Operácia skoliózy v Brne

taaja
6. aug 2022

Dobrý deň, prosím je tu nejaká mamička ktorej dieťa bolo operované na skoliózu v Brne?

kacena4
6. aug 2022

naco sa trepat do ciech ked aj u nas to robia? a nemusi sa cestovat po operacii?? toto by som dietatu nespravila. my sme boli na kramaroch a spokojnost

e1i
6. aug 2022

@kacena4 pristup v ČR je 100 a 1 oproti SR. skusenost z inej oblasti mediciny

kacena4
6. aug 2022

@e1i ja som tiez po operacii chrbtice a nemam ten pocit

taaja
autor
6. aug 2022

@kacena4 Tak my by sme sa TREPALI aj do Bratislavy, nakoľko to máme rovnako ďaleko,dcéra má okrem skoliózy ešte ďalší vážny zdravotný problém a viac to rozpisovať nebudem,ale ďakujem za váš názor ktorý ale nebol odpoveďou na moju otázku.Pekný deň 😉

diewcatqoo
6. aug 2022

Ak mas moznost ist do Brna, nevahaj. Zijem na morave a mam s dietatom obehanych viacero brnenskych zdravotnickych zariadeni, boli sme aj na operacii v detskej nemocnici (nie vsak so skoliozou) a ten pristup je neporovnatelny so Slovenskom. Drzim palce

joesvk
6. aug 2022

Na Slovensku by som išla do Žiliny. Dr. Popluhár operuje skoliózy perfektne.

jarenka1
6. aug 2022

Ja sama som bola operovana v Brne Bohuniciach ako dieťa v r.1995. Ak by som musela ísť znova, ani neváham a vyberám Brno. Špičkový odborníci, perfektný prístup a starostlivosť, dokonca chodím stále na kontroly do Brna ako samoplatca. Dokonca som zo Žiliny a ani neuvažujem, aby som sem išla čo i len na kontrolu. Ak máte možnosť a operáciu vám preplatí poisťovňa, ani neváhajte.

joesvk
6. aug 2022

@jarenka1 Ani neuvažuješ, žeby si tam išla na kontrolu? Doma nikto nie je prorokom. Je to fakt pravda...

kaja0210
6. aug 2022

@taaja dobrý večer zajtra mi môžete ohľadom toho napísať. Ja som operovana na skoliozu a jedno viem, že keby išlo o moju dcéru skúsila by som SM systém od profesor Smišek v Čechách a operácia by bola posledná možnosť...

sandra19860
6. aug 2022

.

taaja
autor
7. aug 2022

@kaja0210 Dobrý deň,a operovali vás v Brne?Ja viem že operácia je až tá posledná možnosť ale bohužiaľ už je to také akútne že ju musíme absolvovať,so skoliózou sa trápime od 3rokov,korzety denné, nočné,rehabilitácie a každodenné cvičenie,a áno skúšali sme aj sm systém ale dcére sa za posledný rok neskutočne zhoršila skolióza že už je to ozaj nutné,a cvičiť ju stále nútime ale vždy to odcvičí len na silu,koľko krát sa kvôli tomu pochytíme, potom to odcvičí s plačom,je to tiež zaberák na psychiku.

joesvk
7. aug 2022

@taaja Len ľahšie formy skoliózy možno odvrátiť cvičením.
Nie je to vaša ani dcérkina chyba. A niekedy sa skutočne za pár mesiacov radikálne zhorší napriek všetkej snahe.

evina34
7. aug 2022

@taaja moja dcera ma 12 r a za posledný pol rok išla z 26 na 45 stupnov. Dostala krámy v decembri, strasne rýchlo narastla a hrozne sa pokrivila...napriek cvičeniu sa to zhoršuje...tiež uvazujeme čo dalej...Kolko mate stupnov vy? /my to máme dedičné v rodine, manžel je tazky skoliotik/

jarenka1
7. aug 2022

@joesvk nerozumiem tvojej poznámke, ale OK. Ako som spomenula, radšej si zaplatím a na kontrolu idem do Brna, tam ma sledujú ...

taaja
autor
7. aug 2022

@evina34 nám bol robený kontrolný RTG po roku a zo cca 60 stupňov to bolo cez 90,keď som videla ten RTG a povedali mi ako sa to zhoršilo skoro som sa tam zosypala,my sme mali odkladané operácie nakoľko dcéra má od mala problém aj s kosťami,má aj ťažký stupeň osteoporózy,slabo jedáva,má aj nutridrinky z gastra,a jeden doktor povie áno operovať,druhý tam je riziko že sa vám kôli slabím kostiam môžu uvoľniť tie skrutky v stavcoch,a ty rodič si vyber🙁,u nás v rodine nik nemá skoliózu

taaja
autor
7. aug 2022

@jarenka1 a prosím vám to tiež musela schváliť poisťovňa?my sme boli tiež v Brne v Bohunice na konzultáciu aj vyšetrenie sme si platili ako samoplatci,len neviem či mám to poisťovňa schváli,a ak nám to aj schváli my ešte budeme okolo 130 000 korún českých doplácať.

jarenka1
7. aug 2022

@taaja áno musela mi to schváliť poisťovna ešte pred operáciou, že uhradí všetky náklady spojené s hospitalizáciou aj samotny zákrok. Len vtedy bola ešte iná situácia, na Slovensku sa skoliozy neoprerovali, tak ako teraz. Museli sme podať žiadosť so všetkými lekárskymi správami.

gemerka17
7. aug 2022

@taaja skúšala si sa pýtať tvoju otázku v skupine na FB: "Skolióza páteře - poradna a vaše zkušenosti 🙂" - je to česká veľká česká skupina a sú tam aj slováci. Myslím, že by si našla tam niekoho našla. Je tam veľmi veľa skúseností s operáciou v Brne a v Prahe. Pracovisko Brno je uznávané na svetovej úrovni pri operácií skolióz ako jediné v Čechách. Naše pracoviská (BA - Kramáre a Žilina) tam teda nie sú. Ak to máte také komplikovanejšie ako píšeš, isto by som vyberala Brno. Na konzultáciu môžeš ísť okrem BA aj do Žiliny. Popluhár by mal byť v rámci Slovenska taký ten top, ale na Čechy sa nechytá - konzultovať však môžeš. Ohľadom preplatenia treba otravovať poisťovňu, ale skús na opýtať tej skupine na FB, tam si myslím, že by si mohla uspieť s takými aktuálnejšími informáciami.

taaja
autor
7. aug 2022

@gemerka17 Ďakujem za info,na FB som sa nepýtala nikde,a v Žiline sme na konzultáciu boli, konzultáciu sme si platili,dnu sme boli maximálne 10 minút,a keď sme sa chceli informovať o operácii pán doktor nám povedal:teraz na vás nemám čas,celé doobedie som operoval a teraz mám ešte objednaných pacientov,dcéra ešte nebola ani riadne oblečená a zavolali ďalšieho pacienta,do papierov napísal aké si máme dať spraviť vyšetrenia ale žiadne výmenné lístky mi nedal,že mi dá obvodná,tá mi ale povedala že to mi mal dať doktor a máme ísť naspäť za ním si to pýtať,takže kvôli tomu prístupu som viac do Žiliny nešli.Neviem čím to bolo, možno sme neboli sympatický 😐

gemerka17
7. aug 2022

@taaja na tú FB choď, je tam veľa informácií o skolióze, operácii v Brne či v Prahe, pooperačnej starostlivosti a inej praktickej rady, tiež aj komplikovanejšie prípady. Do Žiliny sa natrepte kľudne k popluhárovi ešte raz, do BA tiež skúste - myslím, že je to Liščák. Snažte sa o to, aby na Vás čas mal. Na FB zisti, ako je to s preplatením - je tam dosť ľudí, skôr tam nájdeš niekoho, kto to mal takto ako vy. To isté treba osloviť poisťovňu a spýtať sa na preplatenie tam a tlačiť na to. Máš komplikovanejšiu situáciu a treba to urgentnejšie riešiť.

taaja
autor
7. aug 2022

@gemerka17 Do skupiny na FB som sa už pridala,a áno boli sme aj v BA na konzultáciu,ale keď sme sa pýtali či už operovali dieťa na skoliózu s ťažkými stupňom osteoporózy tak sme dostali takú nejednoznačnú odpoveď že áno operujú aj s osteoporózou ale či odoperovali dieťa s takými výsledkami ako ma moja dcéra mi nebolo povedané.Preto sme sa rozhodli pre Brno lebo viem že tam boli odoperované aj prípady ktoré si tu na SK netrúfli odoperovať.

gemerka17
7. aug 2022

@taaja popozeraj tu skupinu FB, aj polož otázku. Príspevkov je tam dosť, skupina žije. Kľudne sa opýtaj aj na situáciu že ste komplikovaný prípad a napíš, čo dcéra má. O skolioze je aj SK skupina na FB ale tam to nejak nežije. Ja nie som zástanca takejto operacie ale u Vás už nie je iná možnosť. Urcite by som riešila Brno. K popluharovi kvôli vyjadreniu by som išla ešte raz, ale operovať isto nie.

joesvk
7. aug 2022

@jarenka1 Len som chcela povedať, že poznám prácu Dr. Popluhára. U viacerých operovaných pacientov. Vždy to bola výborná práca. Preto ma prekvapilo, že hodnotíte, že Slovensko nie je dosť dobré ani na kontroly.

misina40
16. nov 2022

@jarenka1 dobrý večer chcem sa opýtať môjho syna odporučili do Brna na operáciu skoliozi a tiež budeme ako samopladcovia.ak sa môžem opýtať koľko ste platili.mam s toho obavy.dakujem

misina40
16. nov 2022

@taaja dobrý večer my máme ísť do Brna tiež na vyšetrenie ako samoplatitelia koľko ste platili ak sa smiem opýtať.dakujem

taaja
autor
16. nov 2022

@misina40 Dobrý večer,moja dcéra už má po operácii,operovana bola 14.10. v Brne,a áno všetko sme si platili,napíšem vám súkromnú správu

misina40
16. nov 2022

@taaja ok.dakujem môžete my na mail misina29@centrum.sk

taaja
autor
16. nov 2022

@misina40 ja už som vám to v správe poslala😁

bobdan877
18. nov 2022

@taaja Dobrý večer.Môžem aj ja poprosit informácie ohladom operacie v Brne .Sme v podobnej situacii.Pocity su hrozné.Ďakujem.Ešte sme tam neboli na konzultacii len Ba.Skuste do súkromnej správy,budem velmi vďačná.

taaja
autor
19. nov 2022

@bobdan877 Písala som 🙂