Opuchnuté líce, kašeľ a sopeľ

katkapalo1
21. mar 2021

Ahojte prosím kto mi vie pomôcť s nejakou radou. Malému opuchlo líce ako keď boli zub. Len hovorí ze zuby nebolia hryzie normálne. Už týždeň mame riadny kašeľ berieme lieky, teplotu nemáme trochu sople..Lice opuchlo a nemôže sa ho riadne dotknúť lebo ho boli. Šli sme na pohotovosť atty vraj nevidí, zub nejaký zlý tiež nie. CRP hodnoty boli normálne tak ze ani zápal. Tak netuším čo. Zajtra zavolám mojej dr, dúfam ze to niesu zuby lebo malého tam neviem ako zdržím. Myslíte že keby mal napr hnis na koreni zuba bolo by CRP vyšlo inak? Ďakujem

dwightvb
21. mar 2021

treba spravit rentgen chrupu. Volnym okom zapal nemusi byt vidno. Moze to byt v sanke

katkapalo1
autor
21. mar 2021

@dwightvb boli ho horná strana skôr pri nose pod okom nie sánka. Spodok nemá ani červený ale vrchné dasno je červené. Na pohotovosti mi povedala ze keby bol zápal hocijaký aj v dasne tak to ukáže crp ale neviem neviem keď je to také bolestivé a opuchnuté. Zuby umývame bez problémov nebolia ale aj vnútorné líce je opuchnuté a bolestivé aj na malý dotyk. Som zvedavá co to bude Ráno volám dr dúfam ze nás v šetria

sandrinne
7. nov 2021

@katkapalo1 prosim ako ste dopadli? Syna tiez velmi boli horne dasno a dutiny, zub neboli. Ma nadchu a kasle, aj horuckuje. CRP mal negat ale bojim sa ci to nie je bakterialne. Dakujem

katkapalo1
autor
8. nov 2021

@sandrinne my sme to mali predsa len zo zubka. Rtg ukázal že sa mu zapálil koreň museli mu zub otvoriť a nasadili antibiotika. Bol to boj kým mu hlavne vyvrtali zub ale potom to už prešlo rýchlo

katkapalo1
autor
8. nov 2021

@katkapalo1 a zub nebolel pretože odumrel preto len líce a opuch