Pityolová masť na vyrážky - skúsenosti

kikina84
17. máj 2013

caute maminy..dcerka sa mi vyhadzala,boli sme u koznej,ma vyzarky,vyzera to ako zaparenina v zadnej casti chrbta tesne nad zadkom,ale je to velmi nepekne,nechce sa to hojit vobec, ma to uz vyse tyzdna..svrbí ju to..dr.nam predpisala teda tuto pityolovú masť,ale po pár dnoch používania taktiež nebádam žiadne zlepšenie, dávali sme predým aj imazol,ten nezabral..Na kontrolu máme ísť až o dva týždne,dovtedy máme natierať každý večer na spanie.na 12 hod..
chcela by som vedieť, aké máte s touto masťou skúsenosti a či zabrala..dakujem pekne za typ

djeva
17. máj 2013

ahoj mamina. my sme boli s mastičkou pityol nadmieru spokojné. začala som ju používať pri prvej dcérke ktorá mala stále nepekne zapareniny na zadočku a s pomocou mastičky sa jej to krásne zahojilo. a teraz mám trojmesačnú dcérku ale tá má zas problém že sa jej robia pod pazuškou potničky, ktoré sú dosť škaredé a taktiež používam pityol a pekne sa nám to hojí dokonca som jej tým natierala aj tváričku keď sa jej náhodou niečo na nej vyhodilo a taktiež nám to po troch dňoch pekne zmizlo. a tiež nám pani doktorka predpisovala stále ten imazol, ale to jej vôbec nezaberalo. takže pityol vrelo odporúčam 😉

aadulik2110
17. máj 2013

@kikina84 ahoj, malý mal niečo podobné.... ale kožná mu predpísala v lekárni robenú takú fialovú masť (neviem ako sa volá) a potom klasickú tiež v lekárni robenú ichtyolovú masť. A na druhý deň to bolo o 60% lepšie a behom týždňa sa to úplne stratilo. Inak tá ichtyolová sa dá kúpiť v lekárni.

annakomackova
17. máj 2013

Ahoj aj ja odporúčam pityol,používame ho stale a ešte nas nesklamal...

popilka
17. máj 2013

Len chcem upozornit, ze masticka je to sice super, ale kontraindikovana pre deti do 10 rokov!!!

alami
17. máj 2013

pri staršom synovi mi predpisovala pityol pediatrička na zaparenú ritku. Na letáku je toho popísaného, staršie pediatričky ju ale deťom predpisovali bežne, zaberala nám dobre 🙂

katecameron
17. máj 2013

nam tuto mast uz pred 10rokmi zakazali pouzívat pre male deti takze asi tak ze je karcinogenna

heni79
17. máj 2013

@kikina84
Používam ju bežne, aj pre seba, aj pre malú a zaberá vždy super. Veľmi rýchlo a spoľahlivo.
@katecameron
Kto je to "nám", komu ju zakázali používať? A kto to zakázal? Nejako nechápem. 😕 Karcinogénna? To asi nie.

heni79
17. máj 2013

@kikina84
Ešte mi napadá, aby som ti napísala ozaj k téme, ak stále nebadáš zlepšenie (neviem presne, koľko je to dní), skús kontaktovať kožnú, minimálne telefonicky. Či v liečbe pokračovať a dať tomu čas, alebo ísť na kontrolu skôr. 😉

katecameron
17. máj 2013

@heni79 v porodnici sestricky zakazali pouzívat mamickam 😉

heni79
17. máj 2013

@katecameron
Aha 😀 . Tak to vážne nebude. Lebo každá sestrička v pôrodnici vravela úplne niečo iné. Zrejme podľa toho, akú teóriu práve preferovala. To vravím z vlastnej skúsenosti, možno inde sú aj v nejakom názore jednotné. 😅
Neviem, osobne dôverujem názoru lekára, nie sestričky. 😉

katecameron
17. máj 2013

tak mne je to pase pretoze sme tuto mast nemuseli pouzívat nam stacila rybacia mast a par krat sme museli pouzit imazol 😉

kikina84
autor
19. máj 2013

@annakomackova mozem sa spytat ako sa Vam darilo ju natierat bez toho aby aj vydrzala na tele nanesena? lebo mne ju kazala davat na noc..na 12 hodin a rano ze jej to mam zmyt a znova natierat na vecer..lenze dcerka este nosi na noc plienky a ma to tom mieste kde je plienka..ja jej to natrem a neviem ci to ma taky ucinok ked sa to vlastne vpije do tej plienky..neviem ako na to ist,aby som jej to mohla natret tak,aby sa jej to nezotrelo..neviem ci to potom ma taky ucinok ☹ ..dakujem pekne za typ