Ovčie kiahne v 16. rokoch

diana___
8. júl 2016

Dobry deň, mám 16 rokov a vcera som dostala kiahne vobec som o tom nevedela ani ziadne priznaky iba rano sa zobudim cela vyhádzana vecer ma chytila horucka do rana som bola vpohode len to ze este viac som mala vyrazok. Potrebujem sa toho co najskvor zbavit poradte mi nieco prosim co pomoze. Dakujem.

hettinka
8. júl 2016

mne sa zdalo, že najlepšie zaberal krátky kúpeľ v slabom roztoku hypermangánu + Fenistil proti svrbeniu, ak máš teplotu, tak aj niečo proti tomu ... ale aj tak sa priprav tak na 2 týždne doma

14nunu10
8. júl 2016

Potierat svedskymi kvapkami /dostať aj litrový roztok/ alebo tekutym pudrom,hlavne neskrabat ....

luba41
8. júl 2016

vela Cka, niekolko gramov denne..

oomina
8. júl 2016

klasika tekuty puder ;)

uhnakova
8. júl 2016

Nechodit medzi ludi, kym nebudu zo vsetkych pupakov chrasty.

sardinka335
8. júl 2016

@diana___ no toho sa nebavíš ,,čo najskor,, dva - tri týždne doma minimálne ta čakaju. Holt smola, ze to prišlo na prazdniny. Musi to samé odzniet s kiahnami nič nanerobíš...

maslenka47
8. júl 2016

@diana___ nic, len pockat, kym prejde. Proti teplote paralen, brufen. Proti svrbeniu ten kupel v hypermangane. Ale ani jedno priebeh choroby neurychli. Pripadne si daj od lekarky predpisat fenistil kvapky proti svrbeniu.

Navyse to vobec nemusia byt kiahne, momentalne je vo vzduchu vela vselijakych virov, co sposobuju vyrazky.

Hlavne s tym nechod medzi ludi a uz vobec nie na kupalisko a pod. Mozu sa ti vyrazky zapalit a potom sa toho nezbavis ani do konca leta.

luciannka83
8. júl 2016

moji dvaja synovia teraz mali kiahne. Žiaden tekutý púder! Kúp si betadine roztok a potieraj aby sa vyrážky čo najrýchlejšie vysušili. Najlepšie je aby vyrážka zaschla kým je ešte malý pľuzgierik. Čím vačší pľuzgier, tým sa to hojí dlhšie a ostávajú nepekné jazvičky, ktoré asi časom zmysnú. Ak ich máš veľmi veľa, tak si kúp v lekárni hypermangán. Sú to také fialové zrniečka. Urob si z toho taký kúpeľ, aby voda vola svetlučko ružová. Roztok sa nesmie dostať do očí. Opakovať 3-4x denne. Nemusíš plnú vaňu vody dávať. Stačí tak, aby si sa vedela v nej opláchnuť. Kľudne aj hlavu s tým opláchni. Počas kiahni sa neodporúča chodiť po slnku, lebo sa vysypeš ešte viac a používať sprchové gély a šampóny. Pri dobrom priebehu po týždni budeš mať zaschnuté vyrážky na chrastičky a budeš môcť ísť medzi ľudí. Kým máš pľuzgiere si infekčná. Chrastičky ti budú odpadávať postupne. Skoré uzdravenie 🙂

diana___
autor
14. júl 2016

Ďakujem vám velmi pekne presiel tyzden a ani stopa po kiahnach posledne chrasticky mam, vyskusala som vsetky rady brala som kazdy den vyzivovy doplnok c, natierala sa, hodinu som bola vo vani s hypermanganom pritom som docitala konecne knizku. Velke dakujem velmi ste mi pomohli ❤️