Opuchnutý a červený pipík

zuz_ka
3. nov 2021

Ahojte viem, že je tu už x tém ale prosím vás dvojročny synček má celý pipík napuchnutý, červený celý pipík aj konček a koniec tiež zapálený. Dala som mu framikoin a teraz mal repíkový kúpeľ,pipík mu ide len trošku pretiahnuť,sama injekciou si to netrúfam preplachovať. Teraz neviem či stačí počkať do rána alebo ísť radšej na pohotovosť keď ho má celý červený 😭

maria39
3. nov 2021

@zuz_ka mala by ste ist na pohotovost nechat maleho 2 chlapca tak to trapit este aj horucku moze dostat urcite by mu napisali aj antibiotika

myela
3. nov 2021

ahoj ja si myslim ze ak uz mate framykoin a davate ho a syncek vie cikat a ide to nejakym prudom, ze nie kvapkanie, tak netreba na pohotovost. ked sa mu to vylieci, nam sa osvedcilo uz v zaciatku zacervenania natriet pipik levandulovou silicou, je protizapalova. a nepretahujte mu to nasilu, len jemne ako ide, ked je to moc male to nepojde, casu na to je dost, vela chlapcom to ide az okolo 6teho roku alebo az v puberte, ak to do puberty nepojde, obriezku robte az potom. tymi pretahovaniami nasilu ak to robite mu ublizite, lebo sa mu spravia zrasty ktore to zuzuju

dominika7990
3. nov 2021

Pokial neni opuch nejaký mega obrovský počkala by som a sledovala či sa opuch nezväčšuje alebo nemení farbu do vtedy dávala ten kúpeľ a framykoin. Malému zaberá do dvoch dni. . Ak je dosť veľký, alebo by chytal tmavšiu farbu išla by som pohotovosť.

zuz_ka
autor
3. nov 2021

Lebo najhoršie je že priateľ je v karanténe ja už mám po nej akurát syn sa ráta podľa neho či vôbec na tú pohotovosť môžem ísť zajtra som si chcela najprv volať detskému aby vedel

maria39
3. nov 2021

@zuz_ka a uz ubehlo 10dni od karanteny

diewcatqoo
3. nov 2021

@zuz_ka ak mas moznost, zbehni do lekarne a kup hypermangan, nech sa syn v nom trochu vyclapka. My sme tento problem so synom riesili uz parkrat, vzdy pomohla kombinacia hypermangan + framykoin. Kludne mu to aj preplachni so striekackou, nemusis sa bat. U nas preplach pomohol takmer okamzite. Vecer som mu to preplachla a rano uz bol ok.
Ak zvlada curat, tak to nie je na pohotovost.

macekovam
3. nov 2021

@zuz_ka ale tak odviesť vás môže na pohotovosť.. Počká v aute

jana_eyre_2
3. nov 2021

Tou striekačkou by bolo najlepšie dať betadine roztok pod predkozku, alebo aspoň ten repík.. pokiaľ cika, nemá teplotu ani nie je predrazdeny tak ešte môžeš počkať do zajtra.. mám to za sebou viackrát pri oboch synoch - na pohotovosť sme šli len keď syn necikal, to bolo hrôza.. s druhým som preplachovala a keď som šla k urologovi na nasledujúci deň, tak chválil že super.. držím palce..

zuz_ka
autor
3. nov 2021

Do soboty je v karanténe, chvalabohu stále pekne ciká, neplače nič horúčku tiež nemá budem ho stále sledovať a uvidí sa. Bože prečo musia byť také problémy s tým pipikom u tých chlapcov. Rozmýšľam či nebude najlepšie objednať sa na urológiu a nech mu ho tam riadne pretiahnu

jana_eyre_2
3. nov 2021

@zuz_ka oni to pretahuju až potom keď sa zahojí, aj najprv skúšajú kortikoid na roztiahnutie.. pretiahnutie som zažila pri 6r a bolo to hrozne...

zuz_ka
autor
3. nov 2021

Starší syn má čiastočnú obriezku ale jemu nedopadla najlepšie tak nechcem aby aj malý tak skončil

petka1402
3. nov 2021

@zuz_ka súhlasím s
@diewcatqoo hypermangán vždy pomohol najlepšie, nedám naň dopustiť aj pri zapareninach

zuvelyn
3. nov 2021

Určite na urológiu, tam mu to vyčistia poriadne betadinom a aplikujú správne atb. Ja som nevedela synovi aplikovať framykoin tak ako doktor na urológii. Za dva dni to mal zahojené, doma by sa zbytočne trápili.

miskamicha
3. nov 2021

@zuz_ka bez to ukazat. Treba mu odtial povytlacat smegmu/hnis. Aplikovat framykoin a potom kortikoidovu mast,doporucujem objednat z netu slezovy krem a predkozka sa napravi, hlavne to nedavat zbytocne rezať.

antamauru
5. mar 2023

@jana_eyre_2 prosim vas tou striekackou ste mu tam kolko Betadinu vstrekli?

mirka3169
15. mar 2023

@miskamicha prosím vás a framykoin sa dáva vonka na predkozku alebo kde?

miskamicha
15. mar 2023

@mirka3169 aj zvonku aj dnu do predkozkoveho vaku

janasabolova2
23. sep 2023

Ahojte prosím vás ako mám synovi urobiť preplach koľko tam mám vstreknut

olivierko229
23. sep 2023

Ahoj, my sme nerobili preplac, nas by to nezvladol, my sme mali riady opuch, bolestivy, par tyzdnov dozadu, mocili sme pimpulaka asi pol hodinu v repiku, do poldecaka a pozeral popritom lego, aby mi neodbiehal, cely cas som mu ho tam drzala. Potom siel spinkat, ked zaspal, zacala som mu jemne akokeby stahovat predkozku a zacal vytekat ten vytok, pomalicky, davala som to prec s vatovymi tycinkami namocenymi v repiku a ako to vytekalo, pimpulak odpuchol. Samozrejme sme v kure pokracowvali este dva dni trikrat denne po 20 minut, vsetko vporiadku 🙂
@janasabolova2

janasabolova2
24. sep 2023

@olivierko229
Aj náš ma to dost opuchnute take červené ale nestažuje sa aby ho to nejako bolelo ani pri močeni neplače..... tak ho to asi neštipe. Pomastila som mu to s framikoinom, okupala v repiku ale zatiaľ žiadna zmena 🙁

olivierko229
25. sep 2023

@janasabolova2 no tie kupele su slabe, my sme robili silny caj, ozaj ze tmavozlty a ponorit na polhodinu. Treba dolievat ten caj, lebo ako sa dieta vrti, tak sa vylieva. Neviem no, nam to pomohlo, ja som bola prekvapena, co ten repik dokazal. Este druha vec, neviem aky mate repik. My si zbierame sami, kvitnucu vnat, so zltymi listkami. Listy ja nezbieram. Ale co som mala kupeny caj, tak to boli podrvene stonky a listy, ziaden kvietok.