Penbene pre dvojročné dieťa

veonli
24. mar 2015

Ahojte,prosim vas,syn ma anginu,moxno je to vraj nieco virusove,dostal penbene 3x 5ml,chcem sa spytat nie je to vela? Maly ma 2r a 13 kg,dakujem

xevulax
24. mar 2015

Moja ma 11 kg a brali sme 3 ml, takze neviem ale v pribalovom letaku by malo bT napisane kolko na kologram (aj led vacsinou je to tam dost nezrozumitelne)

wiki07
24. mar 2015

ahoj.....my sme mali penbene asi 3-krát.....v časovom rozpätí 3 roky..... zakaždým jej nezabral,bolo jej z neho zle,zvracala hnačkovala..... nepomáhali ani probiotiká k tomu.....takže penbene už nikdy viac......či je to veľa alebo nie,to neviem posúdiť.....skús podľa príbalového letáku....alebo sa choď poradiť do lekárne.....

veonli
autor
24. mar 2015

@xevulax podla letaku som vycitala ze denna davka na jeho hmotnost je 10ml a on ma predpisanu 15 tak neviem

xevulax
24. mar 2015

Zavolaj do lekarne (funguje urcite pohotovostna vo vasom meste a spytaj sa pre istotu).

sendy182
24. mar 2015

@veonli podla choroby....jedna odmerna lyzica 3x denne....ak je chudsi tak menej urcite...ma 15 kg?.....odporucam ti aj probiotika.....je to davka od 2 do 4 rokoch 15-22kg.....citam v letaku🙂

bonaqa2013
24. mar 2015

Keď v lekárni dávajú antib., oni aj skontrolujú či je množstvo predpísané lekárom v poriadku. Mne sa už stalo, že mi upravovali dávkovanie pre dieťa - samozrejme smerom dole.

veonli
autor
25. mar 2015

@sendy182 ved prave,ona sa riadila vekom a nie vahou,vcera som ho pre istotu vazila a ma len 13

sendy182
25. mar 2015

@veonli ak bu mal vaznu diagnozu.....tak by mohla dat celu odm.lyzicku.....ako sa citi?......my sme mali stale upravovanu davku podla vahy....skus zavolat doki....penbene su ucinne atb.....pokial nie je alergia.....preto by som doplnila hylakom alebo pod.....

veonli
autor
25. mar 2015

@sendy182 boli sme dnes u dr. Nasho a dal mu sirup promethazin,ziadne atb tak co teraz 2 lekari. 2 diagnozy,i ked ta vcera na pohotovosti povedala ze to moze byt nieco virudoveho povodu a atb dala aj tak

sendy182
25. mar 2015

@veonli promethazin je riadny oblbovak.....my sme ho mame v pripade zvracania.....je aj aj....uz dnes ste boli u svojho?.....my zvykneme na treti den...neviem teraz co....

veonli
autor
25. mar 2015

Dal ho malej lebo kasle,neda jej spavat tak nech aj maly ma

sendy182
25. mar 2015

@veonli vie ulavit .....