Plagiocefália

shawlin
7. aug 2024

Plagiocefalia(doktorka helmu nedala vraj ma prelezanie mierne)
Caute baby prosím vas o nazor skusenost..helma nam uz poistovnou neprejde a vraj to ma mierne zlezane... Dalsiu kontrolu mame ked bude mat maly rok momentalne ma 9 mesiacov..

luccija
7. aug 2024

@shawlin to pediatricka?Kamaratkina dcera to teraz rieši pediatricka povedala, že netreba, išla k neurologicke vraj netreba išla ešte k jednej staršej pani doktorke a tá zalomila rukami, že hneď helmu, že má aj čelo posunuté mala ťažký pôrod vakuumextraktorom.Ale on má len 3 m
Ja to posúdit neviem, ale skús sa pýtať ešte o jeden nazor

shawlin
autor
7. aug 2024

@luccija na ortopedii vravela

domka222
7. aug 2024

@shawlin ak podľa špeciálneho merania priamo v centre nezistila väčšiu mieru zležania, tak helmičku nepotrebuje a môže sa to ešte samé napraviť. Moja mala o dosť viac zležanú a tiež podľa merania to na prilbičku nebolo

shawlin
autor
7. aug 2024

@domka222 merali v KE tym rucnym meradlom..mame zlepsenie chvalabohu ale tip top to nie je zatial... Dr vravela ze keby mal vyrazne usko posunute dala by ale ze toto je podla jej merania mierne no... Ale na lavej strane ma splostenu hlavku a na druhej strane pekne oblucik no ..tak snad sa to este dopravuje🙏

kacena4
7. aug 2024

po pravde ja tam nic nevidim, ak je to na helmu je to ooomnoho horsie. za mnna je ok. hlava nie je gulata ani symetricka tak ako cele ludske telo. takze je to v pohode

nenuskaa993
10. aug 2024

Ahoj,my sme momentálne na začiatku nosenia ortezy. Pravdu ti poviem tiež sa mi nezdalo že by mal nejako veľmi zležanú hlavičku a naša pediatrička to tiež neriešila až kým sme nešli na cvičenia a tam doktorka povedala že on je na ortézu. Tak sme odišli do Protei v BA a čo som zistila? Moje dieťa má ťažkú deformitu hlavičky 😶 takže iba tak preistotu by som to išla aspon skontrolovať k odborníkovi😊

shawlin
autor
13. aug 2024

@nenuskaa993 my chodime pravidelne práveže do Kosic a vraj ma mierne zlezane ci stredne a na ortezu musi byt tazka forma tak helmu nedala..volala som do Martina a tam uz nas nevzali lebo ma maly 9 mesiacov a je uz tvrda hlavička