Ortopedické vyšetrenie dcéry

3. feb 2022

Dcéra bola na vyšetrení s podozrením na skoliozu, lekár ju vyšetroval iba v nohavičkách bez podprsenky, bolo nutné? Podľa jeho slov to bolo nutné? Dorazila ma veta po návrate z rtg snímku, po tom ako jej predpísal rehabilitácie: "Už len cvičiť, potom môže byť z teba modelka, predpoklady máš" Nehraničí to už trochu s obťažovaním?

pribinak
3. feb 2022

Dcéra má koľko rokov?

autor
3. feb 2022

@pribinak v máji bude mať 15

pribinak
3. feb 2022

A ty si nebola s ňou? Mala by si byt pri vyšetrení keď nie je dospela

autor
3. feb 2022

@pribinak bola aj som sa pýtala, či je to nutné, len predtým nemal takú narážku.

pribinak
3. feb 2022

Tak si mohla povedať, že dcéra si spodné prádlo nechá a keď mal nejaké poznámky, že ho poprosis, aby sa nejadroval

petrakapriova
3. feb 2022

Podľa mňa to nutné nebolo ale každý lekár má svoje postupy. Moja dcéra má 16 a pred 3 týždňami som s nou tiež bola u ortopeda kvôli podozreniu na skoliozu. Hneď ako sme vošli ju poslal na rtg kde sa musela vyzliect od pol pása hore lebo inak by rtg neurobili a potom sme prišli znova k nemu ale stačilo iba keď si vyzliekla tričko predklonila sa a urobila to co jej kázal. Žiadne vyzliekanie nebolo. Ale ako hovorím každý lekár lekár svoje postupy. Kamaratkina dcéra sa tiež musela vyzliekat a ďalšia nie takže je to individuálne. Keď sa vám prístup nepáčil ja by som zmenila ortopeda

0silvia0
3. feb 2022

V tomto veku sa dcera uz nevyzlieka, nechava si tenku podprsenku, ked bola mladsia, vyzliekala sa.

autor
3. feb 2022

Tak sme asi trafili toho zlého. Na rtg bola už sama.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
3. feb 2022

Na rtg bez podprsenky, u doktora v podprsenke. Ako matka si sa mohla ozvat.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. feb 2022

@simsalabim som sa spýtala normálne či je to nutné, povedal že áno, lebo musí v celku vidieť chrbticu a postavenie tela takto mi odpovedal, dcéra síce pozerala divne, najviac ma zarazila tá poznámka, vtedy bola oblečená.

0silvia0
3. feb 2022

Ono asi zalezi aj od lekara. S dcerou chodim dlhodobo kvoli skolioze k ortopedovi a on je velmi empaticky. Raz ziadal aby sa vyzliekla, lebo jej zakresloval na telo nejake znacky, ked jej mali robit korzet. Ale ospravedlnoval sa jej, ze to ziada preto, aby jej nezaspinil spodne pradlo. Buduce razy to uz neziadal pri beznej kontrole.

autor
3. feb 2022

@0silvia0 u nás to znelo: "Pozrieme sa na to, vyzleč sa do nohavičiek". zostala zaskočená, dosť dlho jej to trvalo, stáť v nohavičkách a podprsenke a on na ňu pozrie "podprsenku tiež", som sa spýtala či je to nutné odpovedal áno lebo musí v celku vidieť chrbticu a postavenie tela. A potom robila predklony, musela sa na špičky postaviť, kázal sa jej prejsť a ruky pozdlž tela jej pripomínal až potom išla na rtg.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
3. feb 2022

@anita1978 ale ved u chalanov to nevadi sa vyzliect do trenirok, nemaju prsia🤩

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
3. feb 2022

@anita1978 ved ja viem ze aj ty mas hanblivca doma, ale pre baby je neprijemne ukazovat prsia cudziemu chlapovi.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninakovacova
3. feb 2022

Moja dcéra má 16 a tiež sa musela vyzliekat úplne jasné že nechcela ale doktor bol milý povedal jej ze teraz je potrebné tak to nejako vydržala podľa mňa je to len o zvyku. Napr. V septembri bola v nemocnici a robili jej ekg, echo srdca a iné vysetrenia kde tiež musela byt od pása nahor vyzlecena pred mladými doktormi tak ona si aj zvykla trochu ale myslim si ze na ďalšej návšteve to už nebude vyžadovať

autor
4. feb 2022

Asi je to tým, že nie je na to zvyknutá, lebo napr. doktorka keď ju počúva nemusí si dať dole, mne povedala že sa cítila trapne, keď sa vyzliekala tak na ňu zazeral, inak aj na rtg bola bez.
@ninakovacova 24. nás čaká aj kardiologia, tak sa máme na čo tešiť🙂

ninakovacova
4. feb 2022

Kľudne mi napíšte ss mozem vám ohľadom tohto vysetrenia viac napísať aby sa nebála

luliu
4. feb 2022

Ortopéd vyšetruje chrbát bez podprsenky, my máme ženu a dcéra je vždy len v nohavičkách

autor
4. feb 2022

@ninakovacova ďakujem za ochotu👍

autor
10. aug 2022

Čaká nás kontrola, prebieha to rovnako, alebo to už nie je také.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz