Otvorené ústa počas zapozerania sa

katkaleonard
28. feb 2023

Ahojte. Chcem sa spýtať či aj Vaše detičky keď sú zaporezané majú otvorené ústa? Lebo náš malý to má akože od narodenia že počas dňa má dosť často otvorené ústa tak ma zaujíma či to je ok .

pribinak
28. feb 2023

@katkaleonard nemá veľmi nosnú mandľu? Nechrápe počas spánku?

katkaleonard
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
28. feb 2023

@katkaleonard U nas to ma maly a aj manzel to ma cely zivot.

katkaleonard
autor
28. feb 2023

@pribinak mandle máme v štádiu sledovania . V 2021 mu už lejzrom nosnú mandlu vypalovali ale je späť a plus aj krčné ale aj keď nosnú vybrali ústa ostali takto. Ale krčné začali robiť problémy až teraz doteraz to bola len nosná.

zuzanaete
28. feb 2023

Nie je to ok. Jazyk je v nespravnej polohe, nespravne sa vyvija podnebie, ma to vplyv na vyslovnost. Dychanie ustami nie je zdrave. Teraz ma tento problem ovela viacej deti ako kedysi.. Treba zacat upozornovat, pripadne robit cvicenia na oromotoriku. Ak sa to neporiesi v detstve, tak horna pera riadne nenarastie a v dospelosti uz fyzicky nemusi byt mozne mat zatvorene pery. Toto su info od pogopedicky.

katkaleonard
autor
28. feb 2023

@zuzanaete ďakujem pekne za radu . Logopedička nás čaká až v Máji tak budeme do vtedy trénovať cviky.

hama_ba
28. feb 2023

Zuzanaete to super napísala. Bacha na to. Ovplyvňuje to aj zúženie čeľuste pri raste (tvar V) a tvorbe predkusu