Ovčie kiahne u 5-ročnej

katika1811
5. okt 2022

Ahojte prosim vás odporucte čo na ovčie kiahne 5r dcérka ich ma úplne všade najhoršie ju to najviac svrbí pri intímnych partiách :( dve si omylom pri vyzliekani zoskriabla bude mat jazvu ?áebo sa ešte vytvorí chrasta a nemusí byt ?

gabika8855
5. okt 2022

@katika1811 hypermangan, a nieco ako dithiaden na utlm skrabania

katika1811
autor
5. okt 2022

@gabika8855 sno toto mám aj tak to robim …je vhodne požierať aj betadine vyrážky ? Toto mi bolo tiež odporučené vraj to skôr vyschne

gabika8855
5. okt 2022

@katika1811 to som neskusala ale nevidim v tom ja nic zle vsak betadine sa dava na rany tak preco nie

hipuska
5. okt 2022

Asi dajak nič viac nemôžeš, len to čo pisali. Mojej kamarátky dcéra mala,.keď bola 5 tacka. Doslova, prelezala hodiny vo vani v hypermangane. Nič nezaberalo a boli to muky. Len dajak vydržať. Jazvý sa niekedy urobia ak si to dieťa aj neskriabe. Nevieš to proste ovplyvniť. Držím palce

katika1811
autor
5. okt 2022

@hipuska ďakujem pekne je to hrozne :(

marika142
5. okt 2022

U nas sa napriklad osvedcilo aj tantum verde, tym som potierala vyrazky a v celku fajn to a ne zaberalo. Samozrejme kupel v hypermangane tiez, no to je si myslim, ze taka klasika. Ono to treba len vydrzat

janocka
5. okt 2022

Nám odporúčala pediatrička horské slnko - máme také staré, z 80. rokov s UV svetlom - a naozaj to veľmi pomohlo. Odporúčala som to potom aj kamarátkam a tiež to ich deťom pomohlo. Stačilo dieťa opaľovať z 2m vzdialenosti 30 sekúnd spredu a 30 sekúnd zozadu a po asi 2 dňoch bolo po kiahňach, už boli všetky úplne suché.

katika1811
autor
5. okt 2022

@marika142 a v čom spali? Naša momentálne je len hoľa a prikrývku ma na sebe 😏

katika1811
autor
5. okt 2022

@marika142 mala si aj ty takú skúsenosť že hypermangan sfarbíl pokožku ? Akoby jemne do žltá ? Ako sú nechty chodidla

pininka1
5. okt 2022

Nam pomohli fenistil kvapky, betadine a aj tekuty puder, ktory sa sice uz vraj neodporuca, ale nasim pomahal, vobec sa neskrbali.

katika1811
autor
5. okt 2022

@pininka1 no skusila som teraz betadine ..koľkokrát denne si ho dávala ? Dávala si na tie pupence ano ? Puder nemám pocit žeby pomáhal a ani fenistil jedine dithiaden

pininka1
5. okt 2022

@katika1811 ja som to striedala, ten betadine sa dost blbo dava, lebo rychlo schne, to som davala skor vecer. Ale nasi mali nastastie malo vyrazok a neskrabali sa. Som zvedava ako dcera, lebo ja som ako decko mala velmi zly priebeh