Ovčie kiahne - priebeh, teplota

sisamichaela
1. júl 2024

Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať koľko dní trvali u vašich detičiek vysip kiahne a teploty ja mám dvojročnú dcérku už teraz má štvrty deň včera sme boli na pohotovosťi dali antibiotiká a plus jej dali isoprinosine sirup tak dúfam že jej čím skôr to už prejde my ešte stále máme teploty ale dávam Paralen nejako to zbijem dole a potom zas má nechce jesť lebo ma aj v ustackach dosť plače že ju to boli len pije povedali že nejakých 5dni trvá vysip a teploty u vašich to koľko trvala ako dlho ale vysoké mali teploty my máme do 39 je aj taká Plačliva raz sa hraje raz plače vopred ďakujem za odpoveď

tina5959
1. júl 2024

@sisamichaela No môj syn a dcéra mali 5dni 39 horúčku. Kým odpadli chrasty tak to trvalo aj 3 týždne.
My sme ATB nemali. Ale tak boli už väčší. 7 a 9 rokov.
Hlavne veľa piť. A mali sme Zodac.

sisamichaela
autor
1. júl 2024

@tina5959 my kvôli tomu máme antibiotiká pretože moja dcérka je mesiac po operácii srdiečka a jej museli dať aby ju prekrili takže jej preto to dali tak dúfam že už aj nám čím skôr teploty prejdú a bude dobré

tina5959
1. júl 2024

@sisamichaela Tak to je pre ňu veľká záťaž taká horúčka. Treba hlavne oddychovať, nenamahat sa. Prajem skoré uzdravenie.

sisamichaela
autor
1. júl 2024

@tina5959 ďakujeme tak snazim sa stále jej zbiť tu teplotu keď ma chvála Bohu ide to nejako

majka4555
1. júl 2024

@sisamichaela u prveho vysyp 1-2 dni a mezitym sa hned aj susilo, lahky priebeh bez inych priznakov
A mladsi rocny priebeh katastrofalny, 4 dni vysoke horucky 40 aj vyssie, po paralene stupali kazde 2-3 hodky hore a nesli dobre zrazat s nicim, vysyp vsade kde sa len da a vysypoval sa od nedele do piatku cize 6 dni ..teraz sa mu to uz hoji, kupem v repiku a potieram tea tree, cize je 3ti den od vysypu a uz niektore zmizli a aj sa krasne susia a hoja
Dok nam ale v tom case predpisovala ine lieky od teploty s zovirax anticirotikum..bez toho by bol priebeh dlhsi a narocnejsi

sisamichaela
autor
2. júl 2024

@majka4555 skóre uzdravenie prajem u nás zas od včera chvála Bohu mala nemá teploty už sa ani nevysipala čiže sypala sa také 4dni aj teploty toľko boli do 39 chvála Bohu teraz je to už dobré rýchlo ju oplachujem v hypermargane a už jej je o niečo lepšie aj sa jej to pomaly suši tak dúfam že už bude dobré len a teploty už nebude žiadne keďže včera nemá a ani v noci

majka4555
2. júl 2024

@sisamichaela
Dakujem 🙂 ak uz nemala teploty, tak uz skoncil aj vysyp...cize neboj uz bude len lepsie a bude sa jej to krasne hojit. Isto to hojenie urychlis ak ju budes v repiku aspon 1-2x denne este oplachovat. Aj vam rychle zotavenie a bez jazviciek

sisamichaela
autor
3. júl 2024

@majka4555 ďakujeme pekne❤️ chvála Bohu už je jej oveľa lepšie🙂aj vám skóre zotavenie 🙂