Ortopedické puzzle kvôli nábehu na ploché nôžky

mimuska007
2. nov 2023

Dobrý deň,
Boli sme u doktora s 3 ročnou dcérou a odporučil nám nejaké ortopedické puzzle, kvôli nábehu na ploche nôžky...vedeli by ste poradiť značku s ktorou ste spokojné ? Googlila som, ale našla som veľa značiek a neviem teraz, ide mi o kvalitu nie cenu.... ďakujem

simona20201309
2. nov 2023

@mimuska007 len originál zo stránky orthopuzzle.sk
Len tieto jedine majú certifikát, že sú zdravotnícka pomôcka. Všetky ostatné sú lacné napodobneniny. A ešte som počula o Mufik (ak to nepletiem) . S tými ne.am skúsenosti ale videla som ich na jednej výstave a tiež vyzerali super.

mamatroch
2. nov 2023

@mimuska007 ak nechces kupovat hotove, vies si i doma urobit - pozri na nete senzomotoricky koberec. Tam ide o to, aby bosa (eventl. v ponozkach ak je chladno) behala po nerovnom terene rozneho druhu, aby svaly chodidla pracovali.
A v lete idealne co najviac bosa po vonku, to je to naj, samozrejme nie po betonovom chodniku, ale po trave, piesku, kamienkoch...

Ja som kedysi detom taky koberec vyrobila, mali tam okruhliaky kamene, prirodny spagat, konariky, drevene kruzky, drevene polkruhy, koberec, korkove stuple (tie boli nalepene poleziacky)... Roky sme ho vyuzivali.
K tomu spolocne "preteky", kto prejde po chodbe najrychlejsie po spickach, po patach, skakajuc ako zabka... Alebo vysypat na zem rozne veci (ponozka, ceruzka, maly plysak, pichlava lopticka "jezko", kocka z lega duplo...) a ci ich dokaze vsetky pozbierat nohami a dat nimi do krabice... Alebo si skusit ponozku vyzliect bez ruk pomocou druhej nohy... Skusit vyfarbit obrazok farbickou zasunutou medzi prstami na nohe... Skratka hravou formou zapajat svaly chodidla. Aby nemala pocit, ze teraz "musi cvicit" 😉

simona20201309
2. nov 2023

@mimuska007 a môžem sa len z čistej zvedavosti opýtať, akú obuv si dcérke kupovala od narodenia? Preferovala si barefoot, alebo klasiku?

mimuska007
autor
2. nov 2023

@simona20201309 ano prave medzi othopuzzle a muffik sa rozhodujem...a v lete vacsinou chodi bosa neviem ju prinutit chodit v topankach, a najcastejsie topanky dd step cize s ohybnou podrazkou

mimuska007
autor
2. nov 2023

@simona20201309 ale to bolo take mini vysetrenie vramci preventivnej prehliadky k trom rokom ...a doktor povedal nech zdvihne nohu mala to nejako nepochopila a mala ju stale na podlahe viac menej iba tak kdhadom podla toho ci jej strcil prsty pod nohy urcil...mne az taka plocha nepride...on povwdal ze sa mu zda nabeh a ja to n3chcem zanedbať

mimuska007
autor
2. nov 2023

@mamatroch Ano rozmyslala som aj ze nieco vyrobim, ona je vlastne od maja dk augusta stale bosá...odmieta mi nosit topanky kym nie je zima...preto som aj bola prekvapena ale uz som tu pisala ze to nebolo take dokladne vysetrenie a je mozne ze sa doktor mylil...chodili sme qj na baby balance a mala tam milovala chodit bosa pocas drahy kde mali rozne tieto senzomitoricke pomocky tak sa takej podlozke doma iba poteší

barboraamatejko
2. nov 2023

@mimuska007 máme Muffik a ja som veľmi spokojná, deti si to radi skladajú, keďže to má tvar puzzle.. a nerieš, že nenosí topánky, veď to je práve úplne úžasné, toľko stimulov pre nožičky ma

majlo1234
3. nov 2023

Mame orthopuzzle, kupovane boli minuly rok v tlave za 35 eur, co mi prisla ok cena oproti niektorym tym domacim kobercom. Aj teraz sa najdu na niektorych eshopoch za dobre ceny

simona20201309
3. nov 2023

@majlo1234 orthopuzzle za 35e? Odkiaľ si to kupovala? Asi nie z ich stránky predpokladám. Ich stránku priebežne sledujem a zatiaľ najbizssiu cenu mali 59e
Zrejme nemáš originál.

mimuska007
autor
3. nov 2023

@majlo1234 za takú cenu som nevidela väčšina sa pohybuje okolo 60 aj maffik skôr by som chcela nejaké odporucenie od ortopéda alebo nejakého doktora aby sa iba netváril že pomáhajú

majlo1234
3. nov 2023

Tieto mame: https://unizdrav.sk/tovar/3773/ortopedicky-kobe...
Nwviem, ako vyzera original, a kupovali sme to cez nejake senecke hrackarstvo vtedy. Ja si vzdy to, co chcem, prezriem na roznych weboch a hladam najlepsiu cenu. Teraz to oste maju tusim v kauflande za nwjakych 45

qetka
3. nov 2023

my mame muffik, sme spokojni, ale poradim, kupuj iba makke. Tvrde su zbytocne nepohodlne a nemaju o nic lepsiu ucinnost 🙂

merrysa
3. nov 2023

@majlo1234 toto máme aj my, aj ja sa po tom rada prejdem 😀

kroketka7
7. nov 2023

@qetka preco myslite ze tvrde nemaju o nic lepsiu uccinnost? Mne prave poradili v eshope, ze je dobre kombinovat makke s tvrdymi na ploche nohy.

kroketka7
7. nov 2023

@mimuska007 Neviem, ci uz ste kupili, ale my mame doma muffik a su super. Daju sa kupit bud sada, alebo vyskladat podla preferencii. Mne v eshope "hromadky od lenky" ochotne poradili, pripadne vymenili zo sady za ine. A super je, ze sa daju dokupovat kusovky. Cena je vyssia oproti ortopuzzle, ale za mna osobne muffik. Ps: mozem poslat foto, video do spravy ak chcete.

qetka
7. nov 2023

@kroketka7 mne to povedala na cviceni pani, ktora pomaha riesit problemy s nohami u deti. Ale teda neriesi len ploche nohy.
A moj osobny pocit je taky, ze na tych tvrdych sa aj tak neda velmi chodit, cize su naboku a vsetci ich prekracuju, ze je to neprijemne.

kroketka7
8. nov 2023

@qetka Nam napriklad nevadi po nich chodit. Ale jasne ze makke su prijemnejsie.