PCR test - trojročné dieťa

oblacik00
8. aug 2021

Ahojte, dnes sme boli na pohotovosti s 3 rocnym duetatom. Od stvrtka ma zvysenu teplotu ( cez den ani nie ale na noc vyatupi na 38) od piatku zacal aj vykasliavat hlieny. V zahranici sme neboli . DR predpisala antibiotika ....a poslala nas na PCR test. Nik z rodiny nie je chory len syn. Je potrebne absolvovat PCR?

nika23t
8. aug 2021

@oblacik00 ak lekár odporučil PCR test, tak by ste ho mali absolvovať. Ak by dieťa malo covid, a vy to nezistite, môžete ho šíriť ďalej.

mogaa
8. aug 2021

@oblacik00 no kúpila by som mu v lekárni kloktací....teraz už tie testy nie sú také hrozné, už ich dávajú len ku kraju nosa, nie až ku koreńu nosa...doktorka zrejme chce mať potvrdenie o covide(ak by to bol covid) aby v prípade postcovidu vedela na čo sa zamerať.....na Slovesnku už máme komunitné šírenie Delta variantu, ten má iné príznaky a stále platí že väčšina nemusí mať vôbec žiadny príznak...prípadne okrem teploty sú to príznaky ako len bolesť hlavy, či hrdla....

deedol
8. aug 2021

maly 3r je akurat chory a my sme teda preventivne boli na PCR po vlastnej osi - v BA maju slinne PCR - cmulal taky vatovy tampon. ale teda nebolo to zadarmo

vierocka888
8. aug 2021

Môj 3r sa uz testoval asi 4x. 1x z toho PCR a úplne v pohode to zvládol, este sa smial, že ho to steklilo. Určite choďte radsej na test, nestojí to za to, keby náhodou malo vaše dieťa covid. Vela zdravia prajem 😘

ivetulik
8. aug 2021

Pekne nikam nechod. Vylieč syna a neprispievaj k psychoze. Co ziskas ak budes mat test uz s akymkolvek vysledkom

oblacik00
autor
8. aug 2021

Vsak to , ze syn je uz od polnoci bez teploty ani nekasle nijak extra , vlastne taky chory uz bol velakrat ....vsetci v rodine sme ockovani a maly aj tak nikam nechodi

jvasenka
8. aug 2021

@oblacik00 ak nie je dovod nesla by som..teraz je vela viroz

mima172
8. aug 2021

@oblacik00 Určite by som nešla. Malého prelieč, izoluj ho tak ako pri každej chorobe a bude dobre.
Toto je vážne choré, to už človek nemôže byť ani chorý, lebo všetko je straaaaašnaaaa hrozná korona 🧐
PS: ja som odmietla testovať dcéru (keď mala 10m) a pediatrička doslova skákala, že "tak jej to nenapíšem do karty, že mala koronu" (mala ju, lebo sme ju mali naraz celá rodina - po prekonaní sme si dali s mužom zobrať krv).

katkatonkova
8. aug 2021

Ty len pekne ostaň doma....čoskoro aj tak začne chrípkové obdobie....aj naša mala teplotu...aj soplila....za.3 dni sa dala dokopy a bola potom medzi deťmi.....zachviľu aj tak začne chrípkové obdobie...teda pardon....COVIDOVE....nedajbože niekto chytí soplik s teplotou a hneď ta začnú posielať na testy.....

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz