Plačúce 2-týždňové bábo

denisque
8. júl 2021

Ahojte. Mam 2 tyzdnovu dcerku. Zial uz nekojom. A presla som na um. Davala som France lait, cca po 5 dnoch mi niekedy pocas papania zacala neskutocne plakat, uplne hltavo pije,po chvili sa zacne trhat sa aj od flasky, a takto vydrzala aj cca hodku plackat. Od placu sa pozvrackala. Ale inac nezvracka. Uz som niekedy s toho placu zufala ako jej pomoct. Davam jej aj probiotika a espumisan. S kakanim nemame problem

tehotna40
8. júl 2021

Ahoj, skus coliprev nám veľmi pomáhal v prvých týždňoch a keď hltavo papa dala by som aj viac krát pri jednom jedeni odgrgnut, môže hltat veľa vzduchu.

denisque
autor
8. júl 2021

@tehotna40 uz aj to robim. Dlho je pokoj, a potom jedni flasku zacne uplne hltavo papat. Skusim ten coliprev, lebo sa mi vidi ze s espumisanu aj vrackala

bashee
8. júl 2021

@denisque ked hlta a potom place skus ju dat pocas papania odgrgnut. Ja ako dieta som takto hltavo jedla lebo som mala prirastenu uzdicku. Nebola som kojena. Nahltala som sa vzduchu lebo skrz ten prirasteny jazyk som nevedela ani z flasky dobre tahat a plakala som. Nasi mi dali prestrihnut uzdicku a kedze to hltave jedenie mi ostalo tak ma davali pregrgnut pocas papnia. Vzduchova bublina vysla von a mne sa ulavilo a papala som dalej do sytosti. A teraz aj moj syn (2mes) ked zacne takto plakat a bojovat pri jedeni ho odpojim (kojim) a sup na rameno, odgrgne a uz sa pekne dalej prisaje a kludne papa dalej. Vyskusaj, nic zato nedas. Ak nepomoze aspon budes vediet ze si skusila.

denisque
autor
8. júl 2021

@bashee odrgavat ju davam stale, aj pocas papania, a uzdicka sa mi vidi ok.

marrydreamkas
8. júl 2021

@denisque a aku flasu pouzivate?nasi papali z antikolikovych flias tomme tippee, trvalo dlho kým "stiahli" flasu, nemohli sa len tak nahltat.takze mozno by pomohla aj zmena flase,drzim prsty

tosca12
8. júl 2021

@denisque Kludne by sa mohlo jednat aj o reflux a ten moze sposobovat nepokoj. Odporucam vygooglit priznaky a ake rezimove opatrenia zaviest. Presli sme si podobnym a skoncili sme na AR mliecku. Drzim palce.

denisque
autor
9. júl 2021

@marrydreamkas mame mam antikolikovu

tehotna40
9. júl 2021

@denisque mne sa zdalo ze nám espumisan vôbec nepomáhal, dávala som coliprev a probiotika

denisque
autor
9. júl 2021

@tehotna40 za ako dlho pomohol ten coliprev?

tehotna40
9. júl 2021

@denisque asi 2 dni

denisque
autor
12. júl 2021

@tehotna40 a do mliecka? Dava do kazdej, no ala mi od vcera placka takmer po kazdej flaske. 😔

tehotna40
12. júl 2021

@denisque ano do mliečka. Každé dieťatko je iné, to ma mrzí, nám to veľmi pomohlo. V tomto prípade by som sa skúsila spýtať lekárky co odporúča, poprípade potom sú špeciálne comfort mliečka, myslím ze aj france lait ma comfort, ktoré sú pri problémoch z bruškom, niektoré značky lekári aj predpisujú. Možno jej aj to mliecko nieje dobre. My sme tiež menili veľmi veľa mliek, no mne mala aj grckala okrem plaču, z niektorých dokonca prúdom, skončili sme na nutrilon ar.

denisque
autor
13. júl 2021

@tehotna40 tak teraz som zistila, ze jej sunar nevyhovuje. Potiahla 3 krat vyplula, a plackala a znova tak robila, co aj sa pritom zlostila. Tak zrejme v tom bol problem. No je toto moje 4 babo ale po pravde som si pri drobnuckej aj poplakala. Bojim sa zas vela skusat, aby som jej tym neublizila

tehotna40
13. júl 2021

@denisque ale inak nenájdeš správne mliecko, my sme vyskúšali 6 kým sadlo. Skúste nejaký ten comfort