka nas operacia razstepu,zial,moja zdrav.situacia mi nedovoluje byt tam s malou,ako ste to riesili,je moznost prist tam v den operacie,aby sme ju mohli vidiet a tak? Pripadne sa da s personalom nejako dohodnut? Dakujem

evakalna
4. aug 2017

Ahoj, moje deti boli 3x hospitalizované na Kramároch. Vždy som tam bola s nimi od cesty do nemocnice až po cestu z nemocnice. Celý čas som bola s nimi ubytovaná na izbe. Ja som tam bola 9 dní a obidve choré deti sa prestriedali. Bola som pri nich po celý čas. Je veľmi dôležité pre dieťa - najmä keď je v nemocnici - cítiť prítomnosť svojej mamy alebo najbližšieho pri sebe, ktorí sú mu dodávajú pokoj. Keď nemôže byť po celú dobu hospitalizovaná mama, tak sa môže prestriedať s otcom dieťaťa, starou mamou, babkou, starým otcom, dedkom, tetou ..... ale nenechávajte dieťa niekoľko dní úplne samé, aby sa o neho starali iba sestričky! Dnes je úplne samozrejmé, že pri 7 mesačnom dieťatku je s ním aj jeho najbližší. Tu sa jedná byť OPOROU dieťatku po celý čas!

bambuliacick
autor
5. aug 2017

@evakalna prave,ze ja by som tam najradsej bola s nou,bohuzial moj stav mi to nedovoluje a nemam nikoho kto by tam s malou mohol byt,preto sa pytam ako to v ruzinovskej nemocnici je,aky je personal a tak

evakalna
5. aug 2017

Vidím, že do tejto témy sa nikto nechce zapojiť....
Buď kľudná, na klinike plastickej chirurgie v ružinovskej nemocnici je skvelý zdravotnícky personál - lekár operatér, lekári, sestričky aj sanitári odvedú prácu najlepšie podľa ich svedomia a vedomia.

sajbula
23. máj 2021

@evakalna ahoj, obnovujem fórum..ideme na operáciu tiež...ale ja sa oba am ako celý ten "pobyt" tam zvládneme .malý zvláda ťažko cudzie prostredia... Ideme cestou k našej dr a on jak spozná cestu hneď plače aj keď nejdeme k dr len ideme práve tým smerom... Budú operoval palček

renattka24
15. aug 2022

@sajbula môžem sa prosím spýtať ako prebiehala a dopadla operácia? My ideme 5 septembra na opwraciu palceka a rada by som vedela do coho pojdeme. Dakujem moc za info.

sajbula
26. aug 2022

@renattka24 my nie sme dobrý príklad na podpísanie ako to bolo 😁 lebo:

Prišli sme na príjem.. na druhý deň mali malého operovať... Večer mi doniesli nemocničné pyžamko pre malého aby ráno keď pôjde na operáciu aby som ho do toho obliekla... Od pol noci nesmel už piť žiadne mlieko ani vodu... Takže ja som ho ráno obliekla, všetko urobila tak ako vraveli....prišla sestrička dala mu nejaký oblbovak a tak asi o hodinu prišli po neho....ale synčeka práve na ten palcek stipol v noci komár...takže sa riešilo či ide na operáciu alebo nie ale rozhodli že ide...vzali mi ho ráno, to idete s ním na cakacku ktorá je pri operačnej sále... Tam ste pri malom kým nezaspi a potom si ho dajú ja posteľ a môžete ísť na izbu a už vás potom nazad zavolajú keď bude po operácii nazad na cakacku...ale nám ho nezoperovali, nevedeli ho napichnut...a na druhý deň mal stipanec od komára ešte väčší tak nás poslali domov na týždeň...medzitým nám vybavili Kramáre kde mi ho mali napichnut...a na ďalší deň šiel na operáciu...keďže mal kanily tak už nebol s napichnutim problém...zoperovali ho... Lekári sú tam veľmi starostlivi, robia všetko pre tie deti... A dávali mi niečo proti bolesti, antibiotiká do žily a kázali aby veľa pil...rúčku mal celú obviazanu tak nahrubo takže si vezmite také veci aby mal široké rukávy aby to prepchali..ja som mu preto dávala tielka lebo to sa super obliekalo... A elastické rukávy som sa snažila brať... V nemocnici sa chodili pýtať ako sa mi pozdáva či rúčku hoci zaviazanu používa a či ho niečo neboli... Tak robili tuším jeden prevaz... To už mu zaviazali tak že mu ten palcek bolo vidno... Boli sme tam týždeň...šli sme domov a každý tyDen alebo každé dva sme boli na kontrole...potom mu vyberali stehy...keď mal stehy preč sme ešte tejpovali lebo ma ten palcek krivý trošku... A zatiaľ máme prísť ešte v marci ďalšieho roka a pravdepodobne bude mať ešte jednu krátku operáciu na upravenie palceka aby nebol krivý... Bolo to náročné hoci lekári sú super...odvtedy sa malý boji cudzích budov..vždy plače...odkedy sme prišli z tej operácie...ale on to raz pochopí a z toho vyrastie 😊

renattka24
28. aug 2022

@sajbula jeeejda strasne moc dakujem za opis.trosku som kludnejsia. Lebo starsia dcera isla len na vypalovanie mandli mala 5rokov a to bol hroror ale tak Myjava a to sa tiez spolieham Na Bratislavu ze je na inej úrovni.... Mne ju robili na silu strasne plakala strasne a zly zazitok aj ona aj ja( mam tetaniu uz to ako tak ovladam ale rieto stresujuce situacie nie ctedy som tam odpadla medzi postelami...) A teda presne toto aj ona je bojazliva a boji sa nieco povedat a stat si za svojim a to uz ma 10rokov....tak pevne verim ze budem moct byt pri nej kym ju neuspia a ked ju budu preberať to asi nemozem byt pri nej ze? A teda uz mate aj po druhej operacii? Nam povedali ze asi hodinova operacia- odstranenie palceka co je navyse, plastika ,plus vyrovnanie palceka a ze teda drotikom to budu nejako vyrovnavat. A teda od oktobra je nahlsena do skolky ale teda ci pojde toho sa bojim ze bude sa báť. Ona je teraz uppne super tesi sa do skolky a uz aj bezo mna vydrzi pekne ale toto asi zas ju zmeni ☹ teraz navyse mame stafylokoka v nosiku tak rychlo liecime...v utorok vyetr kontrolny a piatok volam na vysledky ci su ok a potom do blavy.... A izby su tam prosim ake?da sa aj nadstardant? Dakujem moc

sajbula
1. sep 2022

@renattka24 nám tiež vraveli že bude odstránenie palceka + drotiky...ale tie mu nedávali a fľaška operácia bude taká 20 minút na vyrovnanie palceka niekedy o necelý rok možno...izby sú tam dvojky väčšinou jednotky...ja som bola na jednotke vždy takže som bola so synom sama...to nám veľmi vyhovovalo... nadštandardné izby neviem či sa dajú ale myslím že to nie je potrebné...na tej jednotke som mala vlastný kuplenu, vaničku na takom vozíku takže pekne pohodlné umyjete a okupete dieťatko...vlastne wc...a mala som aj balkón...ja som si v rukách prala veci (mala som so sebou kúsok prášku a vzala som si spagat a štipce a som si prala v rukách a dávala na ten balkón takže paráda) jedlo bolo super a dostatok...pribrala som počas toho týždňa a pol tam 🤣 mliečko si robíte sama, na chodbe je kanvica na vodu aj mikrovlnka...je tam všetko aby mamičky vedeli úplne spokojné fungovať... Ja som si pred spaním sla dať zovrieť vodu do kanvice, vyliala som si ju do termosky, a v druhej fľaši som mala studenú vodu a aby som počas noci keď malý ešte píl jedenkrát mliečko aby som nemusela ísť na chodbu tak som mala pripravené vody na to mlieko a som si to urobila rovno na izbe... Malý vypil, rýchlo som umýla v kupleni fľašku a spala som ďalej..ja si myslím že súper

renattka24
1. sep 2022

@sajbula a este sa môžem spytat ako to zvladal syncek po operácii? Mal bolesti? Prevazovanie bolo nejake?zavedena kanyla v rucicke aby memuseli znica pichat.? Joj v pondelok mame príjem no uz su nervy na pochode....a prosim telka tam je na izbach? Ci zoberiem notebook? Dakujem moc aspon troska som v obraze :+) no hadam tam schudnem na to sa spolieham a nie ze priberiem 😀

sajbula
2. sep 2022

@renattka24 mal skvelého anestéziologa ktorý mi rovno do očí povedal, že je toho názoru, že deti by nemali trpieť a cítiť bolesť a preto urobí všetko preto aby žiadnu bolesť necítil... Vyzerá, že my naordinoval tie lieky na bolesť tak že naozaj nič necítil... Najhoršie znášal pichanie antibiotík do žily asi ho to stipalo...
Deťom zavádzajú kanylu do ktorej už len vpichuju čo treba...nás mal v nozke až dve lebo ho nevedeli napuchjt tak mu na kramaroch pre istotu dali dve...

sajbula
2. sep 2022

@renattka24 tv na izbe nebola aspoň vtedy

renattka24
3. sep 2022

@sajbula ďakujem tak budem verit ze aj v Ružinove budu taky lekari. Uz len vydrzat ten cas kym nas zoperuju. Dakujem za pisanie bolo to prijemne s niekym zdieľať to čo už aj tá druha strana zažila 🙂

sajbula
7. sep 2022

@renattka24 dajte vedieť ako to prebiehalo kľudne aj do súkromnej správy