Ovčie kiahne - súrodenec

9. júl 2023

Ahojte.
Za akú dobu dostal súrodenec kiahne od infikovaného súrodenca ?
Týždeň- dva- tri od vypuknutia ?
Malý dostal kiahne vo štvrtok ( vtedy vyšla prvá vyrážka) , tak kedy mám očakávať vysyp u menšej 😬
A bolo to horšie u druhého ? Lebo čítala som že 2-3 dieťa čo to chytí od súrodenca ma horší priebeh 🤷‍♀️
Ďakujem

mmoonna
9. júl 2023

U nás to syn chytil presne o tri týždne. Priebeh mal zhruba rovnaký ako staršia dcéra, nie horší

dzina007
9. júl 2023

2-3 tyzdne... ale nemusi aj vobec.. kamoskin syn dostal az o 4meisace neskor v skolke...
priebeh je u kazdeho iny... mojich chalani chytili naraz od kamarata... mladsi to mal napohodu... starsi bol vysypany cely... ale hypermangan a tantum verde dost pomahalo... a dithiden... 😀

autor
9. júl 2023

@dzina007
@mmoonna
A aj ste natierali alebo nejak sušili vyrážky ? Malý sa mi sťažuje aj na bolesť hrdla, neviem ani čo mu môžem dať 🤷‍♀️ Dávam len fenistil večer ako doktorka kázala

mmoonna
9. júl 2023

Ja som mala nejaký chladivý sprej z lekárne,ale neviem názov. To mi oni poradili. Ak ho bolí hrdlo,tak môže mať kiahne aj v hrdle. Dobré je ževraj aj tantum verde na vyrážky a aj do hrdla. Od teploty Paralen, nie brufen.

lusyc
9. júl 2023

Najstarsia mala prvú vyrážku 17.5., prostredná, hoci chodí do tej istej škôlky a triedy sa miešajú, mala prvú vyrážky 4.6., najmladší bol v kontakte nonstop so staršími, prvá vyrážka 19.6.

deginko
9. júl 2023

2 týždne od dcerinej prvej vyrážky to dostal mladší syn...a teda on mal oveľa oveľa ľahší priebeh a snáď 20 pupakov dokopy

ankare
9. júl 2023

Asi o dva týždne sa nakazil mladší a veru mal ťažší priebeh než starší brat. Ja si myslím, že je to aj tým, že súrodenec dostane väčšiu vírusovú naloz doma od súrodenca, než dieťa v škole. Moji synovia sa spolu kúpali skoro každý deň pred vypuknutím kiahni u staršieho, takze mladší isto dostal poriadnu nálož. 😅
Ale dopredu sa nestresuj, verim, že Tvoje deti budú mať ľahký priebeh. A hlavne si hovor, že to budú už mať za sebou.
Skoré uzdravenie!

candii
9. júl 2023

Môj druhý syn chytil od mladšieho presne o 14 dni.

ankare
9. júl 2023

Natierala som vyrážky roztokom Tantum verde a kúpala v hypermangane. Na noc dithiaden,keď bolo najhoršie. A proti horúčke len paralen

luliu
9. júl 2023

Dostal to po 21 dňoch a mal oveľa horší priebeh ako sestra

ankare
9. júl 2023

A je to normálne,že syna bolí hrdlo, je to vlastne ochorenie dych. ciest. Z pľúc sa šíri tento vírus. Daj mu niečo cmulat alebo kloktat. A zajtra volaj pediatrovi, oni to zapisu do karty.

silvike
9. júl 2023

Nas druhy syn sa vysypal presne 14 dni od kedy ochorela prva dcera. Priebeh zhruba rovnaky co sa tyka teplot ale mozno o trosinku horsie v tom, ze mal aj v puse tie vyrazky, nemohol velmi jest tie prve dva dni.

thoughtfulweirdo
9. júl 2023

Syn mal prvú vyrážku na 20.ty deň od sestrinej prvej. A áno, mal o dosť horší priebeh.

radussska999
9. júl 2023

U nás dostal synček kiahne v stredu a presne o 2 týždne v stredu dostala mala 10 mesačná....no ona mala priebeh horší....maly mal asi 200 pupencov celkovo , ale dcérka mala len na hlave bez srandy asi 400 😱

mirka193
9. júl 2023

Naša nedostala od druhej vôbec 🙂 Sami sme sa čudovali ako je to možné.

slavomira236
9. júl 2023

@mirka193 to by bolo naj..tiez cakame dcera zasusena uz

river_song
9. júl 2023

Stredna dostala presne po dvoch tyzdnoch od prvej vyrazky najstaršej.. najmladšia zas presne 2 tyzdne po strednej..

dzina007
9. júl 2023

My sme len kupali v slabom roztoku hypermanganu a ak nejake velmi svrbeli tak sme dali kloktadlo Tantum verde.
Starsi kedze tazsie znasal svrbenie bol par dni na dithiadene.