Operácia Ulzibat v Bratislave

kacenka15
7. mar 2015

Dobrý deň, mamičky, chcem sa opýtať, či má niektorá z Vás skúsenosť s operáciou Ulzibat v Bratislave alebo len v Kladne a v Poľsku? Ak áno, podeľte sa so svojou skúsenosťou. Nás čaká 14.4. zákrok metódou Ulzibat v Ba kvôli spastickej diparéze nožičiek. Ako následne prebieha rehabilitácia? Cvičí sa hneď druhý deň po zákroku? Potrebujem to vedieť, pretože následne sa chystáme na rehabilitáciu v centre Liberta do Košíc... vopred ďakujem za rady, odporúčania a skúsenosti 🙂

taella
12. apr 2015

Keď budete mať po , tak môžte napísať svoje skúsenosti s BA . Ja sa akurát chystám vybaviť ulzibat v Krakove , kedže na toto mám lepšie referencie ako Bratislavu , že vraj to nie je tá istá metóda , tak by ma zaujímalo v čom je ten rozdiel , samozrejme okrem ceny

kacenka15
autor
13. apr 2015

ahoj taella,
my sme si to tiez s Bratislavou rozmysleli...teraz v sobotu nas caka Ulzibat v Kladne...chceli sme ist do Krakova, ale tam je termin az koncom jula...a chceme to mat cim skor za sebou, tak sme sa rozhodli pre Kladno...

taella
14. apr 2015

Tak to drzim palce ;) ja som pisala uz do krakova , ale sa mi zatial neozvali

kacenka15
autor
14. apr 2015

ja som tiez naprv pisala do Krakova, takze ti mozem povedat datumy konzultacii :
1. Konzultácie 29. júla - 30. júla operácia - vrátiť sa domov 31.júla

2. Konzultácie 29. júla - operacia v novembri.
takto mi napisali... ak ti to pomoze 🙂

tt5tka
14. apr 2015

ja by som chcela ist do krakova s malou ale az k9niec novembra zaciatok decembra.ako sa tam nak9ntaktovat alebo objednat do predu?dakujem

kacenka15
autor
14. apr 2015

ahoj tt5tka,
posielam kontakt na Krakov*: Edyta Bienias

Koordynator Metody Ulzibata


www.ulzibat.pl


tel. 506 35 77 25

email : ebienias@centermed.pl

tt5tka
14. apr 2015

@kacenka15 moc dakujem 🙂 a recovo to je ako?

kacenka15
autor
15. apr 2015

v pohode sa dorozumies 🙂

tt5tka
15. apr 2015

@kacenka15 o.k moc dakujem takze slovensky mozem napisat a poziadat o termin operacie?dakujem este raz 🙂

kacenka15
autor
16. apr 2015

ano, presne tak! budu ta rozumiet aj po slovensky 😉

tsun
13. feb 2016

Mám 43 rokov a pred dvomi rokmi som túto operáciu metódou ULZIBAT podstúpil v Kladne. Mal som 12 rezov na DK, po 6 na každej nohe. Super prístup personálu, operácia prebehla veľmi rýchlo. Všetko prešlo bez komplikácií. Rekonvalescencia bola tiež v rekordne krátkom čase.

kacenka15
autor
13. feb 2016

My sme tuto operaciu absolvovali pred rokom v april$i v Kladne, ale NELUTUJEM! dcerka spickovala, teraz uzasne dostupuje na cele nozicky a chodza sa uz vyrovnava tej "nasej" 🙂 drzime vsetkym palce, ktorých to caka, alebo sa este len rozhoduju...jednoznacne Kladno - Krakov - dobry vyber a skvely tim ruských lekarov 🙂

ivusii
26. feb 2016

Dobrý večer, čítala som tieto Vaše príspevky a chcela by som Vás poprosiť o rady. Ale najprv v Bratislave robia ulzibat už tak isto ako v Kladne či v Krakove. Niekedy sa to robilo inou metódou a po operácii ostávali nožičky aj niekoľko týždňov v sadre, teraz je to tiež 3 dňová záležitosť.
A teraz by som Vás chcela poprosiť o radu. Mám veľmi dobru kamarátku ktorá ma dvojičky narodené predčasne, od narodenia boli trošku iné ako ostatné deti. Až v 3 rokoch im lekár povedal že majú DMO spacitída diparéza dolných končatín. Po tom ako sa to dozvedeli absolvovali okrem liečenia v Dunajskej Lužnej aj rehabilitačný pobyt vo Svetielku kde im odporučili operáciu. Teraz majú detičky 4 roky a stále nechodia dokážu sa iba postaviť ale iba na špičky. Z toho čo sme pozisťovali tak operáciu v Bratislave prepláca zdravotná poisťovňa. Mali ste niekedy aj takýto problém že vám dieťa odmietalo akúkoľvek stravu? Ani mlieko ani varené ani suché, pýta si iba čaj nič iné nechce a v priebehu mesiaca deti schudli 4kg, lekár iba povedal veď vyzerajú dobre nič im netreba. A nevie ako im pomôcť ja jej pomáham ako viem ale je to občas neúnosné. Teraz k veci. Neviete nám poradiť nejaké lieky výživové doplnky, injekcie..(B12 nepomáhajú) a ak ste boli na operácii ako to deti zvládali?
Ďakujem Vám vopred za všetky rady

castumdere
27. mar 2016

Ja mam podobny problem tiež zhaname informacie o ulzibate v bratislave vraj to tam tiež robia a preplaca to poistovna neviete my poradit ako to tam prebieha a či ma nikto s bratislavou skusenosti?počula som vraj že to neni to iste čo v kladne a krakowe,poradte prosim ak možte a mate s tym realne skusenosti dakujem...

tsun
27. mar 2016

Žiaľ o tom že by sa v Bratislave vykonávala operácia metódou ULZIBAT neviem, ja som si všetky výdaje spojené s konzultáciou, operáciou a rekonvalescenciou hradil sám, vzhľadom k tomu že operáciu v Kladne poisťovňa neprepláca. Na stránkach ulzibat.cz sú certifikované pracoviská a chirurgovia ktorí môžu vykonávať zákroky metódou ULZIBAT.

ivusii
29. mar 2016

Dobrý deň, už som tu písala o kamarátke ktorá chce ísť z deťmi na operáciu Ulzibát. Bolo nám povedané že sa to isté robí aj v Bratislave tak sme to zisťovali telefonovali priamo do Bratislavy na tú kliniku. V Bratislave sa tá operácia robí ale zatiaľ čo v Kladne či Krakowe je to záležitosť 2-3 dní tak v Bratislave by ste museli byť aspoň týždeň a potom ešte 10 týždňov mať napríklad nohy v sadre a je to oveľa zdĺhavejšie liečenie. Takže si vypísala prihlášku do Kladna a 20.04.2016 idem z ňou na konzultáciu do Trnavy. Konzultácie sa robia aj na Slovensku v Trnave ale operácie iba v Kladne.

tt5tka
29. mar 2016

@ivusii prosim a kde v trnave bude konzultacia??a len toho 20.4??dakujem

tsun
30. mar 2016

Najbližší termín konzultácie je 19.4 - 20.4. 2016 - RENONA SR v Šúrovciach, na 19.4 je voľných 9 termínov a 20.4 ešte 16 termínov konzultácií

ivusii
30. mar 2016

Áno je to pri trnave, v surovciach a ak by ste mali záujem o konzultáciu tak si nájdite v googli kliniku v kladne a po registrácii si môžte online rezervovať termin, prípadne majú tam aj tel.číslo kde vám vysvetlia celý postup

castumdere
1. apr 2016

A ste naozaj spokojný s tou operáciou v kladne? Lebo predsa je to finančne dosť drahé preto sa pýtam či aj také účinné my tiež zháňam pre 4ročného syna financie na tu operáciu môžem sa opýtať dievčatá vy odkiaľ máte svoje zdroje alebo sponzori prípade 2 percenta z daní viete my poradiť? A dieťa musí ísť potom na nieke liečenie po operácii stačí také bežné alebo zas Adeli renovácia čo sú ďalšie finančné nie ľahké prostriedky ďakujem za každú radu.

ivusii
1. apr 2016

Tak čo riešime my tak vytvorili sme ucet na portáli ľudia ľuďom a teraz to len sirime aj prostredníctvom fb aby to ľudia vydeli. A necelé dva mesiace po operácii idu na cvičenie ale do centra svetielko, to im pomáha viac ako napríklad v dunajskej luznej..

tsun
1. apr 2016

Ono ani nie je problém s rehabilitáciou či už v tom alebo onom centre ide predovšetkým aj o to že musíte sledovať dieťa aby sa po operácii prestalo opierať o všetky predmety tak ako doteraz pretože ten organizmus je zvyknutý na to že si pomáha držaním odrážaním od vecí a vôbec tá motorika je potom celkom iná (je to veľmi komplikované na vysvetlenie ide totiž o to človek sa podvedome vracia k istým návykom, ktoré je treba eliminovať). Ja sa tiež niekedy pristihnem že sa odrazím od steny keď okolo nej idem ale druhý krát si už uvedomujem že môžem okolo nej presjť bez pridŕžania samozrejme je to ale pre telo náročnejší úkon a človek si chce všetko zľahčovať. Ja som veľmi spokojný s operáciou. Mne sa zmenil život po operácii od základu. Ako keby mi niekto resetoval hlavu nič nefungovalo tak ako predtým, ten pocit je zvláštny, keď ste si dovtedy nevedeli alebo len s problémami dokázali preložiť povedzme nohu cez nohu, alebo pracovať so špičkami nôh (mozog tieto impulzy do svalov vysiela ale sval to pred zákrokom nedokáže vykonať) a napríklad chodiť po celých chodidlách nôh a nie neustále likvidovať topánky (tenisky) je toho po tom zákroku veľmi veľa. Všetko je samozrejme vec veľmi individuálna, ako hovorím som dospelý človek a športovec nohy zaťažujem enormne aj napriek tomu že sú najviac postihnuté (pretože to že je šľacha skrátená neznamená že sval sa nedokáže rozvinúť).

castumdere
2. apr 2016

Takže vy ste absolvovali ulzibat? A
Kedy respektíve v ktorom veku? Lebo my chceme dať syna 4ročného tiež operovať ale náš ortopéd nám povedal že je to podstate to isté ako klasická operácia že to tiež není iste že to pomôže že sa šľachy nezačnú zas skracovať že len kopec peňazí vyhodíme a že oni mu to isté spravia v Žiline pri klasickej operácii a bezplatné tak ja som s toho jeleň..

tsun
2. apr 2016

Ja som podstúpil operáciu v 41 roku, metódou Ulzibat v Kladne. Nebudem predsa ležať 2-3 mesiace v sadre keď potrebujem chodiť do práce.

castumdere
2. apr 2016

Veď jasne že áno ďakujem za informácie a ste si to platili sám či cez sponzorov.

tsun
10. apr 2016

Sám žiadny sponzor.

castumdere
12. apr 2016

Môžem sa vás spýtať vy máte akú diagnózu? Syn má spasticidu formu dmo dnes som akurát spomenula jeho fyzioterapeutke že by sme chceli ísť na ulzibat, vravela nám že ona by radšej riešila jeho problém normálnou operáciou aj so sadramy, vraj to nemusí pomôcť za tie prachy som bola prekvapená lebo každý si to chváli vraj sa to môže zas skracovať a pri bežnej to vraj nehrozí,ja nechcem syna dať na 6týž do sadry aj vy ste malý poskracovane šľachy achylovky aj hemstringy?aký máte názor vy na ulzibat viete to porovnať s klasickou operáciou pýtam sa viacerých čo majú skúsenosti s týmto takouto formou lebo v mojom okolí nepoznám nikoho ďakujem.

kacenka15
autor
12. apr 2016

@castumdere Dobry den, my sme prave pred rokom absolvovali operaciu v Kladne a nelutujeme. Dcerka mala diagnozu spasticka dipareza...tiez boli lekari, ktori nas odhovarali... (ortoped,...) , ale jednoznacne radsej takato operacia, ako rezat cele nohy a sadrovat na tyzdnov...rozpravala som sa aj so sefkou rehab. centra Svetielko v Presove, ona ma ohlasy od mamiciek, co boli na Ulzibate, aj na klasike...kazdy si chvali Ulzibat...tak neviem...ja som tiez jednoznacne ZA... dcera je na celych nohách, samozrejme, cvicit musíme, ale neda sa to porovnat, ako to bolo pred rokom... a mimochodom, ked pôjdete na konzultaciu, ruski lekari Vam oparaciu mozu a nemusia odporucit...zaleza naozaj podla zavaznosto ochorenia...

castumdere
12. apr 2016

Ďakujem za názor ja som tiež za ten ulzibat bojím sa operovať nohy počula som veľa negatívnych ohlasov že deti sa už nepostavili na nohy proste mam strach, a vám sa zlepšila chôdza po operácii? Nás malý chodí má poskracovane achylovky aj hemstringy neviem ci presne tak sa volajú proste celé nohy chodí ale neprejde dlho s prestávkami myslíte že ulzibat by mu pomohol aby sa mu lepšie chodilo?má stredné ťažkú formu dmo spasticka diparezu dik..

tsun
12. apr 2016

Mám opublikované videá na youtube pred zákrokom a cca 500dní po zákroku ak by ste mali záujem, môžem Vám mailom poslať link. Napíšte mi na adresu jozef.benc01@gmail.com
Ja som do toho išiel tiež s tým že sa nepostavím na nohy, a operácia sa vydarila