Parazity u bábätiek

lisacka1
11. apr 2024

Ahojte zaujíma ma či je vôbec možné aby bábätko dostalo nejaké parazity? Myslím vnútorne ako mrla atd? Stretol sa s tým niekto .. keďže lieky a také veci sa zevraj môžu používať až od 2 rokov ? Ako sa to rieši u bábätiek?

pribinak
12. apr 2024

@lisacka1 prečo si myslíš že má bábätko parazity

lisacka1
autor
12. apr 2024

@pribinak píšem že myslím že ma bábätko parazity ? Zaujíma ma otázka čo sa robí u tak malých bábätiek aby to nemali 😅

domka222
12. apr 2024

@lisacka1 no čo? Dbať hlavne na hygienu rúk a dostatočne čisté ovocie a zeleninu.

viestta
12. apr 2024

Babatko je dieta do jedneho roka, ktore asi nema sancu chytit mrle ak je doma dodrziavana hygiena. Skus si nastudovat ako sa crevne parazity prenasaju

kiki68
12. apr 2024

@viestta tak kludne moze, staci hra na ihrisku, deti stvornozkuju, my sme si raz doniesli darcek tohto typy v 1,5 roku z ihriska. Normalne nas preliecili celu rodinu ( museli sa preventivne vsetci).

viestta
12. apr 2024

@kiki68 pise o babatku, to je do roka a take male dieta po pieskovisku nestvornozkuje

katka700
12. apr 2024

@lisacka1 Pozri si životné cykly parazitov. Vajíčka niektorých "dozrievajú" vo vonkajšom prostredí a potom ich vdychnes spolu s prachom vo vzduchu. Niektoré parazity žijú v hline a prelezu cez kožu, ďalšie chytíš tak že ťa uštipne komár alebo muška. To je len v spoločnosti zaužívana stará dogma že parazity majú len špinduri čo zanedbávajú hygienu.

lisacka1
autor
12. apr 2024

@kiki68 a ako ste to liečili u tak malého dieťatka? Ak môžem vedieť

kiki68
12. apr 2024

@lisacka1 normalne dali tie lieky ako nam. Ze neni nic ine

lisacka1
autor
12. apr 2024

@kiki68 a to sa tak rieši aj s bababtkami? Veď tie lieky nemôžu rozmýšľam nad tým už asi 2 dni 😂😂

kiki68
13. apr 2024

@lisacka1 podla mna to risknu a hotovo. Aspon tak to povedali mne, ze nic ine nie je, ze je to jedina moznost. Cize to musia risknut a cakat, ze co sa stane. Ja neviem kolko je pripadov fakt mini deti

thoughtfulweirdo
13. apr 2024

@viestta Bábätká majú často starších súrodencov škôlkarov, ktorí nosia domov kadejaké chutovecky 😁 a náš mladší veru už pred prvým rokom po ihrisku štvornožkoval. Parazity sme zatiaľ žiadne odnikiaľ nedoniesli, takže moc nie som k veci, to ma len tak zaujal tvoj komentár, že u nás to bolo inak 😄

terry658
13. apr 2024

@lisacka1 môj 9 mesačný to chytil od sestry. Na vlastnú zodpovednosť som dávala vermox.

terry658
13. apr 2024

@viestta môj malý to chytil od sestry. Hrával sa u nej na posteli, keď sme ešte nevedeli, že niečo má.

lisacka1
autor
13. apr 2024

@terry658 fihaa a bol v poriadku ?

terry658
13. apr 2024

@lisacka1 áno iba som mu našla v stolici jedného červíka živého. Po vermoxe už nič. O pár dní nato to dostal aj druhý syn. No ten sa s dcérou kúpal vo vani,tak asi tak sa nakazil.