Operácia srdiečka

kaira22
16. jan 2012

Ahojte!mam 3mesacneho synceka!Este po porobe mu zistili,ze pri srdiecku mam bud otvoreny ductus cize cievka ktora sa mala uzavriet alebo "okno" medzi pulm a aortou!Neviem co nas caka!keby ten ductus,to sa da uzavriet kateterom ale bojim sa,ze ho budu rezat!Prospieva krasne,je vysmiaty,culy,maly redbul 😀 Mate podobnu skusenost?O 2tyzdne mame ist do BA ale dovtedy sa zblaznim!uffff

happy3
16. jan 2012

@kaira22 ahoj,my sme mali nieco podobne ☹ (defekt medzipredsienovej priehradky)mali sme 0,5cm otvor.Ale chvalabohu na poslednej prehliadke nam oznamlili,ze sa otvor sam uzatvara ,maly je tiez v pohode 😉

kaira22
autor
16. jan 2012

Nam povedali,ze sam sa asi neuzavrie!Mam strach,keby len s katetrom mu to urobia tak to zvladnem ale bojim sa operacie!Kolko mal maly?po akom case sa mu to uzavrelo?

kaira22
autor
16. jan 2012

@happy3 boli ste v BA ci kde?

happy3
16. jan 2012

@kaira22 chodime do Ba na Kramare.

happy3
16. jan 2012

@happy3 zacalo sa mu to uzatvarat az ked mal rok.

happy3
16. jan 2012

@kaira22 my sme boli na kontroly v plo roku a mal to stale rovnake a az v roku sa to zacalo lepsit.Nam tiez povedali,ze sa to asi neuzavre,ale zacalo sa to pomalicky zmensovat.a snad sa to uz nezhorsi 😒

kaira22
autor
16. jan 2012

U NAS TO NEVEDIA PRESNE ZISTIT!KE sme boli a tam nevedeli ci je to ten ductus ci daco ine!dufam,ze v BA uz budu vediet!Drz nam palce,bojim sa!☹

kaira22
autor
16. jan 2012

@happy3 ay su tam dktory?joooj co by som nedala za to aby sa to dalo do poriadku bez operacie!

happy3
16. jan 2012

@kaira22 palce vam drzim,lebo viem kolko nervov to stalo mna,ked ti mam pravdu povedat,tak som sa dene modlila zato aby sa to malemu zlepsilo,aj ked do kostola nechodim.Ale mm ma utesoval,ze sa to isto zlepsi 😉 a zlesilo sa to ,tak drzim palce a potom daj vediet ako ste dopadli 😉

happy3
16. jan 2012

@kaira22 my chodime k Mudr.Harencarovej.

kaira22
autor
16. jan 2012

ok!o 2tyzdne ideme,asi potom budeme mudrejsi!Aky doktor vas vysetroval!nasa dok. poslala nahravku doc. Masurovy!Poznas?

happy3
16. jan 2012

@kaira22 nepoznam,my sme chodili len do kordiologickej ambulancie k spomynanej mudr. 😒

katka6211
16. jan 2012

kaira22 lahko sa to hovori, ale skus nepanikarit. v bratislave su uplne najlepsi odbornici, pozru ti maleho a presne ti povedia, aky bude dalej postup. moj matus ma uz jednu operaciu za sebou a jednu pred sebou a je zive, vesele dieta, ale on ma tazku vadu na srdiecku. tym ta nechcem viac vystrasit, len upokojit, ze v BA ste v najlepsich rukach 😉

kaira22
autor
16. jan 2012

@katka6211 aku ma maly vadu?ako zniesol operaciu?Mam sa bat operacie?kolko ste tam boli?ako sa hoi ranka?

katka6211
16. jan 2012

kaira22 maly mal styri vady, a jedinym riesenim je jednokomorove srdiecko, cize uplne nieco ine ako tvoj syncek.
a my sme mali aj komplikacie, ale v podstate to zvladol uplne super, operacia uplne bez komplikacii 🙂 operacie sa bat budes, ktokolvek ci cokolvek povie, lebo ide o tvoje dieta, strach k tomu patri. Ale najdolezitejsie je to, ze v BA je naozaj spicka v detskej kardiochirurgii, cize ked bude sledovany tam, je v tych najlepsich rukach. lekari su tam uplne perfektny, skvely pristup, sestricky na jednotku 🙂
my sme tam boli 17 dni, lebo mal nejaku infekciu. ranka sa podla mna hoji celkom rychlo, nebolo az take uplne hrozne.
pytaj sa cokolvek budes chciet, rada ti odpoviem, ak budem vediet

menojojka
27. apr 2023

@katka6211 pekny vecer ako ste pokracovali zo srdieckom?

beataxxx
27. apr 2023

@kaira22 Masura je absolútne najlepší