Operácia jačmeňa

dadinka1311
11. nov 2021

Dobrý deň mamičky chcela by som sa spýtať či máte niekto skúsenost ako prebieha operacia (odstránenie) jačmeňa u malých detí aký je celý prebieh. ( Syn 2r.).
29.11.2021 máme termín na operáciu a veľmi sa bojím keďže neviem ako to celé prebieha
Pekne ďakujem 🍀

lienka.7
11. nov 2021

@dadinka1311 fuha, mavala som jacmene pomerne casto a este skaredsie... ale nikdy som nepocula o operacii..
To na zaklade coho, ak sa mozem spytat.

sisa_s
11. nov 2021

Uchyti sa to do specialneho nastroja, ako okienko to vyzera, nareze sa to, vypusti, vyberie vacok a hotovo 🙂 jednoduchy, rychly zakrok

dadinka1311
autor
11. nov 2021

@lienka.7 malý už to má niekoľko mesiacov...mal to ešte oveľa horšie nedávno to mal ešte horšie ako teraz na tejto fotke ..potom mu to na dva tri,štyri dni zmizlo a spravili sa to zas takto..predtým mal opuchnuté celé oko a až vnútri mal ten biely jačmeň a celé napuchnuté červené oko
Pokiaľ sa to nedá pravdepodobne spraviť operačné tak sa mu to takto bude robiť stále..každú chvíľku behame len po očných ambulanciiach a v Bratislave na kramaroch nám povedali keď mu to dokonca novembra neprejde treba prísť a nejak mu to odstránia ale neviem ako sa to robí.

dadinka1311
autor
11. nov 2021

@sisa_s nebude ho to bolieť po Tom ? 😕

sisa_s
11. nov 2021

@dadinka1311 lekar vas pouci urcite o zakroku, tak malym detom sa robi v celkovej anesteze, ja som bola zatial len pri operaciach dospelych, ale nic specialne na bolesti sa nepredpisovalo, iba atb mast

dadinka1311
autor
11. nov 2021

@sisa_s áno to viem že bude v celkovej anestéze..len neviem ako prebieha operacia . Tak človek má strach aj tak .

lienka.7
11. nov 2021

@dadinka1311 aha... no drzim silno palce 🍀🍀🍀

dadinka1311
autor
11. nov 2021

@lienka.7 ďakujem krásne 🍀

sisa_s
11. nov 2021

@dadinka1311 samotna operacia nie je zlozita, len u deti ta anesteza, pooperacne prebudzanie, niekedy prelepuju ocko, tak je dieta nervozne, cely ten proces okolo je zlozitejsi ako samotny zakrok, ale zvladnete to 🙂 nasla som tu jednu debatku, ktora by mohla pomoct: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/jacmen-u-dietata-do-troch-rokov-priebeh-operacie/

iskavz
11. nov 2021

@dadinka1311 Dcérka mala rovnaký problém, chalazion na oboch horných vieckach. Operovana bola v roku a pol v Žiline formou jednodňovej chirurgie. Zákrok bol rýchly, trval asi pol hodinku, prebieha tak, že sa jačmeň alebo zrno chytí do špeciálnych kliestikov, z vnútornej strany viečka sa urobí malý rez, cez ktorý sa vyčistí hnis aj s vackom, ktorý sa tam vytvoril. Dcéra bola uspana len rajskym plynom a 2 hodiny po zákroku sme mohli ísť domov. Na doliečenie dostala antibiotické masti a kvapky. Na Kramaroch budete ale hospitalizovani dlhšie, ak pôjde do celkovej narkózy.
My už s týmto problemom zápasíme viac ako rok, jačmeňe sa jej vyhadzujú opakovane na horných aj dolných vieckach, teraz zabrala až celková antibioticka liečba na základe výteru z očí. Inak je úplne zdravá, nikdy nebola chorá. Aktuálne jej zostalo 1 zapuzdrene ložisko, ale operáciu stále odkladame. Lokálne nezaberali žiadne lieky - tobrex, tobradex, framykoin... nič.