Pád 3-ročného dieťaťa na nos

19. máj 2023

Dobrý večer.
Čítala som tu pár diskusií, niektoré vraveli že hneď letieť na pohotovosť, ine opak.
Dcéra padla na roh postele, donpol hodky jej zapuchol nos, modrinku má zatial len na mieste narazu, kde si to trochu rozťala, nič hlboké,len koža oskreta. Krv jej netiekla. Nos má spuchnuty medzi ocami, ale aj pri lícnych kostiach či ako to definovať. Rozhodla som sa čakať do rána a potom poprípade kontaktovať pohotovosť.
Len ma zaujíma, môže to mať len udreté? Čo si mám všímať? Môže mať popripade len prasknutú kostičku? Syn mi uz vela krát padol na nos, mal viac ,,roztaty/oskrety " nos , no nikdy mu to tak nezapuchlo. Ďakujem za rady/skúsenosti.
Dúfam som nikoho nepohorsila mojím prispevkom.

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. máj 2023

@8aslan147 ked sa trochu ukludnila a naozaj veľmi jemne som sa jej dotkla pri tých lícnych kostiach povedala ze ju to boli, a odtlačala mi ruku. Ked zaspala tak zacala pochrapkávat, ale to mozno len z opuchu. Neviem, nikdy som to nezazila

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. máj 2023

@8aslan147 ráno zavolám a uvidím co mi povedia

kacena4
19. máj 2023

my sme mali opuchnuty nos a nasledne modrina zatiekla do oci ked sa syn udrel o tvrdy predmet, takze nepanikar, urcite by som sla min. k chirurgovi ak nie na pohotovost aby to skontrolovali, pod kozu nevidis ak to bude prasknute ci zlomene nic sa s tym nerobi drzim palceky

autor
19. máj 2023

@kacena4 ďakujem krásne ❤️