Pád 8-mesačnej z postele

10. nov 2023

Pekný deň, 8 mesačná dcéra spadla z postele vysokej cca 80 CM od zeme . Spadla na čielko, má tam červený fľak. Je potrebné ísť na pohotovosť alebo stačí sledovať a ísť len v prípade , že by grckala alebo bola viac spavá?

ibrunova
10. nov 2023

Pády na čelo bývajú relatívne bezpečné,horšie sú pády na zadnú časť hlavy. Nemalo by byť nič, ale samozrejme ju posleduj.

maryetta
10. nov 2023

Mne syn spadol z gauca ked mal 4mesiace. To bolo jeho prve pretočenie. Len som sledovala.
Dcerka tak spadla ked mala 8m. Tiez som iba sledovala.

angeli121212
10. nov 2023

Stalo sa mi niečo podobné keď mal malý cca 6 mesiacov. Volala som na pohotovosť a tam mi lekár kázal sledovať či nezvracia nie jeslátny ospalý viac ako obvykle, fontanelu som mala pozrieť či nie je vypuklá, či mu rovnako reagujú zrenučky resp. Či reagujú, dve hodiny po úraze som ho nemala dať spať a kedže sa nám to stalo poobede v noci ho zo dva krát zobudiť či sa dá ale tu vysvetloval lekár že sa nemusi vyslovene úplne prebrať len či zareaguje na twn podnet že ho budia

lucia13022023
10. nov 2023

Mne padol tiež z postele 7m, na podlahu, ja som pre istotu išla. Radšej ho pozreli a zhodnotili oni jeho stav. Našťastie bolo všetko ôk.