Ovčie kiahne u 6 mesačného bábätka

yashmin
22. feb 2012

malo volaktorej z vas take male babo kiahne?dr ked som jej volala ma ubezpecovala ze take malinke deticky to nemavaju a cuduj sa svete ked ho zbadala tak neverila vlastnym ociam ale ze sem tam sa to stava...a to boli tie strasne zimi nikam sme nechodili a ani nejak vela navstev sme nemali...

lili777
22. feb 2012

@yashmin tak to skutočne nie je pravda, že nemávajú. Poznám prípad, kedy kiahne chytila aj dvojmesačná malinká. Samozrejme, že to chytia, hlavne ak to staršie deti donesú zo škôlky al. školy. Vraj to menšie deti lepšie zvládajú, tak držíme palce

luba142
22. feb 2012

@yashmin to sa stava, ale aspon to budete mat zasebou 🙂 Kamaratkyn syn mal v 4 mesiacoch, dostal to od starsieho brata a v pohode to zvladol 🙂...moje cerky to mali minuly rok v maji cez velke tepla, ale prezili sme to v pohode 😉

ikke
22. feb 2012

ja som viackrat pocula, ze dieta, ktore v prvom roku chyti kiahne, ich moze dostat neskor este raz. takze urcite je mozne, ze ich mavaju aj male deti, a tiez netreba uplne na 100% pocitat s tym, ze si ich "odkrutia" v pol roku a potom ich uz cely zivot nedostanu... 😔

anicka1981
22. feb 2012

ono je to tak, ze pol roka po narodeni ma babo este protilatky od matky=placentarne, po pol roku sa minu.. a dieta uz funguje same so svojou imunitou, preto, vatsinou nemavaju, ale mozno si na malu nepreniaesla dostatok protilatok, ako to s tym nic neurobis,,, ale zase mozes byt rada, kiahne su iba raz, tak budete mat pokoj, drzim palceky, aby ste sa skoro uzdravili 😉 nas este len cakaju 😖

elephant
22. feb 2012

@yashmin Moji chlapci dostali kiahne, keď mala dcérka 4,5 mesiaca, samozrejme to dostala. Priebeh mala najľahší, len mierne zvýšenú tepltu, pľuzgierikov do 20. Ani o nich nevedela, a má to za sebou 🙂

yashmin
autor
22. feb 2012

baby tak moj mrnusko ani teplotu nemal nastastie on sa velmi poti takze asi koli tomu....ale my sme uz prisli na to ze odkial bol zdroj mojho muza kolegynine deti mali kiahne a to sa cudujem ze sa to az takto dostalo k nam... muz ked dojde dom tak si umyje ruky a este dezinfikuje ale zas to mohlo mat aj z obchodaku...

sympa1
22. feb 2012

@yashmin moja mala mala ako 2 mesačna kihane, chytila od starsej dcerky. doktoroka ma upokojovala ze taketo malicjke deti mavaju kiahne velmi slabe a lepsie ich znasaju. tak aj bolo u nas. malá mala malo vyrazok ani nepokojna nebola...a uz bude mat pokoj 🙂

evusaa
22. feb 2012

ahoj ja mam dvojicky a chlapcek ma preve teraz kiahne ☹ a ma 5 mesiacov, tak uz len cakame kedy to prepukne u dievcatka. Teplotu ma len mierne zvysenu ale kiahni ma straaasne vela po celom malom telicku ☹ a je z toho velmi nervozny a v noci vobec nespime lebo stale place. Kupeme ho v hypermangane a ten velmi pomaha tak dufam ze sa z toho coskoro dosteneme u oboch a potom mame uz navzdy pokoj 😉

yashmin
autor
22. feb 2012

no mne kazala dr iba osprsit aj to nie kazdy den dala mu dezinfekciu a kvapky fenistil aby ho to moc nesvrbelo ale tie mu ani nedavam lebo nie je nijak extremne nervoznej a samozrejme mu este pekne s detskym pudrom ponatieram a kedze sa stale osiva je kooooomplet bielej 😀 ...a on to ma po celom telicku este aj na pipiku ☹

suzann
22. feb 2012

Náš krpec dostal kiahne ako 6 týždňový. Chytil ich však na infekčnom, kde sa liečil z hnačiek. Lekárka sa tiež najprv pobavila , keď som telefonicky konzultovala, či to môžu byť kiahne a tiež ma presviedčala, že také malé deti kiahne nemôžu mať. Keď sme však prišli osobne, dokonca sa na nás prišla pozrieť aj detská lekárka zo susediacej ambulancie, že to ešte nevidela. 😒 😒
Priebeh bol však veľmi mierny. Drobec mal cca 15 vyrážok, natierali sme ich tekutým púdrom, teploty vôbec nemal. Vyrážok sme sa však zbavovali veľmi dlho a aj tak má pár jaziev.
Doktroky som sa pýtala aj na možnosť, či ešte môže dostať kiahne, keďže taký malý ich prekonal, ale dala mi negatívnu odpoveď, že už ich nedostane. Tak dúfam, že to tak bude.

luba142
22. feb 2012

@yashmin ja som mala na to take mlieko z lekarne, pekne to zaschlo ako ten puder,ale nenarobi to spinu a pekne sa to zmiva dolu 🙂 Tanno Hermal Lotio sa to vola

yashmin
autor
22. feb 2012

@luba142 dnes idem do lekarne tak sa popytam 😀

stanusa999
22. feb 2012

@yashmin Mo 5 mesacna chytila tiez kiahne, natierali sme tantumom verde, super sa to hojilo a ani nebol z toho bordel ako z pudru, starsiu sme natierali este pudrom a kade chodila, vsade sa z nej sypal puder 😒 a taktiez musela stat hola aj 15 minut, kym ten puder na nej zaschol a mohla som ju obliect.

cellesta
22. feb 2012

@stanusa999 to tantum verde cim ste natiarali je co? tym sprejom?

stanusa999
22. feb 2012

@cellesta ano sprejom som si nastriekala na vatu a super to vysusovalo 😵

cellesta
23. feb 2012

@stanusa999 dakujem, vyskusame 😉

zuzkap2
25. feb 2012

Ahoj @yashmin moja dcera dostala kiahne od syna na novy rok 2011 mala vtedy 1,5 mesiaca. Na kiahne som jej prve dva tri dni dala tantum verde a potom uz nic, iba fenistil kvapky, nastastie nemala teploty.

yashmin
autor
26. feb 2012

@zuzkap2 ja som tie fenistilove kvapky ani nedavala aj ked mi ich dr predpisala nemal teploty nebol nervozny neskriabal sa tak naco...ale uz to ustupuje nastastie 🙂a budeme to mat za sebou 😀

luciaml
26. feb 2012

ahojte, tak musím aj ja prispieť svojou čerstvou skusenostou. 30.1.2012 som porodila dievčatko a ked nás po týždni prepustili z nemocnice dostala som ja ovčie kiahne ako zákon schválnosti.posledný mesiac tehu som skoro nikde nechodila a preto mi nejde do hlavy kde som tu pliagu chytila... Velmi som sa bála o malinku aj o mojeho staršieho 4 ročného syna. Samozrejme že to dostali obidvaja ked ja už som z toho najhoršieho bola vonku.Mimochodom mať v dospelosti kiahne nikomu neprajem, je to hrozné.. každopádne sme skončili s bábatkom na infekčnom kde mi pre nu dávali antivirotiká. Vraj také malé bábatko tam ešte nemali,vtedy mala 2,5 týždna .Malá naštastie nemala vobec teploty, len bola vyhádzaná ale akonáhle jej nasadili tie lieky hned som si všimla že jej mizli pupáčiky, vlastne sa ani nedostali do toho druhého štádia a po 4 dnoch nás naštastie prepustili domov, teraz už má iba chrastičky. a moje staršie dieta tak isto naštastie bez teplôt ale zato vyhádzaný poriadne. Takže je to individuálne u každého. A s liečbou ,na to každý tvrdí niečo iné. Na infekčnom mi hovorili že mám natierať tekutým pudrom (tam zarobeným) a naša dr. zase pre syna tvrdila že už je lepšie nedávať nič na pupáčiky a iba mu predpísala fenistil kvapky a to bolo všetko.

yashmin
autor
3. mar 2012

tak baby mame to za sebov :D

@luciaml no to muselo byt dost blbe ked ste to takto vsetci dostali....ak si citala ako to dostal moj Bohdanko tak chapem ,ze ste to mohli dostat aj ked ste boli iba doma...

adjap
4. mar 2012

ahojte, mozu deti dostat kiahne aj ked su zaockovane.

bambulla
4. mar 2012

@adjap tak to by som aj ja rada vedela ci to dostane aj zaockovane dieta lebo u nas su strasne rozsirene kiahne a ked som videla susedinho chlapca tak m bolo do placu chudiatko ten je cely cerveny a horucky 40tky a este dotoho ma aj chripku 😢

adjap
4. mar 2012

@bambulla moji su ockovani. V skole mali kiahne asi pred 3 tyzdnami, a starsi ma od vcera teplotu, tak ho pozorujem a kontrolujem ci sa mu nerobia pupiaky. Ak to maju dostat tak nech to maju cim skor za sebou.

yashmin
autor
5. mar 2012

@adjap tak potom daj vedet ci to dostali aj ked boli zaockovane aspon budem vedet ked budeme mat druhe babo....

annaf85
6. mar 2012

To je super, ze taka mala chytila kiahne. Este si to nevie rozskrabat, no nie? Moj synovec mal tiez asi rocny kiahne. Tiez mu davali len Fenistil kvapky, aby ho to nesvrbelo a tekuty puder priamo na vyrazky. Ale mal aj vyssie teploty, takze zrazali Nurofenom. Ale vsetci sa tesime, ze to ma za sebou. Moje deti este nemali. Ale ockovat proti takejto chorobke by som ich ani nedala. Ale citala som, ze ak to nedostanu do 10-ich rokov, tak je lepsie ich nechat zaockovat, lebo potom su uz kiahne rizikove. Bud yashmin rada, ze to mate za sebou 🙂

emalujza
6. mar 2012

tak to som este nepocula! No, aspon to mate za sebou! Moja dcera mala kiahne asi 3. rocna. Nebolo to nic hrozne, ani sa velmi neskrabala, len mala teplotu. Ale po Nurofene jej hned klesla. Zaujimave bolo, ze sa uz vyrazky nemazu tekutym pudrom, ale som ju kupala v lavoriku v modrej vodicke, ta co sa dava aj na afty.

lili777
8. mar 2012

@adjap a dostali to tvoje deti očkované??? Veľmi by ma to zaujímalo, lebo dcérka mala byť očkovaná budúci týždeň a vyzerá to, že má kiahne. Syn je očkovaný riadne dvoma dávkami, tak ma zaujíma, či to môže chytiť. Díky za odpoveď

adjap
2. apr 2012

My sme kiahne nemali. Obaja boli na ATB ale kiahne to neboli. tak neviem ci su odolni, alebo to ockovanie zabralo. Nasa doktorka povedala ze je nejake male percento ked to dostanu aj ockovane deti. My sme z toho zatial von. Mensi je ale po tyzdnovej prestavke znovu na ATB, lebo ma stale zapalene uska :(.

kobrtko
18. jan 2013

@annaf85 rizikové sú len pre tehotné ženy, takže určite je lepšie neočkovať, ale niekde nachytať 😀 ja som ich mala v 14 rokoch, prebehlo to v pohode. Ak žena ešte nemala kiahne a plánuje otehotnieť, tak vtedy má očkovanie aké- také opodstatnenie, inak je to nezmysel 🙄

mika295
28. jún 2013

Môj malý má 8 mesiacov a má pupačiky po sebe.teplotu mal 37,2.Už dva dni nemá teplotu a vyhadzuju sa mu také malé a drobné, vždy po dve blízko pri sebe.Na pohotovosti mi povedali, že sú to kiahne a dneska detská, že to je len alergia na jedlo...Mne sa to ale nezdá, lebo sa vyhadzal už veľakrát a bol to len drobný výsyp, ktorý za dva dni sám zmizol...A teda, neviem čo to je..