Operácia pupocčej hernie u 5 ročnej...priebeh, zotavovanie....?

gattttina
16. okt 2019

Ahojte mamicky. Buduci mesiac caka dcerku operacia pupocneho pruhu. Som z toho vystresovana a velmi. Skusala som vsetko mozne, aby jej zmizol, no "iba" sa zmensil... Vy, ktore ste uz boli s detickami na takejto operacii, ako to bude vsetko prebiehat? Potrebovala by som detaily. Dostane oblbovacku? Kolko krat ju budu pichat? Ako dlho bude prebiehat operacia? A potom zotavovanie? Bude ju to boliet? Do škôlky kedy moze ist

martul
16. okt 2019

@gattttina Od polnoci ani vodu, ráno o 5 budíček pretože sme boli prví v poradí, na operáciu som išla s ním, tam mu dali oblbovacku, asi po 19 min si preňho prišli vyzliekli preložili na lehátko rozlúčila som sa s ním, on išiel na sálu ja na izbu, operácia trvala 40 min, mňa z oddelenia ohlásili k nemu po 2 hodinách, prišla som na pooperačné tam ho preložili na posteľ a išli sme naspäť na oddelenie, hospitalizácia trvala pondelok- piatok, do školy sa vrátil po mesiaci z TV bol ospravedlnení po roka zvládol to nádherne

andrea101112
16. okt 2019

@gattttina my sme toto absolvovali tento rok v maji. Objednali nas na stvrtok. Od stredy vecera uz nemal jest. Rano na 7 sme prisli do nemocnice. Prezliekol sa. Asi za hodku ho brali na sal. to uz mal oblbovacku v sebe. Trvalo to tiez cca 40 min. Ja som cakala na izbe tam mi ho priviezli. Jedna noc v nemocnici a na druhy den sme isli dom. Za tyzden na stehy a za 10 dni uz bol aj v skolke. A vsetko je ok 🙂

janulka54
16. okt 2019

@gattttina Boli sme pred rokom, v BA na Kramaroch. Nástup v utorok, od polnoci nejesť nepiť, žial sa nám trocha posunul operačný plán, tak išiel neskor. Potom som s ním išla na predoperačnú izbu. Dali mu nejaký oblbovák, bol potom ako opitý. Keď to zaúčinkovalo, tak ho preniesli na operačku, až pred operačku som mohla ísť s ním. Potom som čakala na oddelení. Zle zvládol narkózu v zmysle že veľmi plakal, našťastie mu nebolo zle. Postupne začal piť a jesť. Večer už chodil po chodbe. Na druhý deň ráno, ho prepustili. 5 dní sa mu ťažšie chodilo. Po týždni mu vybrali štichy a celkovo bol doma 10 dní. Potom išiel do škôlky. Našťastie to všetko prebehlo bez problémov.

gattttina
autor
16. okt 2019

@martul Dakujem

gattttina
autor
16. okt 2019

@andrea101112 dakujem

gattttina
autor
16. okt 2019

@janulka54 a ta rana ho nebolela ked plakal? Alebo aj ked neplakal?

janulka54
16. okt 2019

@gattttina nie, nebolela. Plakal vela, najprv si chcel kanylu vytrhnut, potom sa mi vyhrazal ze ked mu nedam jest tak to neprezije ale po cca hodine sa ukludnil a zaspal a to mu pomohlo, vyspal narkozu a uz bolo vsetko v poriadku. Vobec sa nestazoval na bolest. Vecer sa uz chcel nahanat s kamaratom po chodbe

gattttina
autor
18. okt 2019

@janulka54 a ked ho brali na salu, ked ste sa "rozlucili" tak uz spinkal, alebo bol este hore? A ked sa prebral, mohla ste byt uz pri nom?

janulka54
18. okt 2019

ešte nespal, uspavali ho až na sale, ale z toho si nepamata nič, ako ho brali na salu. A priviezli mi ho už prebratého