Ovčie kiahne a zvracanie

s_mt
1. jan 2016

Ma niekto skusenost pri ovcich kiahnach aj s vracanim dietata? Neviem,ci popri kiahnach mame aj inu virozu,alebo nie.. Na zaciatku boli teploty,potom maly zacal vracat a vyhodili sa kiahne.. Horor :( Najhorsie je to vracanie,dali sme na radu Dr.dali kinedryl,pomalicky davame jest aj pit po lyzickach.. Mal niekto takuto skusenost pri kiahnach? Dakujem za odpovede

gviera
2. jan 2016

Nemám takú skúsenosť, ale podľa mňa ti dr. dobre poradila. Určite ide o komplikovaný priebeh kiahní. Netreba to podceňovať a radčej sa pravidelne informuj u pediatra, aby nedošlo k dehydratácii alebo iným komplikáciám.

muffinka8
2. jan 2016

Manžel dostal kiahne a lekár na pohotovosti povedal, že ak by začal zvracať treba prísť zas. Ak má dieťa teploty a zvracia treba dať pozor na dehydratáciu a dlho nečakať a radšej ísť do nemocnice, príp. na pohotovosť.

matulik222
2. jan 2016

Ja ta nechcem strašiť, ale hneď by som šla na pohotovosť, poprípade by som bola v kontakte s lekárom a akonáhle by sa stav zhoršil, tak na pohotovosť. Môj syn mal z kiahni zápal mozgových blán..mali sme teda horší priebeh, ako ty píšes. Môj syn vracal v kuse a navyše strácal vedomie. U nás sa stav zhoršil do pár hodín. Veľmi málo sa povyhadzoval, postupne slabol, nemohol chodiť, strácal vedomie a pri každej zmene pohybu vracal. Kiahne sú infekčné ochorenie, ktoré môže rôzne zareagovať a nám to spôsobilo toto. Určite to netreba podceňovať. Držím palce....

s_mt
autor
2. jan 2016

@matulik222 dakujem.. Uz nevracia,zastavilo sa to,asi to je ina viroza,lebo to chytila aj dcera a ta kiahne nema :( Citala som,ze ked sa vracia pri kiahnach,moze to postihnut mozog,ale myslim,ze toto mame ine,teda dufam 🙂 Davam pozor,aby deti neboli dehydrovane,pomalicky pijeme,aj trochu polievky mali.. Tak dufam,ze to bude lepsie a aj kiahne zvladneme 🙂 Dakujem

matulik222
2. jan 2016

@s_mt tak super, to som rada, lebo u nás to bol rýchly priebeh, do pár hodín už bol syn v bezvedomí..nám išlo doslova o zivot, ale našťastie to dopadlo dobre.....ani vo sne mi nenapadlo, že obyčajné kiahne sa môžu zvrhnúť na zápal mozgových blán...preto som to pri dcérke nebrala na ľahkú váhu a som rada ze sme to zvládli..prajem rýchle uzdravenie

hipuska
2. jan 2016

My sme teraz prekonali kiahne, zacali sa teplotou a potom 2 dni vracanie-ani vodu neudrzal. Mysleli sme ze viroza a potom sa vysypal....

s_mt
autor
2. jan 2016

@hipuska hm,aj u dcery to tak bolo,tak uvidime,ci chyti tiez kiahne. Mohla by,aspon by uz bol pokoj ;)

hipuska
2. jan 2016

@s_mt
Mne to chytili vsetky 3 deti postupne, takze som rada. Kazde dieta malo iny nabeh choroby....