Piata choroba

dada281185
3. aug 2024

Ahojte 5. Rocny syn ma diagnostikovanu piatu chorobu, spozorovali ste to po dovolenke ked sme sa vratili v pondelok cervena tvar a neskor aj vysyp, nohy, ruky, boli sme u dr. V stredu a poveda ze ano vyzera to na tuto chorobu, je bez teploty, tvar uz nie je cervena, iba po tele to ma este a na zadku sa mu vyhodili dalsie, natieram fenistilom kremom pri svrbeni a davam antihistaminika .p.p. ako aerius alebo dithiaden nie vsak spolu. Nesmie sa ze na slnko chodit a medzi deti urcitu dobu. Ako ste to mali vy? Kedy to preslo? Je to infekcne? Diky

zuzkaa1991
3. aug 2024

@dada281185 nasa mala v apríli v škôlke sa vystriedali našu lekarka poslala do škôlky kedze mala slaby priebeh nic ine jej nebolo len rano a ku veceruu vysli flaky po tele..ale drzalo nas to asi 2tyzdne ale nemala ziadne ine priznaky takze. Nic nebrala prve dni fenistil kvapky ale nenatierala som.ale zas.nemala vyrazky len flaky ako keby alergia alebo ekzem vyzeralo

janka_266
3. aug 2024

@dada281185 my sme boli týždeň doma, doktorka povedala, že najlepšie mimo deti kým je vysyp.