Ovčie kiahne a Paralen

gastanka123
14. aug 2024

Ahojte. Syn má ovčie kiahne. Má horúčku, zrážala som paralenom, ale po 4 hodinách mu znova vystúpila. Viem, že sa má podávať iba paracetamol. Môžem dat paralen aj po 4 hodinách? Ďakujem.

dzulli1980
14. aug 2024

Akú má teplotu?

luliu
14. aug 2024

@gastanka123 po 4 by si nemala, po 6 by som dala najskôr. Syn mal strašný priebeh s hroznými horúčkami a musela som striedať Paralen a Nurofen, inak sa nedalo. Ale boli to teploty okolo 40 stupňov. Takže ak má tvoje dieta 38, vyckala by som

anjelicek26
14. aug 2024

Kolko ma horucku? Skus aj ine typy ochladzovania, aj ked viem, ze teraz v lete je to tazke a este ten vysyp... kazde piate dieta s kiahnami konci v nemocnici na infekcnom, takze keby sa ti cokolvek nezda, nevies zrazit horucku (hrozia krce), tak radsej chodte.

beata_k
14. aug 2024

@gastanka123 Ja by som dala svojmu dietatu. Jednorazovo

gastanka123
autor
14. aug 2024
anjelicek26
14. aug 2024

@gastanka123 skus zavolat na pohotovost, ci nemate prijst... aj kvoli liekom ti lepsie poradia. Drzim velmi palce, bude dlha noc.

luliu
14. aug 2024

@gastanka123 mne pediater i nemocnica kázali nasadiť Nurofen. Zavolaj určite, 39 je dosť a nemusí to byť jednorazový problém
A.hlavne dávaj adekvátne davky Paralenu, niekto dá malo a potom stres

gastanka123
autor
14. aug 2024

Ďakujem baby. Ja som mu dala nakoniec Paralen, už je to 5 hodín a šlo mu to rýchlo hore. Nestihla som si prečítať @luliu, ale dobre vedieť. Tak snáď to nevadí a zaberie. Keď nie, budem volať pohotovost. Len som už musela rýchlo niečo dať.

anavixy
15. aug 2024

V krajnom pripade, ked sa inak neda, mozes dat aj Nurofen. Pri nurofene je riziko vzacnych ale vaznych komplikacii, no je to len riziko. Podavanie Nurofenu treba maximalne minimalizovat, ale ak to inak nejde, tak ho podat mozes - v adekvatnej davke. Skusala by som najprv natiahnut cas fyzikalnym ochladzovanim. No a k Paralenu - ano, paralen MOZES davat aj po 4h (v pripade nudze a nie stale), ale stale musis dodrzat maximalnu dennu davku paracetamolu. Jednotlivu davku mozes (a malq by si pri horucke) davat 15mg/kg, maximalna denna davka je uvedena v PL alebo SPC lieku (napr na adc.sk).

gastanka123
autor
15. aug 2024

@anavixy Ďakujem za ozrejmenie🙂 Dali sme po tých 5 h a odvtedy už netreba zrážať. Uvidíme čo večer. Len som teda už bola z toho somár, čo robiť, do toho mi nevedel zaspať najmenší, najstaršia sa budila s plačom... 🙈 veselo.